Презентація досвіду роботи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентація досвіду роботи вчителя біології І категорії, старшого учителя Бужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Конуріної Галини Іванівни Моє педагогічне кредо: “Натхненна праця вчителя покликана творити на Землі ЛЮДИНУ”
Тема досвіду: Активізація пізнавальної діяльності учнів з використанням ІКТ при вивченні біології
Мета дослідження: зробити навчання більш інтенсивним і, головне, ефективним за рахунок реалізації можливостей мультимедіа навчальних систем до дієвого і наочного подання навчального матеріалу; індивідуалізувати навчання для максимальної кількості дітей з різними можливостями сприйняття; створювати сприятливу атмосферу для спілкування, обміну і взаємодії учнів.
Актуальність теми: У зв'язку з впровадженням у навчально-виховний процес школи інформаційних технологій змінилися й освітні цілі, що в значній мірі тепер спрямовані на формування й розвиток здібностей учнів до самостійного пошуку, збору, аналізу та представлення інформації; виховання творчої особистості, в результаті яких вона буде підготовлена до активного, самостійного життя в інформаційному суспільстві.
Основні завдання: Формування вмінь учнів установлювати гармонійні стосунки з природою на основі поваги до життя як найвищої цінності, до всього живого, як унікальної частини біосфери. Оволодіння вміннями самостійного вивчення основних біологічних понять, законів, біологічних закономірностей; уміннями спостерігати, досліджувати й пояснювати явища природи. Використання теоретичних знань з метою професійного самовизначення у прикладних сферах людської діяльності (медицина, сільське господарство, біотехнологія, педагогіка). Розвиток розумових здібностей та якостей особистості (теоретичного стилю мислення, пізнавального інтересу, уяви, уваги, пам’яті), прагнення до самоосвіти. Формування емоційно-ціннісного ставлення до природи, до себе, до людей.
Основна ідея: Учень повинен бути активним учасником навчального процесу з використанням засобів інформаційних і комунікаційних технологій. У результаті повинні змінитися відносини учень — учитель, учень — учень, учень — навколишнє середовище, учень — джерела інформації. Головним завданням навчання стає не передача учневі певної суми знань, а формування вмінь здобувати й опрацьовувати інформацію, формування навичок мислення високого рівня: аналізувати, синтезувати, оцінювати.
Залучення учнів до різних видів самостійних робіт. Інноваційні методи роботи(робота з ПК та мультимедійним проектором)
«Сходинки» проектної діяльності (структурування роботи над проектом) Знання можуть бути купою каміння, що задавило особистість. І знання можуть бути вершиною піраміди, на якій стоїть особистість. В. Розов 9 Ресурсне забезпечення 8 Оцінка і самооцінка проекту 7 Очікувані результати 6 Обов'язки та відповідальність учасників проекту 5 Механізм реалізації проекту 4 Визначення етапів реалізації проекту 3 Мета й завдання 2 Актуальність 1 Назва проекту
Результати проектної діяльності як творчої співпраці вчителя й учнів Учитель Співпраця Учні Підвищення професійної майстерності. Зацікавлення учнів своїм предметом. Посилення інтересу до навчання. Залучення учнів до пошуку, дослідження. Відчутність реальних результатів своєї праці. Задоволення від інтелектуального розвитку. Творча самореалізація. Задоволення потреби в саморозвитку та самовдосконаленні. Заміна авторитарного стилю спілкування демократичним. Поглиблення змісту навчального матеріалу. Розвиток навичок мислення високого рівня. Творче застосування знань. Свобода вибору. Уміння працювати в команді. Підготовка до олімпіад, конкурсів, науково-дослідницької діяльності.
Будова хламідомонади Виберіть частину клітини, щоб отримати про неї інформацію Вічко Червоного кольору. Бере участь у сприйнятті світла. Цитоплазма Рідина, що заповнює клітину. Забезпечує зв’язок між органелами. В ній відбувається обмін речовин. Джгутики Забезпечують рух клітини. Скоротливі вакуолі Виводять зайву воду з клітини. Регулюють тиск усередині клітини. Ядерце Тут зберігаються хромосоми, що відповідають за передачу спадкової інформації Ядро Бере участь в передачі спадкової інформації. Регулює всі процеси в клітині. Піреноїд Тут утворюється крохмаль. Клітинна стінка Складається з целюлози. Захищає. Підтримує форму клітини. Хлоропласт з хлорофілом Зумовлює зелене забарвлення Бере участь у фотосинтезі Показати всі позначення Нажміть клавішу «Enter», щоб розпочати роботу 5 8 4 7 9 2 3 6 1
1 6 5 4 2 Ниркова чашечка Ниркова миска Мозкова речовина Ниркові ворота Ниркова пірамідка Показати всі позначення Показати всі підписані позначення Будова нирки 3 Кіркова речовина Виберіть частину органа, щоб отримати про нього інформацію. Червона книга Софіївка
Досягнення моїх учнів: призери та переможці районних олімпіад, учасники обласних олімпіад, учасники інтернет-олімпіад. Тільки в праці невтомній крилатим стаєш…(результат) 2004 – 2005 н.р – I м. (біологія) – 9 клас Колісник К. I м. (біологія) – 11 клас Виродова Т. III м. (біологія) – 10-А клас Яремчук Т. 2005 – 2006 н.р – I м. (біологія) – 10 клас Колісник К. IIІ м. (біологія) – 8 клас Вдовиченко І. 2006 – 2007 н.р – I м. (біологія) – 8 клас Філоненко В. III м. (біологія) – 9 клас Вдовиченко І. III м. (біологія) – 10 клас Подрушняк В. 2008 – 2009 н.р – I м. (хімія) – 9-А клас Чебець О. та участь в обласній олімпіаді II м. (хімія) – 11 клас Павличук Ю. III м. (хімія) – 10 клас Гусак В. 2010 – 2011 н.р – I м. (біологія) – 11 клас Чебець О. та участь в обласній олімпіаді II м. (екологія) – 11 клас Чебець О.
Якщо ми навчимо дітей не тільки працювати, вчитись, долати труднощі, а й отримувати від цього задоволення - тоді можна сказати, що основну мету, яка ставиться перед школою, ми виконуємо. Скажи мені — я забуду, покажи мені — я запам'ятаю, залучи мене — я навчусь. Східна приказка Як не намагатися, як чудово та артистично не розповідати, а в пам’яті учня залишається: лише 20% від почутого, 30% - того що бачать, 50% - того, що чують і бачать, 70% - того, що говорять, 90% - того, що говорять і роблять.
Схожі презентації
Категорії