X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
МОЄ СЕЛО

Завантажити презентацію

МОЄ СЕЛО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МОЄ СЕЛО Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Село ЧИСТОПІЛЬ П’ятихатського району Дніпропетровської області 2012 рік

Слайд 2

Назва проекту: Моє село Автори проекту: Вчитель Приходько В.М. учні 4 класу Ідея проекту: Дати можливість учасникам проекту зібрати і узагальнити дані про своє село, його соціальні об’єкти та жителів. Дізнатися, як виникло село, звідки пішла назва. Подумати про те, що можна змінити в нашому селі, та як зробити його кращим.

Слайд 3

Задачі проекту: Розділитися на групи. Зібрати матеріал про село, його основні соціальні об’єкти . Провести опитування жителів села. Ознайомитися з літописом села. Зробити фотографії села. Знайти або написати власноруч вірші про село. Написати твір “Що б я хотів змінити в своєму селі?” Написати замітку до газети.

Слайд 4

Для когось це просто «глубинка» Позабуті Богом місця. А для нас - це край наших предків, Де на світ появились і ми. Автори проекту: Приходько В.М. та учні 4 класу Чистопільської ЗШ І-ІІ ст.

Слайд 5

Історія села В кінці XVIII- на початку XIX ст. селяни, які жорстоко експлуатувалися в других губерніях, шукали звільнення від поміщицького гніту в південних районах Малоросії, тоді ще мало заселених. З одного із таких поселень і виникло наше село. В 1830 році землі нашого краю закупляє пан Касьян у невідомого царського придворного. По імені пана і було назване село – Касьяново Комісарівської волості Саксаганського повіту. Село розкинулось по берегах річки Саксагань, якої вже немає. Поруч із Касьяново розкинулось село Єржеве, також назване по імені одного з поміщиків. В 1965 році за рішенням П’ятихатської районної Ради депутатів трудящих села було об’єднано в одне – село Чистопіль.

Слайд 6

Село моє, мій дивосвіт – колисочка подій, Лишило ти глибокий слід у пам’яті моїй. Все найдорожче зберегло, що діялось-булось – Моє найглибше джерело – село, моє село. В.Геращенко

Слайд 7

Всім відомо, що без школи, Без знань, що мусиш там набуть. Не станеш у житті ніколи, Тим, ким в дитинстві мрієш стать. Н. Красоткіна Чистопільська рідна школа Відкриває двері школярам. Жваво і цікаво, як ніколи Гомонить у школі дітвора. буть

Слайд 8

Школа була організована в селі в 1901 р. в хаті селянина. Всього було три класи. В 1905 р. школа згоріла від блискавки і після цього чотири роки школи не було. В 1909 р. якась пані дає кошти для побудови церкви. Але на сходці села вирішують побудувати школу. Побудували невелику дерев’яну школу з однією класною кімнатою та кімнатою для вчителів. Так школа існувала до 1928 року, а тоді добудували ще дві класні кімнати і коридор. В 1931 р. на базі чотирирічної була утворена семирічка, а вже в 1959 р. школа стала восьмирічною. До 1917р. в школі навчалося 85 дітей, яких учив один учитель, а вже в 1919 р. навчається близько 120 чоловік. В 1990 році школа стала дев’ятирічною і навчається в ній на 2012 рік лише 38 учнів.

Слайд 9

До 1917 року в селі не було жодного лікувального закладу. Люди часто хворіли і помирали без медичної допомоги. Лише в 1933 році було організовано фельдшеро-акушерський пункт і прислали спеціаліста. В 1939 році був організований ветеринарний пункт. Зараз на селі працює медпункт і очолює його Мусієнко Л.А. Чистопільський фельдшерський пункт

Слайд 10

Зразу ж після встановлення Радянської влади в селі був збудований клуб на кошти, що їх одержали учасники художньої самодіяльності. Під час війни клуб використовувався німцями для пекарні і при відступі був спалений. Після війни колгоспники побудували новий клуб. Тут вже знаходилася і бібліотека. Працюють гуртки художньої самодіяльності, в яких бере участь молодь села. Чистопільський сільський клуб Пошта Побудована в 1956 році. В 2011р поштове відділення закрили.

Слайд 11

Пам’ятник загиблим воїнам Сто двадцять чоловік загинуло під час Великої Вітчизняної війни, захищаючи рідну Вітчизну. Багато хто втратив чоловіка, сина чи батька. Але імена тих, хто приніс в жертву за для щасливого майбутнього, навіки залишаться в серцях слідуючих поколінь. 1941-1945 р. Ми пам’ятаємо всіх, Хто віддав життя за те, Щоб не було війни нової, Щоб сонце сяяло золоте, Щоб не окоп чорнів на ниві – Хліба цвіли, мов килими. І щоб веселі і щасливі До школи всі ходили ми!

Слайд 12

Магазин продовольчих товарів Побудований в 1957 році. Працював до 1990 року. Потім побудували новий магазин. Працює з 1990 року по цей час.

Слайд 13

Дитячий садок. Тихо село вимирає, Ні, не кричить, не кляне. Тихо, як вечір згасає, І непомітно помре… Микола Сухорибко Дитячий садок був побудований в 1965 р. В 2009 р. його закрили. Ще недавно тут гомоніла дітвора… Тепер лишилися одні стіни. Хто ж винен в цьому?

Слайд 14

Ставки Глинянський ставок Єржевський ставок Ставок яскравий, що забрів в поля У нім опущене вербове гілля. Наповнений цілющою джерельною водою. Ця вся краса, велична, неземна – Моє село, моя земля.

Слайд 15

Сільське господарство Ферма будувалася 2 роки з 1968 по 1970 рік. Побудували 4 корпуса. Раніше тут знаходилося понад 1000 голів великої рогатої худоби. В 1998 році ферму закрили. Колись тут була тракторна бригада… А це –санпропускник… 1998 - 1990 р. Все що залишилось від ферми… На сьогодні корів тримають тільки вдома , 32 сім’ї.

Слайд 16

Чистопільський кар’єр Тут добувають сірий і червоний граніт для будівництва Його використовували для будівництва метрополітену в Москві.

Слайд 17

Моє село. Для мене ти єдине, Оте село на рідній Україні, Де народився я з роси і трав І перше слово тут пізнав. Де матінка мене малого Щодня навчала всього того, Що так потрібно у житті.

Слайд 18

Юні поети Моє село – це чисті поля і луки. Його я пам’ятатиму усе життя. Бо тут я народилася й зростаю, Бо це усе – моя земля… Янушко Катерина Моє село,неначе чистий дивограй У ньому пташки співучі й гарні квіти. І сонечко завжди там вкрай Такої землі немає в цілім світі. Моє село Моє село, як казка – чарівне. Найкраще,найчарівніше й ласкаве. Тут барви різні, гарні квіти Моє село - найкраще в Україні. Та що там в Україні, в цілім світі- Нема села такого, як оце. Янушко Анастасія В моїм селі живе моя сім’я, живу тут я. Мене зростила матінка моя Своє село ніколи не забуду я, Хоч навіть переїду в другий край. Матійчук Ірина

Слайд 19

Твір – роздум “Що б я хотів змінити в своєму селі?”. Мені дуже хотілося б, щоб відремонтували наш дитячий садок. У школі щоб був ігровий майданчик та спортзал. Ще хочеться, щоб довели до ладу нашу ферму і олійницю… Янушко Катерина Саме перше, щоб я зробила – це відновила б дитячий садок, добудувала в школі декілька класів. Хочу збудувати лікарню, в якій можна було б безкоштовно лікуватися і дорослим, і дітям. Янушко Анастасія Я хотіла б, щоб для дітей відкрили дитячий садок. А також побудували нові будинки для людей, відремонтували дороги, у школі – побудували спортзал. Посадили багато квітів і дерев для краси нашого села. Матійчук Ірина. Я б дуже хотів, щоб у селі була робота для мого тата та рідних. Відбудувати ферму і тракторну бригаду. А ще потрібно відкрити дитячий садочок, щоб молоді сім’ї не виїжджали із села. Негода Дмитро

Слайд 20

Мій Чистопіль, моє село , Чому ти засмутилось? Ми будемо тебе любить – Сьогодні й завтра, кожну мить. Приходько В.М. Дякуємо за увагу! иходько

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне