X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО( 1864_1925 )

Завантажити презентацію

ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО( 1864_1925 )

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО ( 1864_1925 ) Проект

Слайд 2

План : 1 Початок життя. 2 Навчання. 3 Робота та творчість. 4 Останні роки життя. 5 Гумор і сатира В. Самій-ленка. 6 Оцінка відомих людей. 7 Моя власна думка. 8 Творче завдання.

Слайд 3

1. ПоЧаТоК жИтТя … Володимир Іванович Самійленко народився 3 лютого 1864р. В селі Великі Сорочинці Миргородського району на Полтавщині. Мати, Олександра Самійленко, була колишньою кріпачкою, батько, Іван Лисевич, поміщиком. Дитинство хлопця минуло на хуторі Михайлівка, у маєтку поміщика О. Трохимовського, де мати служила управителькою.

Слайд 4

ОсВіТа … Добру освіту допоміг здобути багатий батьків родич. У1875 -1884 рр. навчався в Полтавській гімназії. Багато читав. Пробував писати вірші російською мовою, займався перекладами. У 1884р. вступає на історико -філологічний факультет Київського університету Св. Володимира. Там входив до літературно - мистецького гуртка “Плеяда” та брав участь у роботі товариства “Стара громада”. Прослухавши весь курс, але не склавши через непорозуміння випускних іспитів, залишився без диплома. (1890р.)

Слайд 5

ТвОрЧіСтЬ Та РоБоТа … У 1890р. Вийшла друком його перша збірка “З поезій Володимира Самійленка”. Найвідоміші його вірші - “Українська мова”, де він називає рідну мову “діамантом дорогим”, та “Вечірня пісня”, покладену на музику Кирилом Стеценком. Письменник виявив себе у жанрах ліричної поезії та гумористично - сатиричній, відомий як перекладач поезій Беранже , Байрона , Верхарна , Пушкіна , комедій Мольєра та ін.

Слайд 6

РоБоТа … Спочатку працює в Чернігівській земській управі на посаді секретаря, був редактором “Земського вісника”. У 1890р. переїжджає на Кубань. Продовжує займатися літературною діяльністю, пише фейлетони, перекладає. У 1903р. працює в Миргородській земській управі. У 1917р. Переїздить до Києва і працює в міністерстві фінансів. В 1924р. повернувся до Києва, працював в Державному видавництві України, перекладав твори зарубіжних авторів, адже знав дев'ять мов.

Слайд 7

ОсТаНнІ рОкИ жИтТя… У 1920р. разом з урядом Української Народної Республіки переїхав до Галичини, окупованої Польщею. Жив у нестатках , хронічно хворів, а звістка про смерть обох дочок остаточно підірвала здоров'я поета. Однак хвороба брала своє ... Помер Володимир Іванович Самійленко 12 серпня 1925 року у Боярці під Києвом, там же й поховали.

Слайд 8

ГуМоР і СаТиРа В. СаМіЙлЕнКа ... Великий усіх серед студентської молоді користувався сатиричний вірш “Ельдорадо” (1886р.), який завдяки своїй викривальній силі, спрямованості став своєрідним студентським гімном. Хоча на початку вірша мова йде нібито про якусь казкову країну, та зовсім не важко зрозуміти, що криється під її символом : Десь далеко єсть країна Пишна, вільна, щастям горда, Кожний там живе там щасливо - Держиморда, держиморда.

Слайд 9

гУмОр І сАтИрА … Останній рядок строфи недвозначно натякає на самодержавну Росію. Гостро й влучно висміював В. Самійленко негативні риси земляків - українців, їх неробство та боягузтво, псевдопатріотичне базікання про “високі матерії”. У цьому плані показовим є вірш “Патріоти”(1899) з простим сюжетом: двоє хлопців базікають про “долю землі”, а третій стоїть собі мовчки, бо “він мовити красно не міг”, хоч щиро вболіває за долю своєї безталанної України. Та за цим нескладним сюжетом криється глибока мораль. Автор доводить, що мало одного лише співчуття і словесного захисту народних прав, розумів “про окремість натури”, “давність своєї культури”, фанатизм про те, “як дійде народ своїх прав”.

Слайд 10

гУмОр І сАтИрА … Мало й мовчазної підтримки неосвічених патріотів - таких, як третій хлопчина : Вбачались йому патріоти Із купою слів голосних, А поруч мільйони голоти, І темність, і вбожество їх. З погляду сьогодення цей вірш є дуже актуальним, бо проголошує: справжній патріот не сидить склавши руки, а бореться за краще життя, захищає інтереси своїх співвітчизників.

Слайд 11

ОцІнКа ВіДоМиХ лЮдЕй … Відомий вчений Олег Бабишкін так оцінив Володимира Івановича Самійленко : “Творчість Самійленка збагатила українську літературу, розширила її рамки, збагатила українську мову, розкрила світові її скарби і цим забезпечила Самійленкові місце в історії української літератури”. “Найповніше талант Самійленка розкрився в сфері сатири й гумору. Тут поет показав себе блискучим майстром художнього слова. ” Анатолій Каспрук

Слайд 12

мОя ВлАсНа ДуМкА … Талановитий лірик, дошкульний сатирик і фейлетоніст, драматург і перекладач кращих перлин світової літератури - усі ці визначення поєдналися в особі всебічно обдарованої людини - Володимира Самійленка, твори якого стали коштовним надбанням української літератури. Вся його творчість була перейнята постійною турботою про долю України, її народ, гідний кращого життя… На мою думку його творчість залишиться у наших серцях назавжди.

Слайд 13

ВиКоРиСтАнИй МаТеРіАл З … 1 . “Універсальний довідник школяра” 2 . “Усі твори…” 3 . “Українська література за 8 клас”

Слайд 14

Проект підготували: учениці 8-Акласу ЗНВК № 67 Шинкарук Катерина Дяченко Анастасія Руденко Олена 2008 - 2009 н.р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія