X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Рости в собі громадянина"

Завантажити презентацію

"Рости в собі громадянина"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проект «Рости в собі громадянина»

Слайд 2

ЗАБЕЗПЕЧУЄ: формування громадянських компетенцій учнів; розуміння сутності громадянського суспільства, його переваг; усвідомлювати своє місце та участь у житті громадянського суспільства; знати та захищати свої права; адекватно оцінювати різноманітні життєві ситуації та визначати, куди звертатися за консультацією; знати та виконувати свої обов’язки перед своєю країною, своєю сім’єю та школою.

Слайд 3

БАЗУЄТЬСЯ: вміннях і навичках учнів визначати власну позицію та роль у розбудові громадянського суспільства в Україні; розвитку життєвих навичок; участі у громадському житті школи, територіальної громади; кращому міжнародному та вітчизняному досвіді.

Слайд 4

Мета: орієнтуватися в проблемах сучасного суспільного життя в Україні, визначати власну позицію щодо їх вирішення; взаємодіяти з органами державної влади місцевого самоврядування; реалізовувати та послідовно обстоювати свої права та інтереси; ефективно спілкуватися, долати стереотипи, робити свідомий вибір та діяти відповідально; критично мислити. Об’єкт вивчення: органи місцевого самоврядування; їх структура, функції, атрибути громадянського суспільства, зокрема, діяльність громадських рад міської та обласної, можливості конструктивної взаємодії громадян і влади. Джерела інформації: Конституція України, ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ «Про громадські ради».

Слайд 5

участь у роботі круглих столів із проблем розвитку лідерства; екскурсії до органів місцевого самоврядування; ознайомлення з законодавчою базою; написання творів-есе «Як я можу змінити себе і світ навколо себе», «Як побудувати країну, сприятливу для життя»; соціологічне дослідження «Громадська думка населення України про демократію»; міні-проекти на тему «Розв’язання найбільш актуальної проблеми місцевої громади зусиллями самої громади»; проведення інтерактивної гри «Лідер майбутнього»; зустрічі з представниками громадських рад, депутатським корпусом. Основні методи дослідження:

Слайд 6

визначитись в актуальності теми; розподілити між собою обов’язки; спланувати роботу. Етапи дослідження Підготовчий: Дослідницький: вивчити питання: форми здійснення народовладдя на місцевому рівні; ефективність участі населення в управлінні суспільними справами; діяльність міської громадської ради та її взаємодію з міською радою. зібрати необхідну інформацію: використати різні джерела: соціологічне опитування; вивчити роботу місцевих органів влади; зміст місцевих ЗМІ. вивчити та опрацювати зібрану інформацію, систематизувати її. Підсумковий: презентація творів-есе; презентація програм соціально-економічного розвитку міста; ток-шоу з представниками органів місцевого самоврядування та ЗМІ.

Слайд 7

Проект «Рости в собі громадянина» Координатор проекту: Бєлаш О.В. Учасники: учні 10-11 кл.

Слайд 8

Тренінг по громадянській освіті «ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ В УКРАЇНІ» Із запрошенням члена обласної громадської ради Сафронової Л.А.

Слайд 9

Слайд 10

Учні взяли активну участь у заходах з нагоди Європейського тижня місцевої демократії, який проводився з 15 по 21 жовтня 2012р.

Слайд 11

Участь учнів у круглому столі «Роль громадських рад у програмі розвитку громадянського суспільства»

Слайд 12

Участь учнів у круглому столі на тему «Роль громадських рад у програмах розвитку громадянського суспільства», яка відбулася 19 жовтня 2012 року в Полтавській облдержадміністрації. Презентація євроклубу «Альянс» в рамках європейського тижня місцевої демократії, що відбувся 19 жовтня 2012 року в Малій академії мистецтв.

Слайд 13

За активну участь у проведенні молодіжного фестивалю, присвяченого Європейському тижню місцевої демократії Європейський клуб «Альянс» нагороджено дипломом.

Слайд 14

Екскурсія учнів до міської ради

Слайд 15

Начальник оргвідділу міськвиконкому Хруль Т.П. знайомить учнів зі структурою міської ради.

Слайд 16

Керівник апарату міської ради Мельник Р.В. знайомить із роботою депутатського корпусу.

Слайд 17

Знайомство учнів із роботою відділу сім’ї та реалізації молодіжної політики. Головний спеціаліст Шрамко І.А. Учні знайомляться з роботою відділу звернень громадян

Слайд 18

Урок із курсу «Громадянська освіта: основи демократії» Тема: «Суть, функції та атрибути громадянського суспільства» (проводить член обласної громадської ради Сафронова Л.А.)

Слайд 19

Відкритий урок із теми «Формування правосвідомості учнів» На уроці присутні представники міського управління юстиції.

Слайд 20

Інтелектуальна гра «Як стати мером» Для учнів 10–11 класів була проведена інтелектуальна гра «Як стати мером», де учні представляли та захищали програми соціально-економічного розвитку Полтави.

Слайд 21

Кожна команда презентувала «Програму соціально-економічного розвитку міста», а саме «Реалізація прав людей з обмеженими можливостями» (11–А клас), «Запровадження роздільного збору сміття у м. Полтаві» (11–Б клас), «Наявність велодоріжок на вулицях м. Полтави» (11–Б клас). Учні аргументовано доводили актуальність даної проблеми, пропонували шляхи її вирішення.

Слайд 22

ТВОРЧА РОБОТА Учні 10–11 класів писали твори-есе на теми: «Як побудувати країну твоїх мрій» (що потрібно знати і робити, щоб створити країну сприятливу для життя) «Як я можу змінити себе і світ навколо себе»

Слайд 23

Проект на тему: «Розв’язання найбільш актуальної проблеми місцевої громади зусиллями самої громади» Соціологічне опитування на тему: «Громадська думка населення України про демократію»

Слайд 24

Соціологічне опитування на тему: «Громадська думка населення України про демократію»

Слайд 25

Диспут «Демократія – це воля більшості чи захист прав меншості»

Слайд 26

Для учнів 11–В класу проведений диспут на тему: «Демократія – це воля більшості чи захист прав меншості».

Слайд 27

Текст слайда УЧАСТЬ УЧНІВ ШКОЛИ У ТОК-ШОУ «ВІДВЕРТО ПРО …», ПРИСВЯЧЕНОМУ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Слайд 28

21 листопада 2012 р. в обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу, присвяченому річниці Голодомору, з участю учнів школи. Учень 11-В класу Смерека Василь ділиться враженнями з приводу почутого.

Слайд 29

Тренінг «Я – МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНО» Модуль проведений відділом у справах сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації та дитячо-юнацької організації «Крок» на базі дитячого табору «Маяк» у селі Головач 1, 2 та 3 грудня 2012 року.

Слайд 30

Слайд 31

Тренінг «ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ – УМІЙ СЕБЕ ЗАХИСТИТИ» У рамках Всеукраїнської акції 16 днів проти насилля 3 грудня 2012 року для учнів 10–А класу проведений тренінг «Торгівля людьми: Україна без насильства» за участю аспірантки Університету Канзасу Лаури А.Дін. Тренінг провела Сафронова Л.А., тренер Міжнародної організації з міграції в Україні, голова Полтавського центру сім’ї «Родинний дім», член громадської ради при Полтавській ОДА.

Слайд 32

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство