X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наркотичні речовини.Види наркотиків. Їх вплив на організм. Наслідки вживання

Завантажити презентацію

Наркотичні речовини.Види наркотиків. Їх вплив на організм. Наслідки вживання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наркотичні речовини.Види наркотиків. Їх вплив на організм. Наслідки вживання Підготувала учениця 7-го класу КУ ЗОШ №8 м. Суми Охрименко Діана

Слайд 2

Наркотичні речовини. Їх види Головна ознака наркотичних речовин – наявність визначеного або невизначеного психоруйнівного (психоделічного) ефекту. Відповідно до специфіки дії, їх можна поділити на такі основні групи: гіпнотичні засоби; стимулюючі засоби; галюциногенні засоби; неідентифіковані засоби.

Слайд 3

Слайд 4

Група гіпнотичних засобів Алкоголь (етиловий спирт) – включає такі напої: пиво, вино, лікери, горілку, коньяк тощо. Натуральні та синтетичні засоби на опійній основі (окрім кодеїну): натуральні – опій, екстрагований опій, морфін, кодеїн тощо; напівсинтетичні – героїн, гідроморфін тощо; синтетичні – метадон, мепередін тощо; снодійні ліки (барбітурати, уреіди): барбаміл, нембутал, фанадорм, ноксірон. Тільки барбітуратів налічується понад 2,5 тис. видів; заспокійливі ліки (транквілізатори): радедорм, сибазон, седуксен, реланіум, діазепам тощо.

Слайд 5

Алкоголізм

Слайд 6

Натуральні: МОРФІН

Слайд 7

Напівсинтетичні – героїн

Слайд 8

синтетичні – метадон

Слайд 9

Снодійні ліки

Слайд 10

Група стимулюючих засобів Амфетаміни: фенамін, препарати з коки – кокаїн (порошок, паста), с наркотики групи “екстезі” (“екстазі”), ефедрин; с тощо.

Слайд 11

Амфетаміни: препарати з коки – кокаїн

Слайд 12

крек (синтетичний кокаїн)

Слайд 13

наркотики групи “екстезі” (“екстазі”), ефедрин

Слайд 14

кофеїн (кава, чай)

Слайд 15

Група галюциногенних засобів Препарати канабісу: марихуана, гашиш (смола, паста), ЛСД, мескалін, псилобіцин, амфетаміни (МДА, РСР). Інгалянти: бензин, фарби, ацетон, клеї, аерозолі тощо. Група не ідентифікованих засобів Наркотичні речовини вибіркової дії: тютюн, деякі з інгалянтів тощо. Серед неідентифікованих присутня група наркотичних речовин синтетичної технології. У деяких з них сучасними лабораторними методами не вдається визначити вид і структуру наркотичного компоненту. Незаборонені наркотичні речовини. Це група рослин, грибів, мінералів, не внесених у перелік наркотиків, хоча вони і містять наркотичні компоненти. Серед них: мускатний горіх, певні види грибів тощо.

Слайд 16

Препарати канабісу: марихуана

Слайд 17

гашиш

Слайд 18

Наркотичні речовини вибіркової дії: тютюн

Слайд 19

Класифікація наркотичних речовин. Класифікувати наркотичні речовини можна і за способом традиційного введення. Особливо поширеними стали ін’єкційне введення у судини та куріня. Куріння: тютюн, канабіс, крек тощо. Ін’єкції (у вени чи м’язи): опіати, ефедрин, амфітамін тощо. Ковтання: барбітурати, транквілізатори тощо. Випивання: алкоголь, метадон тощо. Вдихання: леткі засоби, кокаїн тощо. Жування: опіати, беладона тощо. Разом з тим, останнім часом набувають поширення прийоми нетрадиційного введення наркотичних речовин. Один і той самий наркотик може бути вжито різними способами. Це стосується кокаїну, транквілізаторів, амфетамінів, опіатів тощо.

Слайд 20

Слайд 21

Механізм розвитку залежності від наркотичних речовин. Залежність стає згубною, коли вона: 1) обмежує можливості в самореалізіції; 2) згубно впливає на стосунки між людьми; 3) руйнує сімейний бюджет; 4) створює конфліктні ситуації між особистістю і суспільством; 5) веде до тенденції постійного збільшення дози наркотику; 6) коли формується також психологічна і фізіологічна залежність. Розвиваючись, залежність послідовно проходить кілька стадій соціальну, психологічну, фізіологічну.

Слайд 22

Види залежності Соціальна залежність – людина ще не почала вживати наркотичні речовини, але потрапила у середовище тих, хто їх уживає. Вона приймає стиль поведінки, ставлення до наркотичних речовин і зовнішні атрибути групи. В такій ситуації людина часто внутрішньо вже готова почати вживання наркотичних речовин. Неодмінною умовою цієї стадії є наявність групи, де вживають ті чи інші наркотичні речовини. Психологічна залежність – на цій стадії змінюється поведінка людини. Вона починає вживати наркотичні речовини з метою відчути певні емоції. Психологічна залежність може сформуватися навіть після одного-двох прийомів наркотичних речовин. Фізіологічна залежність – наступає після того, як організм включає наркотики у процес обміну речовин. Це – непереборна фізична потреба, яка виникає в результаті постійного або періодичного вживання наркотиків. В цьому випадку різке припинення вживання наркотичної речовини викликає фізичний розлад різного ступеня тяжкості, який називають абстинентним синдромом або синдромом позбавлення (відміни). На цій стадії людина потребує лікування.

Слайд 23

Ейфорія, небувала бадьорість, оригінальні думки, сила і енергія – все це можуть подарувати людині ті чи інші наркотичні засоби. Однак ейфорія швидко пройде, бадьорість перетвориться на сильну втому, а сила і енергія – в млявість і апатію. Як впливають наркотики на організм людини? У яких випадках допустимо прийом наркотичних засобів? У чому полягає шкода наркотиків? Будь-яка речовина, що потрапило в організм, робить корисний або шкідливий вплив на всі системи людини – дихальну, травну, нервову, серцево-судинну, ендокринну та інші. Дихальна система При вживанні наркотиків відбувається пригнічення центру, відповідального за дихальну діяльність людини. Внаслідок цього наркоман буде страждати від нестачі кисню, а через деякий час у нього розвинеться хронічна гіпоксія. Зазвичай стан, при якому організм людини не може засвоїти достатню кількість кисню, розвивається у літніх або хворих людей. Від гіпоксії страждають всі внутрішні органи, в тому числі головний мозок, що надалі проявиться сповільненістю реакцій, значним зниженням розумових здібностей і пам’яті. Але шкода наркотиків виражається не тільки в гіпоксії. У більшості випадків люди, що приймають наркотики, помирають не від кисневого голодування, а від зупинки дихання. Так чи варті короткочасні запаморочливі емоції і почуття ейфорії житті людини? Шкода наркотиків поширюється і на кашльовий центр, який виконує захисну функцію організму. Через це в легенях наркомана відбувається накопичення мокротиння, гною, слизу і бруду – тих речовин, які у нормальної людини вийшли б з кашлем. Легкі наркомана – це, м’яко сказати, постійно поновлена “смітник”. Хто з людей, що спробували наркотики і надалі отримали від них залежність, думав про це?

Слайд 24

Слайд 25

Серце і судини Крім гноблення дихального і кашльового центрів, відбувається ще й порушення функцій судинного центру, внаслідок чого артеріальний тиск наркомана знижується, а пульс стає рідше. Одна з головних функцій серця і судин – це постачання тканин і органів киснем і видалення з них шкідливих речовин. Однак у наркомана всі процеси очищення організму сповільнюються. І наявність старечих змін до ще молодому організмі стає недивним фактом. Травлення Шкода наркоманії безсумнівний … І у випадку з травною системою – він настільки великий, що більшість людей, які колись вирішили просто спробувати покурити, вколотися або подихати, негайно кинули б свою спробу вжити той чи інший наркотик, якби знали про те, що їх чекає. Атонія кишкових стінок – ось що загрожує наркоману. Звучить не так страшно, як є насправді. “Атонія” – це відсутність нормального тонусу. І через те що органи травлення не можуть нормально скорочуватися, наркоман перетворює себе на “мішок з каловими масами”. Запори по десять днів, огидний запах з рота, процеси гниття в кишках, калові маси, деяка частина яких вбирається в кров і розноситься по всьому організму … Що ж тут приємного? Ейфорія давно пройшла, а кал залишився …

Слайд 26

Опорно-рухова система Рухи людини зовні схожі на дії при алкогольному сп’янінні: кроки невпевнені, злегка похитується. Найчастіше починає заплітатися мову, мова часом стає невиразною і абсолютно безрозсудною. З’являються різні галюцинації, що викликають безпричинний сміх, смуток, задумливість або агресивність. Шкіра Також змінюється колір шкіри: переважає або блідість, або явне почервоніння рук і обличчя. З часом у наркомана можна розгледіти жовтуватий відтінок навколо очей. Вживання наркотиків призводить до того, що руки стають ватяними, відбувається безліч зайвих рухів. Вони, у свою чергу, можуть бути повільними або, навпаки, дуже швидкими. Весь час людина норовить почухатися і потерти долонями власне обличчя. Очі Вживання наркотиків викликає звуження зіниць і додає скляний відтінок очам. Вони перестають реагувати на світло і стають немов затуманеними. Інше Від деяких препаратів, як при алкоголі, з’являється рясна сухість у роті.

Слайд 27

Наслідки:

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Висновок Отже, необхідно чітко усвідомити: наркотики набагато небезпечніші для дітей і підлітків, ніж для дорослих – наркотична залежність у них може виникати вже через кілька тижнів. За незначного передозування наркотичних речовин виникають тяжкі порушення діяльності організму, які можуть закінчитися смертю через зупинку серця або дихання; між наркоманією і курінням є дуже тісний зв’язок: серед наркоманів 85 % тих, хто курив чи курить; схильність до наркотичної залежності властива людям різною мірою, однак визначити її заздалегідь практично неможливо, тому єдиною гарантією може бути лише категорична відмова від спроб уживання наркотичних засобів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)