X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Практичне завдання на тему: “ Моє здоров’я “

Завантажити презентацію

Практичне завдання на тему: “ Моє здоров’я “

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Практичне завдання: “ Моє здоров’я “

Слайд 2

Оцінювання тесту: “Моє здоров’я” Затримка дихання: понад 40 с – здоровий; від 20 - 40 с - здоров’я послаблене; менш ніж 20 с – є захворювання.

Слайд 3

До спільної мети: Чисте повітря – це запорука здоров’я, нормальної життєдіяльності організму.

Слайд 4

Тема уроку: “Основи здорового способу життя”

Слайд 5

План уроку: 1. Поняття “здоровий спосіб життя”, його основні складові. Індикатори здорового способу життя. 2. Можливості реалізації здорового способу життя. 3. Загроза майбутньому: тютюнопаління, алкоголізм, ВІЛ/СНІД та наркоманія. 4. Висновок.

Слайд 6

1. Поняття “здоровий спосіб життя”, його основні складові. Індикатори здорового способу життя.

Слайд 7

Ми всі однаковою мірою перебуваємо в небезпеці, і коли ми усвідомимо цю небезпеку, то залишиться надія, що спільними зусиллями ми зможемо подолати її. А. Ейнштейн

Слайд 8

Визначення здоров’я за різними авторами. “Здоров’я – це стан, … в якому ми не відчуваємо болі і який не заважає виконувати функцій нашого щоденного життя: брати участь у керівництві, митися, пити та їсти і робити все, що ми хочемо.” Гален. “Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад”. ВООЗ, 1958. “Здоров’я є умовою гармонійного розвитку людини і в той самий час показником рівня соціально – економічного розвитку суспільства.” О. М. Анохін.

Слайд 9

Українські приказки та прислів’я про здоров’я. Аби моя голова здорова була, то все гаразд буде. Без здоров’я не має щастя. Без здоров’я ніщо людині не миле. Бережи одежу з нова, а здоров’я з молоду. Було б здоров’я, а все інше наживем. Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив. Здоровому все здорово. Здоров’я – найдорожчий скарб. Ліпше здоров’я, як готові гроші. Не просімо хліба у Бога, а просімо здоров’я. Щоб ти був здоров, як вода. Світ великий, було б здоров’я. Той здоров’я не цінить, хто хворий не був. Щоб ти був здоров, як вода. Як хочеш здоров’я мати, мусиш рано вставати, а звечора рано лягати.

Слайд 10

Здоровий спосіб життя – це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров’я.

Слайд 11

Складові здорового способу життя: Рівень культури суспільства й особи; Місце здоров’я серед потреб людини; Мотивації збереження і зміцнення здоров’я; Настанова на довге, здорове життя; Навчання засобам збереження і зміцнення здоров’я.

Слайд 12

Індикатори здорового способу життя. Задоволеність своїми даними: зовнішність; тіло; успішність або виконання службових обов’язків порівняно з іншими; своїм статусом у колективі ( друзів, однодумців…) своїм статусом у сім’ї; своїм сприйняттям світу.

Слайд 13

Задоволеність соціальним оточенням: сприйняття соціальних проблем; сім’я; сусіди; родичі; колеги; товариші у закладі освіти; рівень соціальної напруженості; політична ситуація; довіра до керівних органів; рівень безпеки.

Слайд 14

Задоволеність можливостями: рівень зарплатні; житло; предмети довготривалого користування; престижні речі; одяг; харчування; транспорт; освіта; робота; медичне обслуговування; заняття спортом; проведення вільного часу; спілкування; сексуальні стосунки; громадська активність.

Слайд 15

2. Можливості реалізації здорового способу життя.

Слайд 16

Показники здорового способу життя: Рухова активність. Харчування. Відсутність шкідливих звичок. Безпечна сексуальна поведінка.

Слайд 17

«Значення поживних елементів для організму людини».

Слайд 18

Негативні явища життя: наркоманія, алкоголізм, ранні статеві стосунки, венеричні хвороби, СНІД.

Слайд 19

3. Загроза майбутньому: тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, ВІЛ/СНІД

Слайд 20

Вплив нікотину на організм людини.

Слайд 21

Шкідливі звички: паління Виконала: учениця групи ОКН – 24 Ментух Тетяна. 2008 рік. Лановецька філія ПТУ № 25, м. Збараж

Слайд 22

Звички Кожен має свої звички: гризе нігті на руках; облизує пальці після їжі; надмірно захоплюється комп'ютером. До шкідливих звичок відносяться: паління; вживання алкоголю; наркоманія Звички має кожен, та погано, коли вони - шкідливі…

Слайд 23

Я обрала цю тему, тому що: Паління – велика проблема в Україні. Паління викликає багато захворювань. Деякі люди не усвідомлюють всієї небезпеки паління.

Слайд 24

Що таке куріння. Куріння - це шкідлива звичка, що полягає у вдиханні диму тліючого тютюну; це одна із форм токсикоманії. Паління сьогодні – одна з найсерйозніших проблем, з якою борються в усьому світі. Найстрашніша з них рак!!!

Слайд 25

Цікаво, що… Дим сигарети містить близько 8000 тисяч шкідливих компонентів, 80 з яких стимулюють утворення ракових клітин, близько 30 - отрутині. Щороку помирає близько 5 мільйонів осіб від хвороб, що пов’язані з курінням; Люди, що почали палити до 15-ти років, помирають від раку в 5 разів частіше ніж ті, хто почав палити після 25-ти. Смертельна доза нікотину для дорослого – пачка, випалена зразу ж. Для молодого організму, що розвивається – півпачки. Частіше всього підліток починає палити через вплив оточення: компанія, реклама… Все це зумовило мене обрати тему паління.

Слайд 26

В школі, а також в моєму класі є товариші, котрі пристрастились до сигарет. Наводить страх думка про те, що курять не тільки хлопці, але й дівчата. Про те, що курити шкідливо, знають всі: і початківці, і курці зі стажем.

Слайд 27

Етапи дослідження: 1-ий етап. Виявити причини того, чому мої однолітки починають курити? 2-ий етап. Показати як вливає куріння на здоров’я моїх одногрупників? 3-ий етап. Проведення опитування учнів нашого училища і його аналіз. 4-ий етап. Мої висновки.

Слайд 28

В чому, на думку учнів сенс паління?

Слайд 29

Статистика:

Слайд 30

Розподіл молоді що палить, за віком та статтю.

Слайд 31

Як ми почуваємо себе поряд з людиною, що палить?

Слайд 32

Курці-початківці. У людей, що починають курити, в т.ч. у школярів виникають: - головокружіння; - м’язова слабкість; - розширення зіниць; - слиновиділення; - блідність шкіри; - зниження артеріального тиску; - прискорене серцебиття; - зниження апетиту; - вони не можуть скоро заснути.

Слайд 33

Як впливає куріння на здоров’я людей? Із 100 випадків захворювання туберкульозом 95 припадає на курців; розвивається рак легень та рак нижньої губи; уражуються судини серця, мозку та кінцівок; виразка шлунка; знижується статева функція у чоловіків; смертність від раку легенів на 100 тис. чоловік : У тих, хто палить сигарети – 11,4%; У тих, хто палить люльку – 28,1%; У тих, хто палить сигари – 78,6%.

Слайд 34

Серед людей, з якими ми спілкуємось, багато курців?

Слайд 35

Якщо пропонують, ВІДКАЖИСЬ!!!

Слайд 36

Так виглядає мозок колишнього курця.

Слайд 37

Так виглядають легені курця.

Слайд 38

Обличчя жінки, яка курить.  

Слайд 39

Так дитині сприймається їжа, коли вона одночасно вдихає тютюновий дим.  

Слайд 40

Що всі учні класу розуміють, що паління – шкідливе для здоров’я. - Нажаль, є учні, що палять, хоч палять небагато. - Більшість не пробували палити. - Багато опитуваних ставляться однаково до тих, хто палить і хто не палить. Я з'ясувала:

Слайд 41

Зупинись! Поки є ще можливість!!!

Слайд 42

Вплив алкоголю на організм людини.

Слайд 43

Алкоголь та його роль у суспільстві Виконала: учениця групи ОКН – 24 Черевата Тетяна 2008 рік Лановецька філія ПТУ – 25 м. Збараж

Слайд 44

Чому саме ця тема? Алкоголь - одна із шкідливих звичок; Ця проблема стосується усього суспільства; Це питання взагалі дуже цікаве для нас.

Слайд 45

Що таке алкоголь? Алкоголь - те ж саме, що спирт. Алкогольні напої - те ж саме, що спиртовмісні напої. Це відносится в тому числі і до пива і до домашніх вин - спирт в них утворюєтся, так як і в інших алкогольних напоях, за рахунок бродіння. Тому всі здогадки про те, що "пиво не алкоголь" - повне безглуздя.

Слайд 46

Що таке алкоголізм? Алкоголізм - різновидність наркоманії, хвороблива пристрасть до вживання етилового спирту (етилового алкоголю, етанолу). Алкоголь - один из самих шкідливих наркотиків, його можна порівняти з героїном і кокаїном. Він високо токсичний, ядовитий, здатний пошкоджувати внутрішні органи, може викликати важкі форми залежності (власне алкоголізм).

Слайд 47

Чому вживаються спиртні напої?

Слайд 48

Де вживаються спиртні напої?

Слайд 49

Якому спиртному напою надається перевага?

Слайд 50

Вплив алкоголю на організм: Відбувається закупорювання капілярів головного мозку і клітини мозку гинуть. Руйнуються клітини серцевого м’яза, розвивається серцева недостатність. Кровоносні судини втрачають еластичність, а різке коливання артеріального тиску може призвести до розриву кровоносних судин мозку. Алкоголь подразнює голосові зв’язки, голос стає грубим. Печінка збільшується в розмірах. Частина клітин печінки гине, а функції її погіршуються – цироз печінки. Порушується функція нирок. Прискорюються процеси старіння людини. Алкоголь знімає гальмування кори головного мозку, тому в стані сп’яніння людина може вчинити будь – який злочин. У людей, які постійно вживають алкоголь, спостерігаються розлади психічного здоров’я.

Слайд 51

Прояви алкогольного отруєння: 1. Блідність шкіри; 2. Багаторазова рвота; 3. Головокружіння; 4. М’язова слабкість; 5. Ускладнене дихання; 6. Тахікардія.

Слайд 52

Соціальні наслідки алкоголізму: - Розпадаються сім’ї; - Зростає злочинність; - Скорочується тривалість життя; - Знижується інтелектуальний рівень суспільства; - В багатьох сферах суспільства вже стало непристойно бути тверезим в неробочий час; - Тепер нормою стають сім’ї, де чоловік і жінка – алкоголіки, а діти залишаються без нагляду.

Слайд 53

Як лікується алкоголізм? Алкоголізм не лікується. Всі види лікування зводяться до того, щоб допомогти людині повністю кинути пити. Але більшість алкоголіків не хочуть кинути пити, а хочуть стати «вміру випиваючими» що, на жаль, не можливо..

Слайд 54

Висновки Дослідження показали, що: 32% алкоголіків звикли до алкоголю у віці до 10 років; 64% - 11 – 15 років; 96% - у дитячому і юнацькому віці. Таким чином, ми знаходимося в проблемному віці і повинні чітко визначитися у своєму відношення до алкоголю. Ми проти алкоголю!!!

Слайд 55

Слайд 56

Вплив наркотичних речовин на організм людини.

Слайд 57

Лановецька філія ПТУ – 25 м. Збараж Виконала: учениця групи ОКН -24 Байрах Катерина 2008 рік.

Слайд 58

НАРКОМАНІЯ – ЩО ЦЕ ?

Слайд 59

Слайд 60

Шляхи вживання наркотичних речовин: Куріння (конопля, гашиш, опій…) Внутрішньовенне введення (екстракт з макової соломки “ширка”, героїн, кокаїн, ефедрин…); Ковтання (конопля, кодеїн, ЛСД, “Екстазі”…) Вдихання – через слизову оболонку носа (кокаїн, героїн)

Слайд 61

НАРКОМАНІЯ В УКРАЇНІ За останні роки кількість осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби і психотропні речовини, в Україні подвоїлась. У 2001 році становила 107, 1 тис., з них: 68% - молодь віком до 30 років; 5,4 тис. – неповнолітні. За даними незалежних соціальних досліджень, сьогодні в Україні кожний п’ятий підліток у віці 15 – 18 років уже мав знайомство з якимось із наркотиків.

Слайд 62

Середній вік звикання до наркотиків в Україні складає 15-17 років, але збільшились випадки першого вживання наркотиків дітьми 11-13 років. Є випадки вживання наркотиків дітьми 6-7 років. Наркомания в Україні продовжує «омолоджуватись". За останніми даними, більше 60 % наркоманів - люди у віці 18-30 років і майже 20 % - школярі.

Слайд 63

Особливо школи і місця масових розваг молоді, в першу чергу дискотеки, являються сьогодні основними місцями розповсюдження наркотиків. За три роки наркоманія серед дітей і підлітків виросла майже в 6 раз.

Слайд 64

Наслідки наркоманії. В першу чергу наркотики впливають на психіку, призводять до духовної деградації і повного фізичного виснаження організму.

Слайд 65

При вживанні наркотиків починає розкладатись печінка, змінюють свою роботу нирки і як наслідок за ними починають розкладатися всі органи в організмі, людина вживаюча наркотики, стає інвалідом на все життя.

Слайд 66

Наркоман - раб наркотику; заради нього він піде на любу підлість і злочин, що рано чи пізно призведе до смерті. Навіть одного прийому достатньо, щоб стати "залежним".

Слайд 67

Середня тривалість життя активного наркомана складає 3 роки. Діти, народжені від наркоманів, помирають дуже швидко, доживаючи максимум до 4 місяців. Наркотик губить наше майбутнє покоління, наших дітей, а значить, і майбутнє всієї країни.

Слайд 68

ПАМ’ЯТАЙТЕ! У людей, які вживають наркотики, народжуються діти-уроди чи нежиттєздатні діти.

Слайд 69

ЗОВНІШНІ ОЗНАКИ Блідність шкіри; Розширені чи звужені зіниці; Почервонілі чи помутнілі очі; Сповільнена мова; Погана координація рухів; Втрата або прибавка у вазі; Блиск в очах; Порушення травлення.

Слайд 70

Сліди від уколів, порізи, синяки. Згорнуті в трубочку бумажки. Маленькі ложечки. Капсули, бутилочки, баночки. Запахи тютюнового диму з домішками запахів трав чи синтетики. Наявні ознаки:

Слайд 71

Наростаюча байдужість. Неможливість зосередитись. Болюча реакція на критику. Часта і різка зміна настрою. Зміна кола знайомих . Негативне відношення до навчання . Прояви грубості, лінощів. Порушення сну . Зміни в поведінці:

Слайд 72

«У кого є здоров’я, у того є надія. У кого є надія, у того є все». Східна мудрість

Слайд 73

С Н І Д

Слайд 74

Слайд 75

Лановецька філія ПТУ – 25 м. Збараж ВІЛ / СНІД Велика проблема суспільства Виконала: учениця групи ОКН -24 Шевчук Олена 2008 рік.

Слайд 76

Перше знайомство Перші відомості про збудника нової хвороби пов’язаної з важкими розладами імунної системи людини з’явилися у травні 1983 року. Вірус, що викликає СНІД, у 1986 році було вирішено називати вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Слайд 77

ВІЛ/СНІД в Україні У 1987 році було вперше виявлено 6 українців та 70 іноземців, інфікованих ВІЛ. До 1994 року було зареєстровано 183 ВІЛ-інфікованих. У 1994 році серед інфікованих ВІЛ вперше були виявлені споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН). До середини 2006 року діагноз "ВІЛ-інфекція" підтверджено майже у 77 тис українців.

Слайд 78

Майже 9 тис ВІЛ-інфікованих - діти, 98% з них народжені ВІЛ-інфікованими матерями. Понад 5,5 тис людей уже померли від СНІДу, серед них - 156 дітей. Щомісяця в Україні реєструється 800-900 нових випадків інфікування ВІЛ.

Слайд 79

Шляхи зараження ВІЛ Статевий. 2. Від матері до дитини (перинатальний шлях ). 3. Ін’єкційне споживання наркотиків. 4. Інші. - у світі – блакитним, - в Україні – червоним Переважання статевого шляху інфікування свідчить про генералізовану стадію розвитку епідемії ВІЛ/СНІД у більшості країн світу.

Слайд 80

За прогнозами фахівців, до 2010 року в Україні, кількість ВІЛ-інфікованих може становити понад 500 тис. осіб. Висновок.

Слайд 81

Хто найчастіше хворіє на СНІД? І група: гомосексуали – 70%; ІІ група: наркомани – до 20%; ІІІ група: гетеросексуали, які не мають постійних статевих партнерів – до 5%; ІV група: хворі на гемофілію(чоловіки), зараження відбувається при переливанні крові – до 4%; Vгрупа: вихідці з Гаїті та жителі Центральної Африки – до 5%; VІ група: діти інфікованих батьків – до 1%.

Слайд 82

Як проявляється СНІД: Серйозні симптоми: 1. Зменшення маси тіла на 10% і більше протягом місяця без причин; 2. Хронічна діарея тривалістю більше ніж місяць; 3. Лихоманка тривалістю більше ніж місяць (перемінна чи постійна); Незначні симптоми: 1. Постійний кашель, більше як місяць; 2. Дерматит на великій ділянці тіла; 3. Незникаючий герпес у різних частинах тіла, з часом прогресуючий; 4. Грибкові ураження порожнини рота і глотки; 5. Збільшення лімфовузлів відразу у кількох місцях (лімфоденапатія).

Слайд 83

За прогнозами фахівців до 2020 року в 45 країнах світу, які найбільш уражені епідемією, від СНІДу передчасно загине майже 70 млн. людей! Перед проблемою СНІДу усі рівні!

Слайд 84

Та, незважаючи на активні дослідження, СНІД і сьогодні залишається хворобою, що неодмінно призводить до смерті хворого! Висновок.

Слайд 85

Слайд 86

11 правил здорового способу життя: 1. Займайтеся фізичною культурою, хоча б 30 хвилин на добу; 2. Раціональне харчування; 3. Уникайте надмірної ваги; 4. Упродовж дня пийте більше рідини; 5. Готуйте їжу недовго та при низькій температурі; 6. Дотримуйтесь режиму дня; 7. Будьте психологічно урівноважені; 8. Загартовуйте свій організм; 9. Звичайно не курити, не зловживати алкоголем та іншими шкідливими звичками; 10. Частіше гуляйте у парках, на свіжому повітрі. 11. Творіть добро.

Слайд 87

Десять заповідей для здорового життя: Навчіться дбати про своє здоров’я. Пам’ятайте: ніхто не в змозі розсердити вас, якщо ви цього самі не хочете. Умійте вислуховувати інших. Тримайте в чистоті ваші думки, душу і тіло. Ніколи не приймайте рішення, коли знаходитеся в стані роздратування, емоційного збудження чи пригнічення. Не забувайте, що зло повертається бумерангом, а добро воздається сторицею. Посмішка і почуття гумору – чудова зброя. Навчіться влаштовувати собі свято. Не повертайтеся в минуле і не заглядайте в майбутнє – краще подбайте про теперішнє. І не забувайте поради Св. Августина: “Любов – понад усе. Коли мовчиш – мовчи з любові. Коли говориш – говори з любові. Коли виправляєш – виправляй з любові. Май завжди в глибині серця корінь любові. І нехай з того кореня виростуть тільки добрі справи”.

Слайд 88

МІСТ ЗДОРОВ’Я НАРОДЖЕННЯ – ДОВГЕ ЩАСЛИВЕ ЖИТТЯ Дбати про чистоту довкілля. Раціональне харчування. Загартовування. Рух. Дотримання режиму дня. Навчитися володіти емоціями. НІ – шкідливим звичкам.

Слайд 89

Тест “ Чи в порядку мої захисні сили?” 1. Чи страждаєте ви від надмірної ваги або її нестачі? 2. Чи хворієте ви на простудні захворювання більш ніж чотири рази на рік? 3. Ви погано спите, тому що багато працюєте, навчаєтесь? 4. У вас малорухомий спосіб життя? 5. Ви часто переїдаєте, вживаєте мало фруктів, овочів? 6. Чи полюбляєте ви загоряти на сонці, відпочивати біля моря? 7. Чи маєте ви хронічні захворювання? 8. Ви маєте шкідливі звички? 9. Ви легко дратуєтесь, нервуєтесь через дрібниці? 10. У вас мало друзів, ви не задоволені своїм особистим життям? 11. Ви живете в місті? Чи часто ви користуєтесь міським транспортом? 12. Вам важко навчатися й одночасно виконувати домашні обов’язки? 13. Вам видалили мигдалини або ж ви хворієте на хронічний тонзиліт? 14. Ви алергік? 15. У вас постійно холодні руки, ноги? 16. Будь – яке захворювання ви намагаєтесь подолати за допомогою ліків?

Слайд 90

Результати тесту: Менш ніж 100 балів: у вас сильний імунітет. Якщо хворієте, то без ускладнень. Продовжуйте й надалі опікуватись своїм здоров’ям. Від 100 до 130 балів: причин для серйозного занепокоєння поки що не має, але необхідно змінити спосіб життя. Від 135 до 160 балів: ваш імунітет “на нулю”, у вас постійне нездужання. Пройдіть обстеження у терапевта, отоларинголога, імунолога…

Слайд 91

Кросворд По вертикалі: 1. Наркотики на грецькій мові. 4. Хвороблива пристрасть до вживання етилового спирту. 6. Найчастіший шлях вживання наркотиків – це … . 9. Як називається стан піднесеного настрою, відчуття радості, безтурботності при невідповідності реальних умов? По горизонталі: 2. Хімічна речовина рослинного та штучного походження (наркотик). 3. Яка група наркотичних засобів має такий вплив на організм як: цироз печінки, пошкодження травної та нервової системи? 5. Скільки існує груп наркотичних засобів? 7. Абстинент ний синдром. 8. Найчастіша причина для початку вживання наркотиків. 10. Які люди найчастіше починають приймати наркотики? 11. Шкідлива звичка, що полягає у вдиханні диму тліючого тютюну. 1 2                3               4       5                6 7                    8 9                            10                                      11             

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)