X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Опис власного педагогічного досвіду “Формування цілістної особистості учня засобами трудового навчання"

Завантажити презентацію

Опис власного педагогічного досвіду “Формування цілістної особистості учня засобами трудового навчання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Вчитель трудового навчання Холминської ЗОШ І – ІІІ ст. Комач Алла Петрівна

Слайд 2

Народилася 27 квітня 1965 року. Закінчила Чернігівській педагогічний інститут, факультет загально – технічних дисциплін, за спеціальністю вчитель трудового навчання. В Холминській ЗОШ І-ІІІ ст. працюю з 1986 року. Стаж роботи – 23 роки. Педагогічне кредо: «Учитель – це той хто завжди мріє про щастя дітей»

Слайд 3

Формування колективізму і взаємодопомоги Це пов'язано з розробкою орнаментів, конструюванням виробів, надання їм естетичного вигляду. Тому трудова діяльність виступає не як певна практична діяльність, а як взаємодія школяра зі своїми товаришами, учнями. Якість виробу оцінює колектив, тому спільна робота має своє вагоме значення і колективна думка відіграє не останню роль у формуванні моральних та трудових якостей колективу.

Слайд 4

Кравецьке мистецтво Процес виготовлення одягу складається з трьох етапів: Конструювання – побудова викройок; Моделювання – розробка фасону; Пошиття з застосування різних прийомів та способів обробки виробу.

Слайд 5

Вишивання На уроках вишивання вчаться першим художнім швам і поступово вдосконалюючись, виготовляють вироби мистецтва. Робота з вишивання не лише цікава, а й корисна для дітей, вона дає загальноосвітнє і виховне значення. У процесі занять учні набувають певних трудових умінь, оволодівають доступними їм прийомами ручного шиття, навчаються практично осмислювати свою роботу, працювати індивідуально.

Слайд 6

Уроки в’язання На уроках в'язання вчу дітей не тільки якості і кількості узорів, а й уміло комбінувати узори у виробі, використовуючи кольорові орнаменти, правильному поєднанні кольорів. Вчу самостійно створювати орнаменти. Прагну прищепити дітям почуття індивідуальності.

Слайд 7

Диференційований підхід до учнів Диференціальні завдання Самостійна робота Кросворди, ребуси, загадки Нестандартні уроки

Слайд 8

Диференціальні завдання Використовуються при перевірці домашнього завдання, при закріпленні вивченого матеріалу. Картки Ребуси Кросворди Ромашка з пелюстками «Вгадай»

Слайд 9

Самостійна робота Наукою доведено, що самостійна робота учнів в два рази ефективніша за монолог учителя. Особливого значення набрала самостійна робота пошукового характеру, метою якої є сам процес знань, умінь, їх отримання, а також формування позитивних моментів навчання. Самостійна робота проводиться у вигляді рефератів. Теми рефератів оголошую заздалегідь. Наприклад: “Українська кухня”, “Українська вишивка”.

Слайд 10

Тиждень трудового навчання Передбачає змагання між класами на найкраще повідомлення у вигляді плакатів, в кого буде цікавіша інформація, конкурс саморобок.

Слайд 11

Нестандартні уроки КВК Урок – змагання Щасливий випадок тощо

Слайд 12

Основне завдання вчителя обслуговуючої праці – готувати учнів до життя, до активної і творчої трудової діяльності, формувати трудові вміння і навики, виховувати естетичний смак, культуру праці, повагу до людей праці, вести профорієнтаційну роботу. Навчально – виховну роботу будую так, щоб за час навчання учні оволоділи знаннями основ наук і конкретними трудовими навичками для забезпечення своїх життєвих потреб. У процесі трудового навчання стараюсь організувати роботу так, щоб учні могли оволодіти загально – трудовими знаннями та вміннями, навчилися розв'язувати технологічні задачі, конструювати і моделювати різні вироби, виготовляти суспільно – корисні вироби, засвоїти мінімум знань про місце та роль виробництва у житті суспільства. “ Щоб досягти великого, потрібно почати з малого….”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Портфоліо