X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про видатних українських вчених

Завантажити презентацію

Поняття про видатних українських вчених

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Видатні українські вчені Підготувала Смірнова І.А. вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім.В. І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Мета: Розширити уявлення учнів про Україну як спільноту гідних, працьовитих, талановитих людей. Ознайомити з досягненнями видатних людей України: О.Антонова, Є.Патона, Б.Патона, М.Амосова. Формувати пізнавальний інтерес. Виховувати почуття гордості за свій народ.

Слайд 3

Прославляли Україну Українські люди. Їхні портрети Бачимо всюди. Патон Євген Оскарович. Олег Антонов Патон Борис Євгенович Микола Амосов Імена ж бо їх відомі Кожній в нас людині. Це про них у світі кажуть: - “Родом з України!”

Слайд 4

Відкриття, створені уві сні Всі знають історію, що Менделєєв Д.І. побачив свою знамениту періодичну таблицю хімічних елементів уві сні. Історія Менделєєва – не одна. 2 місце: Авіаконструктор Олег Антонов побачив уві сні та після пробудження зобразив форму хвостового оперення літака-гіганта «Антей».

Слайд 5

Олег Антонов - легендарний авіаконструктор (1906–1984) Людина, яка створювала найбільші в світі транспортні літаки. Це він - батько Київського конструкторського бюро, яке вже багато років носить його ім'я.

Слайд 6

Олег Антонов - легендарний авіаконструктор За своє життя він створив понад 50 типів планерів і понад 20 типів літаків. Від кукурузника АН-2 до велетня Руслана. З - під олівця інженера вийшло багато революційних технічних рішень.

Слайд 7

Олег Антонов Олег Антонов розробив новий літак під назвою Антонов Ан-2 "Кольт" ("Colt"), в народі – кукурузник. Девізом якого могло бути : «Роби все, літай всюди!". АН-2

Слайд 8

Увесь світ заговорив про конструктора Олега Антонова у1965році. Міжнародний авіасалон Ле Бурже у Франції. Неочікувано у небі з'являється радянський літак Ан-22. Наступного дня про Антонова і його "Антея" писали всі світові газети. З тих пір своїми ідеями і літаками конструктор дивував авіаційний світ ще багато разів. "Антей»- Ан -22

Слайд 9

Олег Антонов - легендарний авіаконструктор Відомий льотчик-випробувач Марина Попович розповідала в інтерв’ю газеті «Факти»: «Антонов выбирал названия своим самолетам и даже имена детям такие, в которых звучит сочетание букв "ан" - "Антей", "Руслан", дети - Ролан, Аня, Андрей. Впрочем, это правило он соблюдал не всегда: самолет Ан-10 назвал "Украина", а младшую дочку - Леной.»

Слайд 10

Ан-28 Ан-148-100В Ан-26

Слайд 11

Ан-124 «Руслан»

Слайд 12

"Руслан" перевозить вагони метро, машини.

Слайд 13

Під час випробувального польоту літака Ан-225 "Мрія" українського виробництва встановлено 109 світових рекордів. Ан-225 ("Мрія") - найбільший літак у світі

Слайд 14

Перший льотчик-космонавт Юрій Олексійович Гагарін та Олег Костянтинович Антонов Монета Присвячена 100-річчю з дня народження Олега Костянтиновича Антонова (1906–1984) — авіаконструктора.

Слайд 15

Патон Євген Оскарович (1870 -1953) Патон Євген Оскарович (1870 -1953) — всесвітньовідомий учений в галузі мостобудування і зварювання, заслужений діяч науки України, Герой Соціалістичної Праці, академік.

Слайд 16

Патон Євген Оскарович Київський міст, що єднає два береги Дніпра; улюблене місце киян – "Міст закоханих"; та ще близько п’ятдесяти мостів і шляхопроводів завдячують своїм народженням академіку Євгену Оскаровичу Патону.

Слайд 17

В Україні добре знають Євгена Патона. Його ім'ям названо міст через Дніпро, що в Києві. Цей міст уперше у світі збудований методом електрозварювання (завдяки науковим винаходам Євгена Патона).

Слайд 18

Міст Патона 09.1959, з фондів ЦДКФФА 23.03.2010

Слайд 19

Міст Патона цікавий тим, що є одним з найбільших мостів Європи. Складається з 26 прольотів, довжина моста 1543 м, ширина між бордюрами 21 м, ширина тротуарів 3 м

Слайд 20

Знаменитий перший суцільнозварювальний міст в світі, який носить ім’я академіка Патона, давно перетворився в елемент київського пейзажу.

Слайд 21

Пішохідний міст – Парковий Споруджений за проектом Є. О. Патона. Один з перших розбірних металевих мостів країни. Міст було споруджено 1904 року. Легкі, ажурні металеві конструкції служили киянам понад три чверті століття. У 1983 році старі конструкції мосту було демонтовано й перевезено до Переяслав-Хмельницького у музей народної архітектури і побуту, а за їх зразком було встановлено нові.

Слайд 22

Серед киян поширено ще кілька назв цього мосту, як-то «Міст закоханих», «Міст кохання», «Чортів місток» . Він дивовижно романтичний, легкий і вишуканий. З нього відкривається чудовий краєвид - на Труханів острів, Дарницю, на Дніпро.

Слайд 23

Син Євгена Патона - Борис Патон також працює в галузі металургії. Його наукові дослідження заклали основи космічного зварювання. Ось які славетні академіки, батько і син. Патон Євген Оскарович Патон Борис Євгенович

Слайд 24

Патон Борис Євгенович Видатний учений у галузі зварювання, металургії і технології металів, організатор науки, державний і громадський діяч, директор Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України (з 1953).

Слайд 25

Патон Борис Євгенович За величезні заслуги Б. Є. Патона удостоєно Ленінської і Державної премій, високих звань двічі Героя Соціалістичної Праці і Героя України, чотирьох орденів Леніна, орденів Трудового Червоного Прапора, Дружби народів, князя Ярослава Мудрого V ступеня. Пам'ятник перед науково-природничим музеєм у Києві, встановлено в 1982 році

Слайд 26

Українські вчені не забувають і про вразливе людське серце, таке незахищене від болю і тривог. Багатьом людям врятовано життя завдяки науковим працям академіка Миколи Амосова.

Слайд 27

Микола Амосов (06.12.1913-12.12.2002) Український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії.

Слайд 28

Микола Амосов У 2008 році він був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за результатами опитування громадської думки Великі українці.

Слайд 29

Микола Амосов «Операцiї на стравоходi, легенях, особливо на серцi, робив хворим при загрозi швидкої смертi, часто в умовах, коли нiхто iнший їх зробити не мiг; особисто врятував тисячi життiв. Працював чесно. Не брав грошей. Звичайно, у мене були помилки, iнодi вони закiнчувалися смертю хворих, але нiколи не були наслiдком легкодумства або халатностi. Я навчив десятки хiрургiв, створив клiнiку, потiм iнститут, у яких прооперовано понад 80 тисяч тiльки серцевих хворих. А до того були ще тисячi з iншими хворобами, не говорячи вже про поранених на вiйнi. Хiрургiя була моїм стражданням i щастям.» М.Амосов

Слайд 30

Пам'ять На честь Амосова була перейменована одна з вулиць Києва; Національною Академією наук України була заснована Премія НАН України імені М. М. Амосова, яка вручається Відділенням біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України за видатні наукові роботи в галузі кардіо- та судинної хірургії і трансплантології; В Києві на вулиці Богдана Хмельницького, 42, де в 1971—2002 роках жив і працював вчений, встановлено меморіальну дошку (бронза; барельєф; скульптор Г. Я. Хусід) Меморіальна дошка на фасаді будинку, де жив та працював Микола Амосов, по вулиці Богдана Хмельницького, 42

Слайд 31

Список використаних джерел Байбара Т. Н., Бібік Н. М., Я і Україна, Київ., Форум,2004. Григор’єва Н.М., Ісаєнко О.В. Я і Україна. Громадянська освіта. Віршовані оповіді.3 клас.- Х.: Країна мрій.2009 Програми для середньої загальноосвітньої школи Громадянська освіта. 3клас. http:// uk.wikipedia.org/wiki http:// kaleydoskop.com.ua. http://lifeglobe.net/blogs http://www.liveinternet.ru

Слайд 32

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука