ігри на уроках природознавства
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Гра – це величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається живлющий потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, яка запалює вогник допитливості та зацікавленості.» « …у грі розкривається перед дітьми світ, творчі можливості особистості. Без гри немає і не може бути повноцінного дитячого розвитку.» В.Сухомлинський
Творчі ігри - конструктивно-будівельні - сюжетно-рольові - ігри-драматизації - ігри з елементами праці - ігри-драматизації - театралізовані ігри Ігри за правилами - дидактичні ігри - пізнавальні ігри - рухливі ігри - інтелектуальні ігри - народні ігри - комп'ютерні ігри - ігри-розваги
Саме дидактична гра, запобігаючи психічному перевантаженню дитини, допомагає реалізувати навчальну мету значно швидше й міцніше, ніж будь-який інший педагогічний засіб Гра - складне педагогічне явище, призначення якого полягає в імітації й моделюванні навчальних ситуацій через гру.
Дає змогу педагогу здійснювати: - навчання - вправляння - розвиток розумових здібностей - формування цінних рис особистості і взаємин дітей в доступній і привабливій для них ігровій формі
У процесі гри в учнів виробляється звичка: зосереджуватися; самостійно думати, розвивати увагу; захопившись грою, діти не помічають, що навчаються; до активної діяльності залучаються навіть найпасивніші учні.
бути тільки в словесній формі; поєднувати слова і практичні дії; поєднувати слова й наочність; поєднувати слова та різні предмети.
*органічне залучення до навчального процесу; захоплюючі назви; *наявність справді ігрових елементів, зокрема зачинів, римування; *обов'язковість правил, що не можна порушувати; *використання лічилок; *емоційне ставлення самого вчителя до ігрових дій (його слова й рухи цікаві, несподівані для дітей).
входять безпосередньо до складу уроку і послуговують вивченню, закріпленню, повторенню, контролю чи систематизації навчального матеріалу.
Добираючи ту чи іншу дидактичну гру, вчитель має пам’ятати, що процес створення гри містить ряд станів: а) вибір теми гри; б) визначення мети й завдань гри; в) підготовка і проведення гри (повідомлення учням теми гри, підготовка унаочнень, проведення гри, підбиття підсумків). Успіх проведення гри залежить від дотримання вимог: а) ігри мають відповідати навчальній програмі; б) ігрові завдання мають бути не надто легкими, проте й не дуже складними; в) відповідність гри віковим особливостям учнів; г) різноманітність ігор; д) залучення до ігор учнів усього класу.
Головна мета її – розвивати здібності школярів, прищеплювати уміння приймати правильні рішення. У рольових іграх виявляються особистість учня, його здібності та перспективи на майбутнє.
Варіант багатопланової сюжетно-рольової гри – Гра-мандрівка “ По Зимовій країні “ (узагальнення за темою «Зима. Зміни у живій та неживій природі») Обладнання: Плакат-карта Зимової країни, плакат для гри «Фотооко», ребус, жетони, набори листівок: «Птахи України», «Пташиний двір», «Кішки». Мета: узагальнити знання учнів з теми “ Зима. Зміни у живій та неживій природі ”; формувати основи екологічних знань, розвивати почуття дбайливого ставлення до природи, навколишнього світу; створення умов для самостійного пошуку виважених рішень у цій ситуації.
1. Підготовчий етап був у систематизації знань, отриманих на попередніх уроках. 2. Створення ігрової ситуації: Хлопці отримують листа від Сороки та Лісовичка, який визначає необхідність і важливість майбутньої подорожі. Лист знайомить дітей із героїнею гри – Зимовою Країною та її супротивницею – Сніговою Королевою, чари якої варто перемогти. Утворюються три команди, які починають мандрівку до Зимової Країни, допомагають Лісовичку та Сороці у звільненні Красуні Весни. Мандруючи відповідно до вказівок на карті, виконують завдання Снігової Королеви.
Перша станція «В гостях у негоди» (фенологічні спостереження за змінами в природі) Друга станція «Сніг і лід» (загадка про сніг, властивості снігу, стан снігу – поземка, пороша, крупка, паморозь, пластівці.) Гра «Фотооко»: а) Сфотографуйте очима якнайбільше сніжних слів і запам'ятайте; б) «Зимовий ліс»; - Як змінилися дерева взимку? - Хто працює у лісі? - Яку роль грає сніг у житті рослин? Як зимують журавлина, суниця, озимина? Привал «Пташиний»: а) загадки про птахів; б) набір листівок, вгадай пташку. Ребус: учні дізнаються, кого заточила у своєму замку Снігова Королева
– це ігри на розвиток уваги, пам’яті і мислення, уяви, логічного мислення, просторове мислення, мовлення в дітей.
Схожі презентації
Категорії