X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Застосування лазера та низьких температур у сучасній медицині

Завантажити презентацію

Застосування лазера та низьких температур у сучасній медицині

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Застосування лазера та низьких температур у медицині Проф. В.Б. Гощинський Кафедра поліклінічної справи та сімейної медицини

Слайд 2

Визначення поняття - лазер Лазер (англ. laser, акроним від англ. light amplification by stimulated emission of radiation — посилення світла за допомогою вимушеного випромінювання), оптичного квантового генератора — пристрій, що перетворює енергію накачування (світлову, електричну, теплову, хімічну і ін.) в енергію когерентного, монохроматичного, поляризованого і вузьконаправленого потоку випромінювання.

Слайд 3

Існує велика кількість видів лазерів, що використовують як робоче середовище всі агрегатні стани речовини. Деякі типи лазерів, наприклад лазери на розчинах фарбників або поліхроматичні твердотілі лазери, можуть генерувати цілий набір частот (мод оптичного резонатора) в широкому спектральному діапазоні. Габарити лазерів різняться від мікроскопічних для ряду напівпровідникових лазерів до розмірів футбольного поля для деяких лазерів на неодимовому склі. Унікальні властивості випромінювання лазерів дозволили використовувати їх у різних галузях науки і техніки, а також в побуті, починаючи з читання і запису компакт-дисків і закінчуючи дослідженнями в області керованого термоядерного синтезу.

Слайд 4

Типи лазерів Твердотілі лазери на люминесцирующих твердих середовищах (діелектричні кристали і стекла). Напівпровідникові лазери. Лазери на фарбниках. Газові лазери — лазери, активним середовищем яких є суміш газів і пари. Газодинамічні лазери — газові лазери з тепловим накачуванням Ексимерні лазери — різновид газових лазерів, що працюють на енергетичних переходах ексимерних молекул (димерах благородних газів, а також їх моногалогенідів) Хімічні лазери — різновид лазерів, джерелом енергії для яких служать хімічні реакції між компонентами робочого середовища (суміші газів).

Слайд 5

Види лазерних апаратів:а)фотек;б) стоматологический диодный лазер от компании KaVo;в) лахма –милон;г) лика-хирург

Слайд 6

Застосування лазера в хірургії

Слайд 7

Застосування лазера в ортопедії

Слайд 8

Застосування лазера в гінекології для лікування доброякісних пухлин

Слайд 9

Застосування лазера в дерматології (гемангіоми до та після лікування)

Слайд 10

ОПЕРАЦІЯ ЛАЗЕРНОЇ РЕВАСКУЛЯРІЗАЦІЇ МІОКАРДУ

Слайд 11

Визначення кріохірургії Кріохірургія (греч. kryos холод + хірургія) — сукупність хірургічних методів лікування, заснованих на локальному заморожуванні тканин. Теоретичною основою дії низьких температур на біологічні об'єкти є фізичні процеси замерзання води — основного компонента клітинних структур всіх живих організмів. Проте заморожування живої тканини істотно відрізняється від замерзання води. Процес утворення кристалів льоду в живій тканині майже завжди починається в позаклітинному просторі з появи центрів кристалізації і лише після значного зниження температури поширюється на інтрацелюлярнє простір. Для того, щоб перетворити на лід екстрацелюлярну рідину, необхідно понизити температуру середовища -5, -10°, для заморожування рідини усередині кліток необхідна нижча температура (-20° і нижче)

Слайд 12

Кріохірургія забезпечує можливість повного руйнування заданого об'єму тканини. Дія холодом не супроводиться вираженою перифокальною реакцією, довколишні тканини ушкоджуються мінімально, попереджається розвиток кровотеч за рахунок блокади дрібних артеріальних і венозних судин в зоні крионекроза, що дозволяє виробляти розрізи практично безкровно навіть в самих багато васкуляризованих органах. Відсутність ушкоджувальної дії на стінки крупних судин дозволяє проводити кріодеструкцію в безпосередній близькості від них. Вогнища кріодеструкції швидко гояться без розвитку грубих рубцевих процесів, що дає хороший косметичний ефект

Слайд 13

Переваги кріохірургії 1.Кріоплив дозволяє цілком зруйнувати заданий обсяг нормальної чи патологічної тканини, розташованої як на поверхні тіла, так і в глибині будь-якого органа. 2. Доступ до глибоко розміщених тканин може бути здійснений з мінімальною травматизацією тканини тонким кріохірургічним інструментом. 3. Локальний кріохірургічний вплив на живі тканини, як правило, безболісний і не вимагає знеболювання. 4. Виникаюче вогнище кріонекрозу володіє своєрідною біологічною інертністю, викликаючи мінімальну перифокальну реакцію навколишніх тканин .5. Локальне заморожування тканини може бути зроблене без будь-якого ушкодження здорових клітин, що оточують вогнище кріонекрозу. Ця особливість методу дозволяє вважати заморожування фізіологічною екстирпацією. 6. Холодовий вплив блокує дрібні артеріальні і венозні судини, що дозволяє робити розрізи і видаляти вогнища практично безкровно навіть убагато васкуляризованних органах (мозок, печінка, бруньки й ін.).Гемостатичний ефект заморожування попереджає можливість вторинних кровотеч. 7. Висока резистентність стінки великих судин до низької температури, що обумовлює відновлення нормальною кровотоку навіть після їхнього повного заморожування, дозволяє безпечно робити кріодеструкції нормальних чи, пухлинних тканин у безпосередній близькості до цих судин. 8. Зниження температури тканини (у першу чергу мозкової) дозволяє робити тимчасове оборотне вимикання функцій охолоджуваної структури, що служить функціональним тестом перед необоротною деструкцією. 9. Вогнища кріодеструкції швидко гояться, але викликаючи утворення грубих фляків, великих косметичних дефектів.

Слайд 14

Холодоагенти, що використовуються для кріодеструкції 1. Фреон-12 (температура кипіння - 29,8° при тиску 1 атмосфера) іфреон-22 (температура кипіння - 40,8° при тиску 1 атмосфера); вонизберігаються і транспортуються в рідкому стані в сталевих балонах підтиском 5,7 і 9,3 атмосфер при 20°.2. Двоокис вуглецю СО2 (вуглекислота) у виді сухих кристалів(температура випару - 78,48 при 1 атмосфері), газів і рідини(температура кипіння - 78,9 при 1 атм.); зберігається в рідкому стані в сталевих балонах під тиском 58,46 атм. при 20°. 3. Закис азоту N02 (температура кипіння -89° при 1 атм.); зберігається і транспортується в рідкому стані в сталевих балонах при 60 атм. 4. Рідкий азот N2 (температурячи кипіння - 195,76° при 760 мм рт. ст.):зберігається і транспортується в судинах Дьюара.

Слайд 15

Класи кріоапаратів Кріоаплікатори автономні. Кріоаплікатори автономні з акумуляторами холоду. Кріоаплікатори автономні з нециркулюючими холодоагентами. Кріоаплікатори автономні з прямою циркуляцією холодоагентів. Кріоаплікатори автономні з замкнутою циркуляцією холодоагентів. Кріоаплікатори автономні комбіновані.

Слайд 16

Приклади застосування кріохірургії

Слайд 17

Приклади застосування в онкохірургії

Слайд 18

Приклади застосування в онкохірургії

Слайд 19

Приклади застосування в онкохірургії

Слайд 20

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина