Поняття про наркотичну залежність
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1 група. Віталій намагається потрапити в компанію Дениса: там так цікаво, бо в ній - тільки старші хлопці. Є навіть такий, який відбув покарання за пограбування і навіть вживав “безпечні наркотики”. “Оце романтика!” – вважає Віталій. Чи згодні ви з Віталієм? Чому? Чи є ризики і які для здоров’я? 2 група. Ілля впустив рюкзак, із якого випав пакунок. Руслан хотів допомогти другові. Ілля намагався вирвати пакунок, а з нього випали шприц і ложка. Руслан одразу зрозумів, чому останнім часом поведінка друга була такою дивною. Що зрозумів Руслан? Чому? Що ти порадиш друзям? 3 група. Минулого вечора Сергій був на дискотеці. Раніше він пробував слабий наркотик, та вирішив більше цього не робити. Однак, коли йому запропонували нову наркотичну речовину, він не втримався і тепер не знає, що й думати: можливо, у нього вже виникла залежність? Як ви гадаєте, у Сергія виникла залежність чи він за крок до неї? Які ознаки можуть свідчити про залежність? Що б ви порадили другові, який потрапив у таку ситуацію?
“Пута звички є надто слабкими, аби їх можна було помітити до того моменту, коли вони стають надто міцними, щоб їх можна було розірвати.” С. Джексон
Ознаки, що свідчать про наявність наркотичної залежності: - сліди від ін'єкцій на шкірі, зміни поверхневих вен; - зміна кольору шкіри (різко бліда, червона, сірувата); - коливання розміру зіниць (різко розширені або звужені); - поява незнайомого дивного запаху; - невпевнена хода; - провали в пам'яті, коли неможливо пригадати, що робив напередодні; - напади тривоги, депресії, люті; - втрата інтересу до всього, що раніше цікавило; - відсторонення від родини і давніх друзів; - поява нових друзів-наркоманів; - настирливі думки про отримання чергової дози; - постійні обіцянки не вживати наркотики; - виникнення абстинентного синдрому; - продаж речей або крадіжки, щоб роздобути гроші
1 група. На дискотеці до семикласниць підійшов старшокласник. Він пригостив дівчат кока-колою, а потім запропонував «веселі таблетки». Що ти порадиш дівчатам? Чи потрібно розказати про цей випадок дорослим? Кому саме? 2 група. Микола, Вітя і Сашко – давні друзі. Мають спільне захоплення – футбол. Вітя пропустив кілька субот, пояснив, що допомагав батькам. Микола і Сашко помітили, що друг почав пропускати уроки, став гірше вчитися. Яка, на вашу думку, причина зміни поведінки Вітька? Твої дії у такій ситуації? 3 група. Микола знав про те, що наркотики спричинюють хворобу. Коли знайомий запропонував йому спробувати наркотик, він відмовився. Його почали вмовляти, пояснюючи, що нічого страшного в цьому немає. Микола спочатку відмовлявся, а потім йому стало незручно, і він погодився. Як ви думаєте, яка риса характеру Миколи відіграла в цій ситуації головну роль? Відмова від вживання наркотиків — це вияв сили волі чи слабкості?
“Молодість щаслива тим, що в неї є майбутнє” М. Гоголь “Як треба жити сьогодні, щоб побачити завтра, щоб побачити своє майбутнє?”
Схожі презентації
Категорії