безпека на воді та сонці
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Незнайка вже знає, що після праці і навчання необхідно відпочивати. Найкращий відпочинок на сонці і біля води. Але він не знає як правильно відпочивати. Це йому розкаже Лікар Пілюлькін.
Сонячне проміння корисне для організму людини. Під їх впливом : гинуть мікроби на шкірі, шкіра виробляє вітамін Д; покращується обмін речовин. Сонечко - друг і ворог.
Якщо ви довго граєтесь на вулиці за спекотної, сонячної погоди, то сонце шкідливо діє на організм людини і існує небезпека перегріти голову та отримати сонячний удар або опіки тіла.
В спекотну погоду люди можуть отримати сонячний удар. Головні його ознаки: головний біль; слабкість; носова кровотеча; блювота; потемніння в очах.
Допомога при сонячному ударі: потерпілого несуть у прохолодне й добре провітрюване місце; кладуть так щоб голова була трохи піднята, розстібають одяг, який заважає; миють обличчя холодною водою; на голову кладуть холодний компрес; дають напитися холодної води. Компреси міняють через 5 -8 хвилин. У важких випадках викликають лікаря.
Також люди можуть отримати сонячні опіки. Головні ознаки: почервоніння шкіри; пухирі; лущення шкіри.
Перша допомога при сонячних опіках: якщо шкіра почервоніла, можна змастити її одеколоном, сметаною, розведеним оцтом; якщо утворився пухир, треба обмити обпечене місце блідо - рожевим розчином марганцівки, а краї його обробити перекисом водню, підсушити струменем повітря.
Аби безпечно відпочивати та насолоджуватись теплими днями слід дотримуватись певних правил: приймати сонячні ванни можна через 2 години після прийому їжі; засмагати краще вранці до 11-ї години або перед заходом сонця після 17-ї години; змащувати шкіру перед засмагою спеціальними засобами; у перші дні засмагати на сонці можна до 10 хвилин з перервами; перебування на сонці без головного убору може спричинити сонячний удар.
Щоб гарно відпочити біля води слід пам’кілька простих правил: Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.
У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Ніколи не плавай наодинці. Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
Ні в якому разі не можна на воді робити наступне : Не купайся без дорослих. Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени. Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього. Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів. Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів. Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити». Не подавай помилкові сигнали про допомогу. Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.
Отже, якщо ти будеш уважними та обережними і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.
Схожі презентації
Категорії