X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мікробіологія косметично-парфумерних засобів.

Завантажити презентацію

Мікробіологія косметично-парфумерних засобів.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кафедра мікробіології, вірусології та імунології Мікробіологія косметично-парфумерних засобів. Романюк Л.Б.

Слайд 2

Розвиток косметології Сучасний етап розвитку косметології характеризується зміною структури виробництва і споживання косметичних засобів, асортимент яких постійно вдосконалюється і оновлюється завдяки розробці та промислового освоєння нових видів косметичної сировини (катіонні, аніонні, неіоногенні поверхнево-активні речовини, природні і синтетичні загусники, гелі-і структуроутворювачі, консерванти, віддушки, УФ-фільтри, екстракти пряно-ароматичного і лікарської рослинної сировини, незамінні жирні кислоти, антиоксиданти, біологічно активну сировина тваринного походження) і нових технологій.

Слайд 3

Тенденції використання косметичних препаратів Розширення і оновлення існуючого асортименту сировини косметичного, з одного боку, дозволяє задовольняти зростаючі потреби населення в сучасних високо ефективних косметичних засобах поліфункціонального типу дії, з іншого боку, підвищує ймовірність виникнення небажаних побічних ефектів, які, в ряді випадків, можуть носити токсичний характер. Наприклад, дефіцит незамінних жирних кислот (a-ліноленова, лінолева та ін) призводить до зниження бар'єрної функції епідермісу, локального придушення імунобіологічних реакцій, сухості і лущення шкіри, порушення метаболізму простaгландінов. Остання зумовило широке застосування рослинних масел з високим вмістом ненасичених жирних кислот (олія авокадо, зародків пшениці, соєве, насіння чорної смородини і т. д.) у рецептурах ANTI-AGE косметичних засобів. У той же час, надлишок ненасичених жирних кислот в косметичних засобах без введення в їх рецептури достатніх кількостей антиоксидантів може ініціювати вільнорадикальні процеси та сприяти надлишкового нагромадження вільних радикалів, які, згідно вільнорадикальної теорії старіння, здатні необоротно пошкоджувати клітини і їх генетичний апарат.

Слайд 4

Обладнання косметичного кабінету

Слайд 5

Обладнання косметичного кабінету

Слайд 6

Обгрунтування мікробіологічного контролю Аналогічним чином, намічається стійка тенденція до використання в ANTI-AGE косметології косметичних засобів з високим вмістом водної фази і біологічно активних екстрактів рослинної сировини, що містять фітоестрогени, (креми емульсійні, креми зволожуючі, косметичне молочко, косметичні вершки, гелі косметичні, бальзами косметичні та ін.) У той же час, косметичні засоби з високим вмістом водної фази без введення в їх рецептури достатніх кількостей консервантів представляють собою сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів, які можуть зумовити гнійничкові захворювання шкіри і слизових оболонок (культури Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris) або псування готової продукції (культури цвілевих грибів, дріжджоподібних грибів роду Candida).

Слайд 7

Таким чином, косметичний засіб або окремі його компоненти, незалежно від їх походження (натуральний, очищений аналог натурального, синтетичний), можуть проявляти активність, що виходить за межі фізіологічних потреб шкіри і / або слизових оболонок, тобто прямо або опосередковано надавати несприятливий вплив на структурно-функціональний стан шкіри, її придатків, слизових оболонок або організму в цілому.

Слайд 8

Аспекти проблеми безпеки косметичних засобів науково-методичний та правової-нормативний. З науково-методичних позицій межа між фізіологічною активністю (власне косметологічний ефект) і побічним ефектом косметичного засобу визначається не чітко, є рухомою, залежить від методичного рівня біології і медицини на певному етапі розвитку суспільства. Наприклад, косметичні засоби, що містять a-гидрокислоти, викликають відторгнення верхнього ороговілого шару епідермісу, що активує поділ базальних клітин і сприяє оновленню верхніх шарів, тобто надає шкірі свіжий і молодий вигляд. У той же час a-гідроксикислоти і що містять їх косметичні засоби можуть надавати виражену подразнюючу дію на тонку шкіру, тому що в основі косметологічного (лівтінг) і токсично го (роздратування) ефектів лежить одна і та ж реакція - хімічний опік шкіри

Слайд 9

Безпека косметичних засобів На сучасному етапі розвитку медицини під безпекою косметичних засобів слід розуміти відсутність у готової продукції токсичного, дратівної, сенсибілізуючої, фототоксичності, фотосенсибілізуючу, дісхроміческого або іншого несприятливого впливу на здоров'я людини, а також обмеження рівня забруднення патогенними, умовно патогенними та санітарно-показовими мікроорганізмами протягом гарантійного терміну зберігання за умови застосування згідно з цільовим призначенням. Виходячи з цього визначення, критерії безпеки косметичних засобів доцільно підрозділити на дві групи - токсиколого-гігієнічні і мікробіологічні.

Слайд 10

Методика використання косметичних засобів

Слайд 11

Мікробіологічні показники безпеки косметичних засобів Мікробіологічні показники безпеки косметичних засобів базуються на обмеженні допустимого рівня вмісту в них небезпечних для здоров'я людини мікроорганізмів, що має гарантувати безпеку продукції споживачеві за умови застосування згідно з цільовим призначенням протягом гарантійного терміну зберігання. Доцільно передбачити визначення наступних трьох груп мікроорганізмів: санітарно-показові мікроорганізми; потенційно патогенні мікроорганізми; мікроорганізми - показники мікробіологічної стабільності продукції.

Слайд 12

Безпека косметичних засобів щодо обмеження рівня змісту санітарно-показових мікроорганізмів характеризують за такими показниками: кількість мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів (показник визначають з метою встановлення відповідності косметичного засобу вимогам безпеки за рівнем контамінації мікроорганізмами, висловлюють кількістю колонієутворюючих одиниць - КУО - в 1 г або см3 продукції): вміст бактерій групи кишкових паличок (встановлюють за альтернативним критерієм - відсутності в певній масі (об'ємі) косметичної продукції), висловлюють шляхом позначення величини наважки (обсягу), в якій не виявлено або виявлені бактерії групи кишкових паличок);

Слайд 13

Безпека косметичних засобів щодо обмеження рівня вмісту потенційно патогенних мікроорганізмів характеризують такими показниками: вміст Staphylococcus aureus в певній навішуванні (обсязі) продукції; вміст Pseudomonas aeruginosa в певній навішуванні (обсязі) продукції. Обидва показники встановлюють за альтернативним критерієм - відсутності в певній масі (об'ємі) продукції і висловлюють у вигляді вказівки величини наважки (обсягу), в якій не виявлено або виявлені мікроорганізми конкретної таксономічної групи.

Слайд 14

Стрептококи

Слайд 15

Безпека косметичних засобів щодо обмеження рівня вмісту мікроорганізмів - показників мікробіологічної стабільності продукції характеризують такими показниками: кількість дріжджів і цвілевих грибів. Показник характеризують кількістю життєздатних клітин розглянутих таксономічних груп мікроорганізмів в 1 г або см3 продукції. Обсяг досліджень косметичних засобів за мікробіологічними показниками включає обов'язкові для переважної більшості асортиментних груп продукції показники і вибіркові показники для окремих асортиментних груп (залежно від їх складу і призначення).

Слайд 16

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина