X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Самі брудні річки світу

Завантажити презентацію

Самі брудні річки світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Самі брудні річки світу Пройшли ті часи, коли купання в річках і озерах було безпечним і приносили задоволення. Ми все частіше вдивляємося у воду - немає там хімічних розлучень, не пропливає щось дивне? Плавання в таких водоймах означає як мінімум поганий запах, бруд, а то й ризик зараження незвичайними хворобами, аж до смерті. А такі місця, як озеро Карачай або індійський Ганг взагалі світові лідери за своєю забруднення. На жаль, цей список постійно розширюється. Про самих брудних водоймах у світі ми і поговоримо нижче.

Слайд 2

Цитарум

Слайд 3

Цитарум. На індонезійському острові Ява тече найбрудніша річка в світі. Її довжина всього 300 кілометрів, але на її берегах розташовано понад 500 заводів, багато з яких текстильні. Всі вони зливають свої відходи в Цитарум. Пунктів прийому сміття тут просто не існує, як і туалетів в сучасному вигляді. А адже всього 20 років тому це була невинно чиста річка, яка служила людям, що живуть на її берегах. Цитарум давала харчування численних каналах, які зрошували навколишні поля, люди ловили тут рибу, перебував корм для птахів. Вода навіть бралася для побутових потреб. Сьогодні ж з-за викидів сміття від дев'яти мільйонів людей і сотень фабрик є місця на річці, де поверхні не видно взагалі. Про рибу і мови бути не може - тепер тут ловляться тільки пластикові пляшки. Хоча занурення у каламутні води Цитарума і небезпечно для здоров'я людини, люди все ще купаються тут. Рибалки почали ловити вже з води мотлох, це більш вигідно, ніж колишній промисел. Збирачі сміття заробляють 1-2 долари в день, але це загрожує ризиком захворювання. Брудна вода йде на рисові поля, де вбирається в грунт. А річка все ще джерело води для пиття і побутових потреб. Занепад став результатів швидко зростання промисловості в цьому регіоні у 80-х. Негативний ефект перенесеться і далі, адже Цитарум - одна з найбільших річок, що живлять озеро Сагулинг. 

Слайд 4

Великі північноамериканські озера

Слайд 5

Великі північноамериканські озера На кордоні між Канадою і США розташовані величезні озера Мічиган, Ері, Гурон, Верхнє і Онтаріо. Але сьогодні це досить брудні водойми, випереджаючи всі інші на континенті. Спочатку озера є природним багатством, тут не тільки багато прісної води, але і багатий тваринний світ. Але чоловік не зміг уберегти Великі озера від типових екологічних проблем. Обстановка в них різко погіршилася завдяки навколишніх хімічним заводам, металургії, нафтопереробним терміналів. Ці промислові об'єкти забезпечують озера токсинами, що робить води цим отруйним супом. Боротьба урядів США й Канади за чистоту озер поки безуспішна. Найбільша за площею прісне озеро планети - Верхнє вже змінило свій температурний режим. Це призводить до зміни напрямків вітру та течій, що змінить вигляд унікального природного об'єкта.

Слайд 6

Янцзи

Слайд 7

Янцзи Китайська річка є третьою за довжиною в світі після Нілу і Амазонки і найдовшою в Азії з показником 6300 кілометрів. Але в рейтингу WWF вона міцно займає перше місце, тільки по такому спірному критерію, як найбрудніша річка в світі. Справа в тому, що 17 тисяч китайських міст на берегах Янцзи не мають очисної системи. Саме тому всі відходи скидаються в гігантську річку. Але для найбільших мегаполісів країни - Шанхай, Уханя і Нанкіна Янцзи є єдиним джерелом води. Саме тому стан цієї річки для самого Китаю є актуальною проблемою. На берегах річки живе близько 500 мільйонів людей, вона містить 40% усіх водних запасів країни. Самі власті заявляють, що якість води в цілому хороше. А адже об'єм забрудненої води в Янцзи становить 34 мільярди тонн. Але на думку чиновників це мало щодо трильйона тонн щорічного стоку. І щороку цей показник збільшується на 2 відсотки. На берегах річки працює 400 тисяч хімічних заводів, 5 крупних сталеливарних комплексу і 7 нафтопереробних. До того ж по річці щодня перевозять близько 300 тисяч тонн таких небезпечних вантажів, як нафта, рідкий газ, мазут, бензин.

Слайд 8

Озеро Тай

Слайд 9

Озеро Тай  Ця водойма розташовується в східному Китаї, а його береги прихистили близько 3 тисяч заводів. Озеро є не тільки великим, але і одним з найбрудніших. Сьогодні влади для порятунку водойми витрачають мільйони доларів. Потрібно зробити чимало, щоб повністю видалити всі промислові відходи та опади від стічних вод. Виникла справжня паніка, коли водорості-паразити покрили товстим шаром поверхню озера. Водозабір звідти одразу ж припинилося. Водних рослин змогла циркуляція кисню, що призвело до вимирання живих мешканців. Зупинка водозабору призвело до того, що місто Уси з населенням в 4,5 мільйона чоловік став відчувати проблема з питною водою. Так розвиток промисловості призвело до природної катастрофи. Китайці оптимістично оцінюють, що проблеми брудної води в озері вдасться вирішити за 8-10 років за рахунок спеціально створеного очисного підприємства.

Слайд 10

Хуанхе

Слайд 11

Хуанхе Знаменита китайська Жовта річка є другою за величиною в країні з показником в 5464 кілометра. Жовтий колір її вод пов'язаний з наносами. Але сьогодні колір води став коричневим, а місцями і червоним. Всьому виною - хімічні речовини, які скидають у річку сусідні заводи. Постійна установка дамб і зміна течії Хуанхе призводить до її пересихання на деяких відрізках. А що швидко ростуть китайські міста тільки погіршують ситуацію. У 2008 році було офіційно опубліковано доповідь, де йдеться, що серйозне забруднення зробило третину річки взагалі непридатною для сільськогосподарського або промислового використання. Щорічно в Жовту річку скидає 4,3 мільярда тонн відходів, при цьому частка промисловості - 70%, а домашніх господарств - 23%. Це в два рази більше, ніж скидалося в річку в 80-е і перевершує можливості річки за самостійним відновленню балансу. Підраховано навіть економічний збиток від такого забруднення - до 15 мільярдів юанів щорічно. Вода Жовтої ріки активно використовується сільським господарством, яке і забирає до 90% всієї використовуваної води. У підсумку здоров'я фермерів під загрозою, так і додатково витрачатися припадає на фільтрацію.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)