X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація вчителя

Завантажити презентацію

Презентація вчителя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Автор проекту: Іотова Наталія Петрівна учитель української мови та літератури Зеленівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Слайд 2

Я запрошую Вас узяти участь у проекті й відповісти на головне питання:

Слайд 3

Для цього Вам потрібно відповісти на такі питання: Чи можна життя Т.Г.Шевченка назвати подвигом? Чому щемить у душі після знайомства з біографією Кобзаря? Чи можна Шевченка назвати геніальним творцем? Чому «Кобзар» Шевченка - безсмертна книга? Чим Тарас заслужив таку шану та любов співвітчизників?

Слайд 4

Вам треба: Вивчити літературну спадщину поета. Зрозуміти значення його творчості для українського народу. Виразно і осмислено читати твори, коментувати їх ідейно-художній зміст. Демонструвати правильне застосування матеріалу. Усвідомити життєвий подвиг Т.Г.Шевченка – геніального поета, прозаїка, драматурга, художника, мислителя, пророка.

Слайд 5

Розділіться на 5 груп. Оберіть лідера групи. Визначте питання, над якими ви будете працювати. Розподіліть обов'язки в групі. Вивчіть необхідну друковану й електронну літературу з тем, знайдіть ілюстративний матеріал. Створіть презентацію, публікацію, веб – сайт.

Слайд 6

Слайд 7

Ці книги ви знайдете в нашій бібліотеці

Слайд 8

Хто зі мною не згоден, доведіть протилежне. Та не зможете ви цього зробити. Бо на кожне ваше слово я знайду аргумент із творів Великого Кобзаря. І далеко не буду ходити. Пригадаймо його “Заповіт”.

Слайд 9

Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров'ю Волю окропіте. Це і заклик до дії в наше сьогодення. Скажете в нас ворогів немає? Помиляєтеся! А наша байдужість? А наша жорстокість? А принцип “моя хата скраю”? Чого мовчите?

Слайд 10

Мороз шкірою йде від Шевченківських слів: “І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій, не забудьте пом'янути незлим , тихим словом. Згадуємо ми тебе, Тарасе, згадуємо! І коли в черговий раз підвищують ціни, і коли вибори не дають очікуваного результату, і коли сади вишневі цвітуть, і коли пригадуємо про необхідність “і чужого научатись, і свого не цуратись!” І коли…

Слайд 11

Слайд 12

На мою думку, від того, чи знайдеться місце для Шевченка у храмі власної душі кожного з нас, залежить, ким ми будемо. Адже для всього світу поняття Україна нерозривне з ім'ям Тарас Шевченко. Великий поет поставив на сторожі нашого існування як народу своє невмируще слово. Завдяки йому ми не згинули безслідно. Шевченко в моїй душі

Слайд 13

Він був самотнім, не зазнав щастя мати свою сім‘ю, дітей, але саме йому Бог дав силу й талант стати духовним батьком найкращих представників української нації: Івана Франка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Василя Стуса… Та хіба можна їх перелічити! Переконана, саме в Тараса Григоровича ми маємо вчитися любові до України, її землі, її героїв, поваги до самих себе й до інших народів. Д у х овний батько

Слайд 14

Доки житиме хоч один українець, доки жива буде українська душа, доти народ пам'ятатиме про Шевченка. А в нас люди сильні, витривалі, мужні. Тому ще багато віків лунатиме над безкраїми українськими степами: “Реве та стогне Дніпр широкий …” Ще багато разів ми згадуватимемо: “Як умру, то поховайте… на Вкраїні милій” у той час, коли буде сутужно або коли стане важко на душі.

Слайд 15

зміг побачити таке, що не під силу збагнути людині, яка не жила в Україні, не бачила наших заходів сонця, не чула хрущів над вишнями, не стояла на березі старого Дніпра. Тому треба дякувати Бога за те, що дав він нам, українцям, співочий талант, щиру душу і великого Кобзаря.

Слайд 16

У цьому вся історія наша, все буття, всі наші мрії. Кому не відомо, що Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко. Шевченко для України – все. Він став національним паролем. Магія Шевченківського слова незбагненна. Я хочу, щоб ви , працюючи над проектом, у цьому переконалися.

Слайд 17

“ Він був сином мужика і став володарем у царстві духа ”. І.Франко. Україна. “ Все життя Шевченка, взяте разом,- є пісня”. Жемчужников. Росія. “ Твори Шевченка переживуть віки і вічно будитимуть в серцях людей благородні великі почуття ”. Станіславський. Росія. “ Він вивів українське слово на верховини світової культури”. Рильський. Україна. “ Він поет усього людства”. Бентлі. Англія.

Слайд 18

“ Шевченко – король української поезії ”. Бенедиктсен. Данія. “ Його життя – це найвища краса ”. Ровіра- і Віржіні, Іспанія. “ Тарас Шевченко не має собі рівних у світовій літературі ”. Курелла. Німеччина. “ Саме життя його є школою добра, справедливості і мужності ”. Хасіб аль – Кайалі. Сірія. “ Поки б'ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка ”. Хікмет. Туреччина.

Слайд 19

Кожен із Вас повинен внести щось своє! Від кожного залежатиме успіх майбутнього проекту! Всі ми – одна команда! Успіх кожного - це успіх усіх! Ніхто нам , українцям, не скаже щиріше правду в очі, як Тарас. Отож читаймо його твори й у своєму житті не розминаймося з правдою! Вперед!

Слайд 20

Познайомтеся з життям і творчістю Тараса Шевченка. Підберіть ілюстративний матеріал. Доведіть, що життя поета – подвиг.

Слайд 21

Знайдіть народні легенди, перекази, прислів'я, анекдоти про великого Кобзаря. Доведіть, що Шевченко – жива людина, неповторна індивідуальна особистість з яскравим характером.

Слайд 22

Попрацюйте з додатковою літературою, познайомтеся з репродукціями картин Тараса Шевченка. Створіть свою галерею. Спробуйте розказати про картини художника, які Вам найбільше сподобалися.

Слайд 23

Попрацюйте з додатковою літературою, познайомтеся з поетичними, прозовими, драматичними творами Т.Шевченка . Створіть презентацію, в якій розкрийте багатогранний талант митця.

Слайд 24

1. Дослідити, чи переживе віки і вічно будитиме в серцях людей благородні великі почуття Шевченкове слово? 2. Визначити, яким шляхом крокує Шевченкове слово у майбутнє?

Слайд 25

Високий рівень 10 – 12 Достатній рівень 7 - 9 Середній рівень 4 – 6 Початковий рівень 1 -3

Слайд 26

Мультимедійні дидактичні матеріали. О.М.Авраменко. Г.К.Дмитренко. Українська література. 9 клас. Освітні веб – сайти (дивись ресурси Інтернету). Жулинський М. Тарас Шевченко // Слово і доля.— К., 2002. Івакін Ю. Поезія Шевченка періоду заслання.— К., 1984. Новиченко Л. Тарас Шевченко — поет, борець, людина.— К., 1982. 6. Пахаренко В. Незбагнений апостол.— Черкаси, 1999 7. Сверстюк Є. Шевченко і час.— К., 1996. 8. Спогади про Тараса Шевченка / Упорядкув. В. Бородіна і М. Павлюка.— К., 1982. 9. Т. Г. Шевченко: Біографія / Відп. ред. Є. Кирилюк.— К., 1984. 10. Федченко П. Тарас Григорович Шевченко.— К., 1989.

Слайд 27

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Портфоліо