X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблеми реалізації права власності на прибудинкові території багатоквартирних будинків

Завантажити презентацію

Проблеми реалізації права власності на прибудинкові території багатоквартирних будинків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблеми реалізації права власності на прибудинкові території багатоквартирних будинків Аверков Сергій

Слайд 2

Всього в Україні близько 120 тис. багатоквартирних будинків

Слайд 3

ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних жилих будинків 1. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. 2. У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників. 3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. 4. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.

Слайд 4

ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних жилих будинків 2. У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників.

Слайд 5

Cтаном на 2011 р. До 1992 р. * "[у] разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку"

Слайд 6

Дискреційні повноваження!!!!!!! Лист Держкомзема від 21.06.11 р. “Форма права користування земельною ділянкою визначається зацікавленою особою у власному клопотанні до органу місцевого самоврядування, який (як розпорядник земельною ділянкою) розглядає можливість надання земельної ділянки та приймає відповідне рішення”. “може……безоплатно у власність або надаватись у користування”

Слайд 7

“підставами відмови у наданні земельних ділянок у власність із земель державної та комунальної власності є: Наявність норми закону, що забороняє надавати земельну ділянку певному суб'єкту або для певних цілей; Відсутність законодавчої процедури надання у власність земельної ділянки певному суб'єкту або для певних цілей; Невідповідність поданих документів вимогам чинного законодавства України.

Слайд 8

“…..об'єднанню власників” Кому передається земельна ділянка? Хто стає власником земельної ділянки? ОСББ чи співвласники будинку?????????

Слайд 9

Співвласники будинку ОСББ Ст. 42 ЗКУ п. 3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Ст. 89. ЗКУ Спільна сумісна власність на земельну ділянку 1. Земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності лише громадянам. 2. У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки: в) співвласників жилого будинку. Ст. 42 ЗКУ п.2. У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників. Відповідно Пленуму верховного суду України: “Набута юридичною особою земельна ділянка не є спільною власністю її засновників, учасників або членів і не може розподілятись між ними як співвласниками”.

Слайд 10

ПРОЦЕДУРА ЯК? ЗАГАЛЬНА СХЕМА ЗВЕРНЕННЯ (КЛОПОТАННЯ) ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ РІШЕННЯ ОМС ДОЗВІЛ НА ВИГОТОВЛЕННЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ АБО ВМОТИВОВАНА ВІДМОВА 1-2 міс. ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПОГОДЖЕННЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ЗАМОВЛЯЄТЬСЯ У ЛІЦЕНЗОВАНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (ПРИВАТНІ АБО КОМУНАЛЬНІ) 6міс.-2 років ВИГОТОВЛЕННЯ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧОГО ДОКУМЕНТУ РІШЕННЯ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ АБО ВІДМОВА 1-2 міс. АКТ НА ПРАВО ВЛАСНОСТІ АБО ДОГОВІР ОРЕНДИ 1-2 міс.

Слайд 11

ЯКА ЗЕМЛЕВПОРЯДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ???? Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних жилих будинків 4. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.

Слайд 12

ЗАКОН УКРАЇНИ Про землеустрій Стаття 50. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок Стаття 56. Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку

Слайд 13

ПОСТАНОВА  КМУ від 26 травня 2004 р. N 677 Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок 2. Проект відведення земельної ділянки не розробляється у разі, коли: земельна ділянка, межі якої визначено в натурі (на місцевості), надається у користування або безоплатно передається у власність без зміни її цільового призначення;

Слайд 14

ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ: ПРОЕКТ ВІДВЕДЕННЯ ЧИ ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ- ЦЕ ЧИ ВИЗНАЧЕНІ МЕЖІ ПРИБУДИНКОИХ ТЕРИТОРІЙ В НАТУРІ??

Слайд 15

Щодо визначення поняття земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості).  1) Земельні ділянки, відведені з 1940-х до 1993 року, є рішення уповноваженого органу про відведення та акти встановлення меж на місцевості, але правовстановлюючі документи не видавалися. В таких випадках, право землекористувача не підтверджено, але земельні ділянки є відведеними в установленому порядку, межі на місцевості встановлені. 2) В архіві не збереглися проект відведення та техдокуменація по встановленню меж, але у користувача є правовстановлюючий документ на земельну ділянку. Видачі правовстановлюючого документу завжди передує встановлення меж земельної ділянки в натурі. Таким чином, якщо межі земельної ділянки встановлені в натурі за вищенаведених обставин, то необхідність у виборі і розробці проекту відведення земельної ділянки відсутня. Затверджено:  рішенням Науково-технічної ради Головного управління Держкомзему  у Запорізькій області

Слайд 16

ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПОГОДЖЕННЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ Постанова КМУ від 26 травня 2004 р. N 677 п.9. Проект відведення земельної ділянки виконавець погоджує із землевласником або землекористувачем, органом земельних ресурсів, природоохоронним органом, санітарно-епідеміологічною службою, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. Приблизні розцінки та строки робіт по м. Вознесенськ ВИД ДОКУМЕНТАЦІЇ СТРОКИ ВИГОТОВЛЕННЯ ВАРТІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ ПРОЕКТ ВІДВЕДЕННЯ 1-2 роки 2500-3000 грн. ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ 6міс. 800-1000 грн.

Слайд 17

Чи визначені межі прибудинкових території в натурі? ЗАКОН СССР ОТ 13.12.1968 N 3401-VII ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ОСНОВ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА СОЮЗА ССР И СОЮЗНЫХ РЕСПУБЛИК

Слайд 18

Статья 10. Порядок предоставления земель в пользование Предоставление земельных участков в пользование осуществляется в порядке отвода. Приступать к пользованию предоставленным земельным участком до установления соответствующими землеустроительными органами границ этого участка в натуре (на местности) и выдачи документа, удостоверяющего право пользования землей, запрещается. Право землепользования колхозов, совхозов и других землепользователей удостоверяется государственными актами на право пользования землей.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Протокол заседания градостроительного совета главного управления архитектуры и градостроительства облисполкома О рассмотрении проекта строительства жилого дома в микрорайоне г. Вознесенска.

Слайд 25

Слайд 26

Державний акт на користування земельною ділянкою

Слайд 27

Слайд 28

Дякую за увагу! Аверков Сергій Голова Правління ВМГО “Агентство економічного розвитку” м. Вознесенськ вул. Пушкінська 3/35 (05134) 3-22-50 aerbox@ukr.net www.aer.net.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство