X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Річки

Завантажити презентацію

Річки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Річкова система, річковий басейн, вододіл. Елементи річкової долини. Пороги і водоспади. Практична робота № 10 (продовження).

Слайд 2

Невеликі річки називаються струмками. Як правило, течія річки буває безперервною. Але зустрічаються і тимчасово пересихаючі річки. Річка - це природний водний потік, що протікає в зниженнях рельєфу, створених її рухом.

Слайд 3

Слайд 4

Річка тече по схилу земної поверхні: її початок завжди розташований вище, ніж закінчення. Початок ріки - це її витік. Витоки бувають різні. Дніпро починається на Валдайській височині з болота, там, де виходять підземні води. Витоком може бути: гори, височина, плоскогір'я, озеро, болото.

Слайд 5

Завдання: де знаходиться витік річок Амазонка, Ніл, Хуанхе, Міссісіпі, Ганг.

Слайд 6

Гирло - це місце куди впадає річка. Дніпро впадає в Чорне море. Гирлом може бути: інша річка, море, озеро, океан, затока. Витік річки Дністер Витік річки Джурла Витік річки Дніпро

Слайд 7

Завдання: де знаходиться гирло річок Амазонка, Ніл, Хуанхе, Міссісіпі, Ганг.

Слайд 8

Річкова система – це річка з притоками. Притоки – ліві та праві. Щоб дізнатися, якою притокою ріки є інша річка - правою або лівою - треба уявити, що ви стоїте лицем до гирла головної річки (вниз за течією). Якщо притока впадає в головну річку справа - вона права, якщо ліворуч - ліва.

Слайд 9

Притоки збирають воду в головну річку іноді з дуже великої місцевості. Територія з якої річка збирає свої води називається – басейном річки. Свій басейн має кожна річка, навіть маленька.

Слайд 10

Меконг Амур Юкон Колорадо

Слайд 11

Слайд 12

Межа, яка ділить басейни сусідніх річок називають вододілом. Вододілом можуть бути: гори, височини. 1. Плоскі, широкі, слабо розчленовані не глибоко врізаними річковими долинами, без яружно-балочної мережі. 2. Плоскі, розчленовані ярами й балками тільки по краях, без їх глибокого проникнення вглиб вододілів. 3. Плоскі, з чіткоподібною будовою, розчленовані глибоко ярами й балками, але не перерізані ними. 4. Плоскі, у вигляді ізольованих ділянок, відокремлених одна від іншої сідловинами внаслідок перерізання вододілів яружно-балочною мережею. 5. Куполоподібні внаслідок змикання випуклих схилів балок. 6. Дахоподібні. 7. Гребенеподібні. 8. У вигляді окремих пагорбів або сопок-останців, розкиданих серед рівнинних просторів. 9. Гребенеподібні зі східцеподібними схилами.

Слайд 13

Елементи річкової долини Річкова долина – це звивисте заглиблення земної поверхні, по якому тече річка

Слайд 14

Річище – це заглиблення земної поверхні по якому постійно тече вода. Заплава – частина річкової долини, що заливається водою в період повені. Тераси – уступи, що піднімаються над новою заплавою.

Слайд 15

Рівнинні річки течуть спокійно, плавно на широких рівнинах. Серед них нам відомі: Волга, Дніпро, Ганг, Ніл, Дон, Міссісіпі, Амазонка. В залежності від того яким рельєфом протікають річки, їх поділяють на рівнинні та гірські.

Слайд 16

Гірські річки набагато швидші, ніж рівнинні. З гір нестримно збігають: Дністер з притоками, Колорадо, Колумбія.

Слайд 17

Завдання: Якими формами рельєфу протікають річки Амазонка, Ніл, Хуанхе, Міссісіпі, Ганг, Об, Лена.

Слайд 18

Іноді в руслі річки чергуються смуги твердих і м'яких гірських порід. Ріка поступово розмиває м'якші породи, а виходи твердих порід, що не розмиваються, утворюють пороги. Пороги – виходи твердих гірських порід, що перетинають шлях річки. Пороги

Слайд 19

На порожистих ділянках рівнинні річки схожі на гірські. Пороги бувають дуже красиві, але сильно заважають судноплавству

Слайд 20

В основному водоспади утворюються в тих випадках, коли русло річки пролягає спершу по твердих породах, а потім по м'якших. Ріка розмиває м'яку породу швидше, ніж тверду, в результаті виходить уступ.

Слайд 21

Поступово цей уступ поглиблюється, перетворюючись на обрив, і тоді річка починає нестримно падати вниз через його край, утворюючи водоспад. Анхель, Ніагарський та ін. Водоспад – великий виступ, складений твердими породами, що зустрічається на шляху річки.

Слайд 22

Водоспад Анхель

Слайд 23

Водоспад Ніагарський

Слайд 24

Водоспад Вікторія

Слайд 25

Водоспад Джур-Джур

Слайд 26

Завдання: Знайдіть на карті водоспади Анхель, Ніагарський, Вікторія, Лівінгстона, на яких материках вони розташовані.

Слайд 27

Домашнє завдання § 32 ст. 149-152 Практична робота № 10: нанесіть на контурну карту річки світу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія