X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
село Димки

Завантажити презентацію

село Димки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сюжетний ланцюжок до твору О.Кобилянської “Земля” Знайомство з головними героями повісті Івонікою та Марійкою Федорчуками, їх синами – Михайлом та Савою

Слайд 2

Знайомство з селом Димки, де відбуваються події повісті. Сім‘я Докії. Любов Івоніки до землі. Михайла мають забрати й солдати. Переживання батьків за їхнього улюбленця. Любов Сави до Рахіри.

Слайд 3

Михайла забрали до казарми. Там йому все було чуже, він дуже сумував, навіть припускав думку про дезертирство. Івоніка переживав, йому наснився страшний сон. Уранці він пішов до Михайла, той був хворий, перебував у відчаї через знущання та приниження (його примусили лизати сміття)

Слайд 4

Івоніка розраджує сина розповіддями про господарство, Саві повідомляє, що пани переїжджають до міста. Михайло думає про долю Анни. Він більше не може бути в армії.

Слайд 5

Івоніка не спроможний нічим допомогти синові, страждає, обурюється. Вирішує частіше навідуватися до нього. Історія одруження Домініки та Ілії. Домініка допомагає Марійці та потроху її оббирає. Михайло продовжує страждати на службі, потерпаючи від холоду в караулі. Сава незадоволений, що батько часто ходить до старшого брата й носить клунки.

Слайд 6

Мати свариться із Савою, дорікає йому Рахірою. Той натякає, що і в Михайла є дівчина, яка не сподобається Марійці. Сава в запалі сварки говорить, що йому не потрібна батьківська земля. Анна зустрічається з Марійкою, бачить її журбу й радить сходити в монастир. Михайло приходив на Великдень у відпустку, таємно зустрічався з Анною. Поки що не хотів говорити про це батькам.

Слайд 7

Побиття Михайла під час маневрів. Він ледве перебув цю біду. Розповів лише тоді, як прийшов у відпустку. Анна мала стати матір’ю. Все село губилося у здогадках. Родичі били її, допитувалися, хто батько майбутньої дитини, але вона мовчала. Вигнали з дому, і її прихистила Докія.

Слайд 8

Анна чекала Михайла, живучи в Докії і допомагаючи їй по господарству. Парубок збирався про неї сказати батькам у день свого патрона – святого Михайла. Зустріч Анни й Рахіри, сварка та бійка між ними. Анна ненароком виказує свого хлопця.

Слайд 9

Рахіра розповідає Саві про пригоду, намовляє того помститися за неї. Говорить,що не хоче собі чоловіка без землі й закидає Саві думку про те, що коли б він був один син, то вся земля залишилася б йому. Сава хоче мати й Рахіру, і землю. Вбивство зайця.

Слайд 10

Михайло місяць був у відпустці, із задоволення працював у господарстві, скрізь наводив порядок. Обіцяє Анні одружитися, а якщо батьки його будуть проти, скаже їм, що залишить землю й поїде з дружиною до міста. Сава перестріває Анну і лякає її своїм страшним виглядом та мовчанням

Слайд 11

Загибель теляти, що належало Саві. Рішення полагодити пліт, взявши таємно із сусіднього панського лісу деревину. Івоніка йде до міста у справах, але його щось ніби не пускає.

Слайд 12

Марійку сповіщають про те, що Михайло лежить застрелений у сусідньому лісі. Івоніка повертається з міста і бачить, що везуть тіло його сина. Страждання батьків. Сава говорить, що був у цей час у ворожки. Анна прийшла до Михайла. Побачила Саву й голосно назвала вбивцею. Федорчуки виганяють її з хати, вважаючи, що вона зі своєю вагітністю плямує чесне ім’я хлопці.

Слайд 13

Івоніка починає здогадуватися про братовбивство за землю, але не виказує Саву. Комісія не встановила вбивцю, бо при розтині батько підібрав кулю, що точно належала Саві. Саву, як підозрюваного, заарештували. Поховання Михайла, Марійка роздає речі за упокій. Зневага Івоніки щодо влади землі над ними.

Слайд 14

Марійка захищає Саву перед слідчими, розуміючи, що може втратити й цього сина. Анна народила близняток, двох хлопчиків. Хотіла віддати одного Марійці, щоб вижив, але та вигнала її.

Слайд 15

Незнайомий старий чоловік приходить до Марійки в завірюху й говорить, що є свідком, як брати разом ішли до лісу, і в Сави була рушниця. Саву відпустили за браком доказів. Він знову посварився з матір’ю і пішов до Рахіри. Анна переслідує Саву як вбивцю. Померли її діти, і вона, втративши розум, ходить по селу. Марійка гірко жалкує, що не врятувала Михайлової дитини. Остаточно вона переконалася, що Сава – вбивця.

Слайд 16

Минуло шість років. Федорчуки працювали на полі, як і раніше. З вирощеного на Михайловій частці землі давали обіди за упокій. Сава дорікав за це матері, Рахіра насміхалася над Марійкою. Мати, розуміючи, що Сава - вбивця почала його проклинати. Батько не дав Саві землі.

Слайд 17

Сава одружився з Рахірою, але старі на весіллі не були. Став дивно поводитися, не мав спокою, не був щасливий з Рахірою, бо це темний, заборонений зв’язок.

Слайд 18

Петро одружується з Анною, живуть у злагоді й пошані одне до одного. У них народжується хлопчик, якого вони надумали здати до школи, щоб не прив’язувався до землі. Івоніка таємно від Марійки записав на нього найкращий лан Михайла. Марійку, яка дивиться на того хлопчика, огортає глибокий жаль. Анна й Петро не надивляться на сина і мріють про його щасливу долю.

Слайд 19

Домашнє завдання Михайло і Сава – протилежні психологічні типи Марійка та Іваніка – цінності народної моралі. Сава і Рахіра – духовна деградація.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія