X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Застосування похідної до дослідження функції

Завантажити презентацію

Застосування похідної до дослідження функції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Застосування похідної до дослідження функції

Слайд 2

Мета уроку: закріпити та систематизувати знання учнів по дослідженню функції за допомогою похідної; формувати вміння розв’язувати вправи та задачі; виховувати наполегливість та старанність.

Слайд 3

Застосування похідної до дослідження функції побудова графіків функції найбільше та найменше значення функції точки екстремуму та значення функції в цих точках проміжки зростання та спадання

Слайд 4

Питання: Яка функція називається зростаючою? Яка функція називається спадною? Як пов’язаний “знак” похідної зі зростанням та спаданням функції? Що називається точкою мінімуму? Що називається точкою максимуму? Які точки називаються стаціонарними? Які точки називаються критичними? Який алгоритм знаходження найбільшого та найменшого значення функції?

Слайд 5

Знайди помилку: На малюнку зображений графік функції. Чи є точки x1 = 1, x2 = -1, x3 = 2 точками максимуму? Похідна функції в точці х0 = 0, чи означає це, що точка х0 – критична? Похідна функції не існує в точці х0. Чи означає це, що точка х0 - критична точка. Це вірно?

Слайд 6

Знайди помилку: 4. Критична точка є точкою екстремуму. Чи вірно це? 5. Точка екстремуму є критичною точкою. Чи вірно це? 6. Функція f=y(x) неперервна в точці х=4, причому, похідна y'(x)>0 на (1;4) і y’(x)

Слайд 7

Математична естафета Викликаються по черзі представники з різних команд

Слайд 8

Математичні перегони 1 2 3 4 5 А Б В Г Д Е Є Ж З К

Слайд 9

Історичні факти Саме він в 1797 році ввів поняття похідна, що являється буквальним перекладом французького слова “deviree”. Цей вчений ввів сучасне позначення похідної функції: y’ та f ’.

Слайд 10

Історичні факти Один з творців (разом з І.Ньютоном) інтегрального та диференційного числення. В 1675 році довів обернений характер диференційного та інтегрального числення.

Слайд 11

Практична робота: Для функції f(x) знайдіть: Область визначення. Похідну. Проміжки монотонності та екстремуми. По результам дослідження побудуйте графіки функцій. Обчисліть Варіант І ІІ Завдання f(x)=x4-4x2+2 f(x)=x4-6x2+3

Слайд 12

Перевірте себе ІІ варіант І варіант х у 2 -2 0 х у 3 -6

Слайд 13

Чи знаєте ви, що … перша жінка-математик С. В. Ковалевська сказала: «Математик  повинен бути поетом в душі». Підберіть до графіків функцій, зображених на слайдах, прислів’я, які розкривають сутність процесів функції.

Слайд 14

Літературна сторінка Любищ з гірки кататися, люби й санчата возити. Повторення – мати навчання Як крикнеться, так і відгукнеться.

Слайд 15

Підсумок уроку Продовжіть фразу: Сьогодні на уроці я повторив … Сьогодні на уроці я закріпив… Мені потрібно ще …

Слайд 16

Домашнє завдання Завдання для вас сьогодня по індивідуальним карточкам.

Слайд 17

Дякую. Урок закінчено. До побачення.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Алгебра