X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні підходи до надання освіти дітям з обмеженими можливостями

Завантажити презентацію

Основні підходи до надання освіти дітям з обмеженими можливостями

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні підходи до надання освіти дітям з обмеженими можливостями

Слайд 2

Слайд 3

«Обов’язок держави полягає в тому, щоб допомогти хворій дитині вести повноцінне й достойне життя в суспільстві, полегшуючи її активну участь у житті» Конвенція про права дитини

Слайд 4

Завданням кожного освітянського закладу сьогодення є: запровадження інноваційних освітніх технологій на основі інклюзивного підходу та моделей спеціальних освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі з інвалідністю, зокрема, їх інклюзивного навчання; формування освітньо-розвивального середовища для дітей з особливими освітніми потребами шляхом забезпечення психолого- педагогічного, медико-соціального супроводу; вирішення низки соціальних проблем щодо ставлення, інтегрування в суспільство дітей з особливими освітніми потребами; удосконалення системи підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, які працюють в умовах інклюзивного навчання; надання підтримки та залучення батьків дітей з особливими освітніми потребами до участі у навчально-реабілітаційному процесі з метою підвищення його ефективності.

Слайд 5

Залежно від типу порушення виокремлюють такі категорії дітей: з порушеннями слуху (глухі, оглухлі, зі зниженим слухом); з порушеннями зору (сліпі, осліплі, зі зниженим зором); з порушеннями інтелекту (розумово відсталі, із затримкою психічного розвитку); з мовленнєвими порушеннями; з порушеннями опорно-рухового апарату; зі складною структурою порушень (розумововідсталі і сліпі чи глухі; сліпоглухонімі та ін.); з емоційно-вольовими порушеннями та дітей з аутизмом. Розрізняють: вроджені розлади, спричинені порушенням живлення, гормональними розладами, резусною несумісністю груп крові матері дитини, шкідливим впливом на плід генетичних факторів, інтоксикацій, інфекцій, травм, впливом медичних препаратів, алкоголю, наркотичних та отруйних речовин; набуті порушення, зумовлені, переважно, різноманітними шкідливими впливами на організм дитини під час народження та в наступні періоди розвитку (механічні ушкодження плоду, тяжкі пологи, крововиливи у мозок, інфекційні захворювання тощо).

Слайд 6

Діти з порушенням психічної діяльності Часто такі розлади пов'язані з психічними захворювання та розладами центральної нервової системи.

Слайд 7

Діти з порушенням розумового розвитку. Причини: Трапляється генетично зумовлене уповільнене дозрі вання різних систем організму Затримка психічного розвитку дітей, яка зумовлена різними тілесними захворюваннями Затримку психічного розвитку зумовлюють різні запальні захворювання центральної нервової системи впродовжперших років життя, а також травми головного мозку. Негативний вплив на розвиток дитини справляють умови соціального оточення

Слайд 8

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ЗАКЛАДІ створити загальну атмосферу; залучати дітей до всіх видів діяльності (освітньої та позакласної).

Слайд 9

Рекомендації під час навчання: Використовуйте доступне мовлення, висловлюйтесь точно та лаконічно. Якщо вам потрібно пояснити щось складне, розподіліть інформацію на частини. Уникайте образних висловів, якщо ви не впевнені у тому, що дитина їх знає. Не використовуйте сарказм і натяки. Викладаючи новий матеріал, розповідайте все крок за кроком. Якщо необхідно, використовуйте ілюстрації. Будьте готовими повторити кілька разів. Не зневірюйтесь, якщо вас з першого разу не зрозуміли. Ставтеся до дітей із затримкою у розвитку так само, як і до їхніх однолітків, обговорюйте з ними ті самі теми. Щоб досягти достовірної інформації, ставте запитання на тему, яка вас цікавить, кілька разів, перефразовуючи їх.

Слайд 10

Робота нашого педагогічного колективу направлена на допомогу таким дітям за наступними напрямками: адаптуватися в умовах навколишнього середовища; допомогти входженню в учнівський колектив, адаптуватися, формувати вміння спілкуватися з іншими учнями та старшими; навчання та вміння використати ці навички і житті; робота над розвитком психічних процесів: різних видів мислення, мови, пам*яті, уваги; розвивати інші здібності та розширювати загальний кругозір методом залучення до позакласної діяльності.

Слайд 11

Робота психолога з розвитку психічних процесів:

Слайд 12

Кожна дитина становить незмірну цінність для своїх батьків

Слайд 13

Тільки за умов співпраці батьків – вчителів соціальна інтеграція дітей з особливостями психофізичного розвитку може бути ефективною. При цьому особливо важливим є своєчасне виявлення відхилень у розвитку та здоров'ї дитини, здійснення своєчасної комплексної роботи з нею, що матиме позитивний вплив на підготовку її до життя у соціумі.

Слайд 14

Слайд 15

Дякую за увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка