Техногенні надзвичайні ситуації
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Техногенні надзвичайні ситуації В Україні діє понід 1,5 тис. пожежо- і вибухонебезпечних об’єктів, на яких сконцентровано близько 13 млн. тонн твердих і рідких небезпечних речовин. Аварії на промислових об’єктах біологічно-небезпечних; радіаційно-небезпечних; хімічно-небезпечних; пожежо-небезпечних; вибухо-небезпечних; аварії на шахтах.
Вибухо і пожежонебезпечні об’єкти Це об’єкти, на яких виробляються, зберігаються і транспортуються вибухо- і пожежонебезпечні речовини. Сюди належать підприємства, у виробничому процесі яких використовуються вибухо- і пожежонебехпечні речовини, а також залізничний і трубопровідний транспорт. ВИДИ УРАЖЕНЬ: термічні опіки; механічні травми: баротравма органів дихання; розрив барабанної перетинки; черепномозкова травма; баротравма органів ШКТ.
29 січня 2003 р. в США на фармацевтичному заводі в місті Кінстон (штат Північна Кароліна) стався потужний вибух. В результаті вибуху 35 осіб зазнали серйозних травм. В радіусі 1,5 милі були вибиті вікна і двері будівель Загинуло вісім осіб Основними чинники ураження на вибухонебезпечних об'єктах: – повітряна ударна хвиля, що супроводжується метальним ефектом - відкиданням людей на декілька метрів, у результаті чого в них виникають закриті ушкодження внутрішніх органів, черепа й опорно-рухового апарата; – повторні снаряди (уламки скла, будинків і автомашин) із високою кінетичною енергією; викликають множинні поранення; за характером - близькі до вогнепальних; – балки, що обрушилися, і перекриття будинків призводять до стиснення і закритих ушкоджень внутрішніх органів, черепа та кінцівок; – обставини, що супроводжують катастрофу й обумовили її раптовість, масштабами, особливостями руйнацій і загибеллю людей, викликають психічні травми, що виявляються у формі психозу й депресії.
Пожежа на нафтовому резервуарі в Омську (3 листопада 2002 року) Під час аварій із витоком газу смертельні наслідки і травматичні ушкодження різноманітної важкості виникають внаслідок впливу вибухової хвилі або термічного впливу вогненної кулі, чи їх комбінованого впливу . В резервуарі знаходилося 300 тон відходів нафти. У ліквідації пожежі брало участь 31 пожежна команда. Травень 2003 р. Вибух на газопроводі в Саратовській області
Серйозне занепокоєння в Україні викликають склади з пальним, розповсюдженість бензо- і газозаправних станцій, широка мережа нафто- і газопроводів, аварії на яких важко передбачити і усувати. Фільм Результати пожежі на нафтосховищі
Пожежо- і вибухонебезпечними в Україні продовжують залишатися склади з боєприпасами і твердим ракетним паливом, яких нараховується понад 150. 6 травня 2004 р. на артилерійських складах ВЧ А2985 МО України, розташованих на околицях с. Новобогданівка Мелітопольського р-ну сталася пожежа, яка призвела до займання й детонації 900 умовних вагонів боєприпасів.
В зону ураження попали 12 населених пунктів з населенням 7152 осіб, з яких було евакуйовано 6963 жителі. НС спричинила смерть 7 осіб: 1 військовослужбовець загинув від поранення осколком, 6 осіб похилого віку – від серцевих нападів. Пожежа і вибухи тривали 12 днів і ночей, вибухонебезпечні предмети розліталися від епіцентру до 40 км. Загальна площа розсіяння склала 314 кв. км. На сотнях гектарах навалено гори боєприпасів, які повністю виведені з ладу.
Серйозне занепокоєння в Україні викликають пожежі на об’єктах житлово-комунального господарства. У 2003 р. сталося – 5720 пожеж, загинула 281 людина, погнем знищено і пошкоджено 515 будівель, збитки становлять 30 млн. грн. Порівняно з 2002 р. кількість пожеж здільшилася на 14,7 %, загиблих – на 20,4 %. Найбільше пожеж трапилося у Донецькій, Харківській, Запо-різькій, Рівненській та Львів-ській областях. Травень, 2004 р. Львів Вогонь спалахнув на складі в арендованого приміщення. Площа пожежі склала 470 кв.м. Обвалилося 120 кв.м залізобетонного перекриття. Рух по вул. Городоцькій було перекрито через завіск чорного диму.
Техногенні надзвичайні ситуації Аварії на промислових об’єктах біологічно-небезпечних; радіаційно-небезпечних; хімічно-небезпечних; пожежо-небезпечних; вибухо-небезпечних; аварії на шахтах.
90 % шахт – газонебезпечні; 30 % шахт – небезпечні че-рез раптові викиди вугілля, породи,газу; 70 % шахт – небезпечні че-рез вибухи викидів вугілля; 30 % шахт – небезпечні через самозаймання вугілля. В Україні експлуатується майже 200 шахт, більшість з яких не реконструюються більше 20-ти років і вимагають зміни вентиляційного обладнання. Безпечність українських шахт вибух метану; вибух вугільного пилу; пожежа; обвали. Причини аварій на шахтах
Травмуючі чинники при вибуху на шахті: а) потужна ударна хвиля, яка розповсюд-жується по шахтних виробітках і спричиняє значні руйнації; б) полум'я високої температури, що призводить до пожеж; в) висока концентрація отруйних газів; г) обвали. механічні – 2-3 %; отруєння оксидом вуглецю – 40 %; механічні + отруєння оксидом вуглецю – 15 %; термічні опіки (10-60 % тіла ІІ-ІІІ б ступеня) + механічні + отруєння оксидом вуглецю – 10-12 %; опіки верхніх джихальних шляхів – 50-60 %. Види уражень:
У 45-50 % випадків характерними є комбіновані ураження, які поряд із складністю надання дорпомоги і тривалою фазою ізоляції обумов-люють високу летальність. Всього на українських шахтах з січня по серпень 2002 року загинуло 180 шах-тарів.
19 серпня 2002 р. Пожежа на шахті ім. А. Засядька (м. Донецьк) Чадним газом отруїлося 18 чоловік. В шахті знаходилося 1680 осіб.
22 січня 2001 р після вибуху метану на шахті “Краснолиманська” здійнялася пожежа. Загинуло 9 чоловік, 17 потрапило в опіковийцентр. Всього в епіцентрі вибуху і пожежі працювало понад 30 чоловік.
Техногенні надзвичайні ситуації Руйнування споруд і будівель промислових; гідротехнічних; побутових.
м. Шкло, Львівської обл., ВО “Сірка” м. Стебник, Львівської обл., комбінат “Полімінерал” Станом на 2004 р. в Україні зареєстровано 2260 аварійно-небезпечних об’єктів, у тому числі – непридатних до експлуатації – 1549, аварійних – 771.
Значну гідродинамічну небезпеку становлять водосховища, греблі. дамби, шлюзи, зокрема захисні споруди Дніпровського каскаду: 31 насосна станція, яка перекачує щорічно 3,0 м3 води, 3 компресорні станції, 304,8 км захисних дамб, 118 інших гідротехнічних споруд, 325 км берегоукріплень. Аварія на гідротехнічній споруді
Схожі презентації
Категорії