X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
грант

Завантажити презентацію

грант

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основи процесу пошуку грантів

Слайд 2

Стійкий розвиток економіки, відродження конкурентоспроможних виробництв, повноцінне використання потенціалу країни та зростання рівня життя населення вимагає відповідних вкладень у виробничу і соціальну сферу. Аналіз міжнародного досвіду проектної діяльності показує, що в багатьох розвинених країнах світу одним з важливих завдань органів місцевого самоврядування є спрямування роботи на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами.

Слайд 3

Грант (англ. “grant” – букв. дарчий акт, субсидія) – це засоби, що безкоштовно передаються для виконання визначеної донором (спонсором, грантодавцем) роботи грантопошукачу (заявнику). 

Слайд 4

Для багатьох організацій грант - це можливість перейти на якісно інший рівень роботи. Саме тому важливо вміти цієї можливістю користуватися та дивитися на потенційних грантодавців з позиції довгострокового партнерства. Власне так і є – грантодавці за умови успішної співпраці стають Вашими важливими клієнтами – клієнтами на інтелектуальний продукт, який Ви пропонуєте своїми проектами, рішеннями.

Слайд 5

З чого починати роботу, пошук грантових програм

Слайд 6

Перший крок (потреби) – визначення проблеми, формулювання її актуальності та невідкладності вирішення, планування проекту (програми), складання бюджету. Спочатку необхідно абсолютно чітко визначити, для чого, для досягнення якої мети або вирішення якої проблеми потрібні кошти. Потім, що конкретно необхідно (гроші, приміщення, майно, послуги). Де ці кошти знаходяться, або, іншими словами, у кого їх можна попросити і як це зробити таким чином, щоб досягти успіху.

Слайд 7

Другий крок (пошук джерел відсутніх ресурсів) – пошук грантових конкурсів, мета і завдання яких співпадають з метою і завданням вашого проекту. Починати грантову діяльність краще за все з участі у не дуже значних за обсягом фінансування грантових конкурсах. Умовно можна планувати свою роботу за такою схемою: • регіональні або місцеві грантові програми; • гранти при Посольствах; • спеціальні програми «малих грантів»; • спільні програми в рамках Євросоюзу.

Слайд 8

Третій крок (звернення) – підготовка грантової заявки з урахуванням вимог відповідного грантодавця, надсилання цієї заявки, контакт з представниками організації-донора і отримання коштів або інших ресурсів. Обов’язковою умовою успішного здобуття грантів є правильно підготовлений проект. Тому, розпочинаючи пошук фінансування слід пам’ятати, що за один день написати хороший проект неможливо і починати готувати проектну заявку необхідно завчасно.

Слайд 9

Для того щоб взяти участь у грантовій програмі треба знайти відкриті грантові конкурси, що відповідають напрямку діяльності вашої організації. Для цього треба провести моніторинг сайтів відповідних організацій, які узагальнюють та актуалізують грантові конкурси, в яких можна взяти участь в даний час: умови участі, сума гранту, кінцевий термін подання заявки, аплікаційні форми і т.д.

Слайд 10

Які організації варто моніторити? Звичайно, багато залежить від Вашої сфери діяльності та наскільки вона співпадає із пріоритетами фонду чи організації, які надають грант. Проте широковідомі організації, які доволі системно працюють саме з Україною, подані нижче – беріть на озброєння!

Слайд 11

National Endowment for Democracy - бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність. Фонд активно працює з українськими ініціативами, які сприяють розвитку демократії, співпраці та активності різних верств населення. Заявки подають щокварталу. CHARLES STEWART MOTT FOUNDATION - Україна є у фокусі роботи фонду. Спочатку Ви заповнюєте форму про організацію та проект, який подаєте на фінансування. За місяць отримуєте відповідь щодо подальших кроків. Заявки приймаються протягом року. Програма "Молодь в дії" (пріоритетні напрямки фінансування; Європейська волонтерська служба; Молодіжні обмін; Тренінги та мережеві проекти) - бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність. Міжнародний Вишеградський фонд - пріоритетні напрямки: Співпраця у сфері культури; Наукова співпраця і наукові дослідження; освіта (семінари, літні школи); молодіжні обміни; транскордонна співпраця Польща-Словаччина-Україна або Угорщина-Словаччина-Україна; промоція туризму Німецький Фонд „Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє” - проекти пов’язані з історичною тематикою Європейці за мир - Програма повинна спонукати школярів віком від 14 до 21 року: до критичного бачення історії і проблем сучасності; до транскордонної співпраці з ровесниками, до діалогу між поколіннями про досвід війни і миру

