Моє право на працю
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права ст. 6 «...право на працю включає право кожної людини дістати можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується, і здійснює належні кроки до забезпечення цього права».
Конституція України ст. 46 «кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, або на яку вільно погоджується».
Право на працю Це можливість одержання суспільно корисної роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості.
Пошук роботи самостійно, через знайомих, переглядати оголошення, через державну службу зайнятості.
Переглядаючи оголошення, одразу відкидайте такі пропозиції, що: пропонують високий заробіток; пропонують роботу за кордоном (особливо якщо не зазначена кваліфікація, а лише стать чи зовнішність); обіцяють великі перспективи дівчатам та жінкам; пропонують «серйозну роботу для серйозних людей».
У заяві про прийом на роботу обов'язково зазначте такі відомості: прізвище, ім'я, по батькові; домашню адресу; місце роботи і посаду, на яку ви претендуєте; бажаний термін вашої роботи.
У заяві про звільнення з роботи обов'язково зазначте: своє прізвище, ім'я по батькові; свою домашню адресу; з якої посади ви звільняєтеся; причину звільнення (за власним бажанням, у зв'язку із закінченням строку договору); дату останнього дня роботи.
Найбільш шкідливі умови праці для підлітків виявлені під час виконання таких робіт: миття машин; прийом склотари; праця в торговельних організаціях; робота реалізаторами; праця вантажниками.
Охорона праці неповнолітніх робітник – 16 р. 14-15р. з дозволу батьків неповнолітні щорічно проходять медогляд до 21 р. не встановлюється випробування не працюють на важких роботах, у нічний час
скорочена тривалість робочого часу (16— 18-річні — 36 годин, 14-15 річні у вільний від навчання час – 24 години, під час навчання – 12 годин); відпустка 1 календарний місяць у літній або інший зручний для них час
Вікторина З якого віку можна працювати? Які види діяльності можуть виконувати підлітки? Зі скількох років можна займатися підприємницькою діяльністю? В яких нормативно-правових документах зазначені права на працю?
Назвіть святкові і неробочі дні. Як можна знайти роботу? Як оплачується праця у святкові дні? Які права мають неповнолітні? Які документи при оформленні на роботу повинен подати 15-річний громадянин?
Який порядок звільнення з роботи за власним бажанням? Які види праці можуть шкодити здоров’ю дитини? Чи правильно вчинила адміністрація підприємства, звільнивши з роботи 17-річного Сергія, учня ПТУ, у відповідь на прохання адміністрації училища, оскільки робота заважала його навчанню?
Схожі презентації
Категорії