X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Методи астрономічних спостережень

Завантажити презентацію

Методи астрономічних спостережень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мета: ознайомлення із методами астрономічного спостереження Зміст: 1.Астрономія сьогодні. 2.Сучасні методи спостереження 3. Сучасні наземні та орбітальні телескопи. 4. Наземні оптичні телескопи. 5.Астрономічні обсерваторії 6. Радіотелескопи і радіоінтерферометри. 7. Телескопи для спостережень у високоенергетичних діапазонах електромагнітних хвиль. Шляхи, якими проникають у суть небесних явищ , уявляються мені майже такими гідними подиву, як і самі ці явища. Йоганн Кеплер.

Слайд 3

Що являє собою астрономія сьогодні? Насамперед вона продовжує базуватися на спостереженнях. Але на відміну від аматорів, професіонали вже майже не дивляться оком у свої телескопи - вони використовують інші, чутливіші приймачі випромінювання небесних світил.

Слайд 4

В сучасній астрономії інтенсивно використовується комп'ютерна техніка. Зокрема швидке комп'ютерне опрацювання зображень значно підняло ефективність спостережень.

Слайд 5

Пройшли ті часи, коли астрономічні спостереження були необхідні, щоб прокласти курс корабля у відкритому морі, визначити тривалість року, час настання того або іншого сезону, установити систему лічби часу...

Слайд 6

Сьогодні ці проблеми вирішуються технічними засобами. Але сучасна астрономія аж ніяк не відірвана від життя. Задачі, що потребують найвищої точності вимірів, і в наш час вирішуються з використанням новітніх методів астрономії.

Слайд 7

Слайд 8

1. Астрономія — наука всехвильова. Галузь астрономії, яка вивчає Всесвіт у видимому світлі, називається оптичною. Але видиме світло займає лише маленьку ділянку електромагнітного спектра, куди входять також радіохвилі, інфрачервоне, ультрафіолетове, рентгенівське та гамма-випромінювання - різні за довжиною (чи частотою) електромагнітні хвилі. Крізь товщу атмосфери до поверхні Землі доходить лише видиме світло з довжиною хвиль від 390 до 760 нм, радіохвилі з довжиною від 0,01 см до 30 м (мал. 11.1) та інфрачервоні промені довжиною 0,75 -5,2 мкм і вибірково в довжинах хвиль 8,2 - 22 мкм. В інших діапазонах електромагнітних хвиль земна атмосфера непрозора. 1. Сучасні наземні та орбітальні телескопи.

Слайд 9

2. Наземні оптичні телескопи. Телескоп має три основних призначення: збирати випромінювання від небесних світил на приймальний пристрій (око, фотопластинка, спектрограф тощо); будувати у своїй фокальній площині зображення об'єкта чи певної ділянки неба; збільшувати кут зору, під яким спостерігаються небесні тіла, тобто розділяти об'єкти, розташовані на близькій кутовій відстані й тому нероздільні неозброєним оком.

Слайд 10

3. Астрономічні обсерваторії Упродовж тривалого часу заняття астрономією було ледь не приватною справою окремих ентузіастів. Але в XVII ст. було усвідомлено її значення для потреб географії та мореплавання. Розпочалось будівництво перших державних астрономічних обсерваторій (AO): Паризької (1671 p.), Гринвіцької (1675 р.) тощо.

Слайд 11

4. Радіотелескопи і радіоінтерферометри.

Слайд 12

5. Телескопи для спостережень у високоенергетичних діапазонах електромагнітних хвиль.

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука