X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Емоції

Завантажити презентацію

Емоції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив емоцій і почуттів на здоров’я людини

Слайд 2

(від лат. Emotion – хвилювання, збудження) – це процес переживання ситуації, відношення до оточуючих об’єктів. Емоції

Слайд 3

Почуття - це відображення у свідомості людини її ставлення до дійсності, що виникає при задоволенні чи незадоволенні вищих потреб. Емоції – це прості переживання, пов’язані з задоволенням або незадоволенням органічних потреб. Почуття пов’язані з вищими духовними потребами, що виникли в ході історичного розвитку людства. Емоції пов’язані з першою сигнальною системою. Почуття пов’язані з другою сигнальною системою.

Слайд 4

ОСНОВНІ емоційні стани, що виділяються в психології: 1) Радість (задоволення, веселощі) 2) Смуток (апатія, сум, депресія), 3) Гнів (агресія, озлоблення), 4) Страх (тривога, переляк), 5) Подив (цікавість), 6) Огида (презирство, огиду).

Слайд 5

Емоції проявляються: В міміці (виразні рухи лиця). В пантоміміці (виразні рухи всього тіла – поза, жест) В вокально-голосовій міміці (інтонація, виразні паузи, підвищення або пониження голосу,логічний наголос)

Слайд 6

Емоції бувають Позитивними (радість, задоволення…) Негативними (смуток, гнів…) Невизначеними (розгубленість, зніяковілість…)

Слайд 7

Позитивні емоції Позитивні емоції сприяють внутрішній психологічній гармонії (врівноваженості як приємному для суб'єкта стану); Сприяють довголіттю; Знижують ризик серцево-судинних захворювань.

Слайд 8

Негативні емоції Приносять людині не менше (якщо навіть не більше) користі, чим позитивні. Позитивна роль негативних емоцій заключається в наступному: Негативні емоції є сигналом тривоги і попереджають нас про наявність небезпеки; Завдяки негативним емоціям ми дізнаємося про неудачі; Негативні емоції сприяють особистісному і духовному росту людини.

Слайд 9

Щоб розуміти, які негативні почуття є корисними, а які шкідливими для духовного і фізичного стану, достатньо розуміти ті емоції, які ви переживаєте у певних ситуаціях.

Слайд 10

Почуття і здоров’я 5 емоцій,що негативно впливають на здоров’я Австрійський вчений, фахівець у галузі психології та психосоматики, Вольфганг Грубер провів дослідження, в ході якого він спостерігав за добровольцями у кількості двох тисяч протягом п‘яти років. Підбивши підсумки, було виділено 5 найшкідливіших для здоров’я почуттів.

Слайд 11

Заздрість Було з‘ясовано, що у заздрісників вищеризик виникнення інфаркту у 2,5 рази, ніж у людей, які раді чужим успіхам. Вчений назвав заздрість отрутою для людського серця.

Слайд 12

Ревнощі Дослідження показало, що ревнощі ведуть до порушення гормонального статусу організму. Почуття ревнощів притаманне дріб’язковим, тиранічними людям.

Слайд 13

Почуття провини до себе Як було показано, почуття провини до себе підвищує ймовірність розвитку онкологічних процесів. Люди, що займаються самобичуванням, частіше хворіють на простудні захворювання, більше схильні до інфекцій і сприймають це як належне. А вчені стверджують, що здоров'я на 80%  залежить від психологічного стану людини.

Слайд 14

Жалість до себе Жалість до себе веде до виникнення проблем з печінкою, збільшується вироблення ацетилхоліну — гормону слабкості, знижується вміст цукру в крові, виникають проблеми з прийомом їжі.

Слайд 15

Жадібність У жадібних людей часто виникають проблеми з травленням, може виникнути булімія або анорексія. Почуття жадібності часто межує з недоречним марнотратством.

Слайд 16

Робота в парах Прислухайтеся до своїх органів чуттів і продовжіть фразу: “ У цю хвилину я відчуваю …” Це – ваші відчуття!

Слайд 17

Прислухайтесь до свого настрою і продовжіть фразу: “ У цю хвилину мені…” Це – ваші емоції!

Слайд 18

Висловіть свої почуття один до одного. “Ти подобаєшся мені”, “Я відчуваю до тебе симпатію”, “Я поважаю тебе”… Це – ваші почуття!

Слайд 19

Тест на розуміння міміки Перед вами виразів обличчя, в яких закодовано шістнадцять емоційних станів людини. Спробуйте розшифрувати кожен в двох-трьох словах, а потім, порівняти з відповідями.

Слайд 20

Поради для самоконтролю емоційного стану Вправа «Візьми себе в руки». Якщо ви відчуєте, що вас щось непокоїть, хочеться когось стукнути, щось кинути, є дуже простий засіб довести собі свою силу: потрібно взятися долонями за лікті і сильно притиснути руки до грудей. – це поза сильної духом людини.

Слайд 21

Це треба знати: При моральних перенавантаженнях потрібні сильні фізичні навантаження; При напруженні, страху – фізичне розслаблення м’язів тіла.

Слайд 22

Як зробити день веселим Ти прокинься рано-рано, Лиш над містом сонце встане, Привітайся з ластівками, З кожним променем ласкавим. Усміхнися всім навколо: Небу, сонцю, квітам, людям, І тоді обов’язково День тобі – веселим буде!

Слайд 23

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)