Слайд 12

Cловацький фонд з підтримки місцевих заходів Фінський Фонд Місцевого Співробітництва Програма польсько-українських обмінів молоді, Національний центр культури (Польща) Програма „Зміни в регіоні” – RITA - пріоритетні напрямки фінансування: системні зміни; соціальна політика і система освіти; розвиток місцевого самоврядування і місцевих громад; розвиток НДО, підприємництва; права людини; культурна спадщина; захист довкілля тощо INTERCULTURAL INNOVATION AWARD  - якщо Ваш проект має чітко окреслену інновацію – Вам сюди! Рада Європи - багато пріоритетів та фокусів роботи, зокрема демократія, права людини, гендерна рівність. Активно підтримують молодь та проекти, які пов’язані із роботою із молоддю. На сайті завжди доступна інформація з пріоритетами у фінансуванні на рік – тому шукайте її і враховуйте  заявці при подачі. В будь-якому випадку першочерговим кроком буде реєстрація громадської організації на сайті – опісля Ви маєте отримати підтвердження, щоб отримати доступ до грантів та подаватися на фінансування. Фонд Відродження

Слайд 13

Посольства, що займаються наданням грантів Проекти розвитку співпраці i сприяння демократії Посольства Литви в Україні — зацікавлені в проектах, що спрямовані на регіональне співробітництво та інтеграцію України у європейський простір. Програма малих грантів Посольства Польщі в Україні Посольство США Посольство Канади Посольство Франції

Слайд 14

Партнерські фонди Фонд Конрада Аденауера — напрямки роботи для співпраці: підтримка демократичного розвитку, побудова громадянського суспільства, свобода ЗМІ, консолідація демократичних інститутів. Фонд ім. Фрідріха Еберта — напрямки роботи для співпраці: міжнародна співпраця та європейська інтеграція; демократизація і громадянське суспільство; трудові відносини і соціальний діалог. Фонд Фрідріха Науманна за Свободу — напрямки роботи для співпраці: демократична побудова і ефективна організація політичних партій та їхніх молодіжних спілок; прихильна до громадян комунальна політика; інформація про ЄС та НАТО; діалог на тему правової держави; підтримка українських ЗМІ; підтримка економічних реформ.

Слайд 15

Що варто пам’ятати при пошуку грантів

Слайд 16

Більшість фондів мають декілька часових рамок подачі аплікаційних форм. Зазвичай це — раз на 3 місяці. Проте є фонди, які постійно приймають заявки. Важливо постійно робити огляд заявок, що з’являються. Варто запланувати достатньо часу на заповнення заявки, щоб залишився час для прочитання, коректування та редагування – це дуже важливо, адже потенційним грантодавець може стати вашим тривалим партнером або ж одразу сформувати про вас негативне враження. Орієнтуйтесь на фокус та головні завдання потенційного грантодавця, щоб не витрачати і свій час, і час організації, яка оголосила грант.

Слайд 17

Робота із грантами – вкрай системний процес. Тому людина, яка відповідає за цю ділянку в організації, має 70% часу займатися саме пошуком грантових можливостей, написанням грантів та побудовою довготривалих партнерських відносин із грантодавцями. Враховуйте, що після отримання гранту важливо прозвітувати про його використання — кожен фонд має для цього власні вимоги, з якими вас обов’язково ознайомлять після отримання фінансування. Проте загальну інформацію про звіти ви можете знайти і на сайті грантодавця. Порада – усі документи готувати поступово під час грантового періоду, а не в останній момент. Важливо сприймати грантодавця як партнера і постійно знаходитися в контакті із ним, часто проявляючи ініціативу та тримаючи організацію в курсі того, що у вас відбувається в проекті чи в команді.

Слайд 18

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка