X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВСТУП В ІСТОРІЮ МЕДИЦИНИ.МЕДИЦИНА ПЕРВІСНИХ ЧАСІВ

Завантажити презентацію

ВСТУП В ІСТОРІЮ МЕДИЦИНИ.МЕДИЦИНА ПЕРВІСНИХ ЧАСІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВСТУП В ІСТОРІЮ МЕДИЦИНИ. МЕДИЦИНА ПЕРВІСНИХ ЧАСІВ

Слайд 2

Історія медицини поділяється на загальну, яка вивчає розвиток медичних знань у людському суспільстві в цілому, та спеціальну, в якій висвітлюється розвиток окремих галузей медицини — терапії, хірургії та ін. Оскільки розвиток медицини залежить від рівня розвитку продуктивних сил та характеру виробничих відносин, то в основу викладу загальної історії медицини покладено поділ на епохи і періоди, прийнятий у загальній історії.

Слайд 3

Джерела вивчення історії медицини 1. Письмові джерела. Їхній зміст передається з допомогою графічних знаків (рукописи, друк, папірус, кераміка тощо). 2. Речові джерела. Відзначаються розмаїттям форм (знаряддя праці, інструменти, пам’ятники, кістки тварин та людей, медалі, монети тощо). 3. Етнографічні джерела. Це — явища культурного і суспільного життя, які передаються з покоління в покоління (обряди, звички, пісні, перекази, засоби лікування). 4. Спосіб життя сучасних племен, які живуть на рівні минулих епох. 5. Фото- та кінодокументи. 6. Фонодокументи, що відображають звукову сторону історичних подій.

Слайд 4

Періодизація історії медицини 1. Медицина первісних часів (3 мільйони - 5 тисяч років до н. е.) 2. Медицина стародавнього світу (5 тисяч років до н. е. - V століття н. е.). 3. Медицина доби середньовіччя (V–XVII ст.). 4. Медицина XVIII століття. 5. Медицина XIX століття. 6. Медицина XX століття.

Слайд 5

Періодизація історії медицини України 1. Медицина первісних часів (до IV тис. до н.е.). 2. Медицина стародавніх часів (IV тис. до н.е.–VIII ст. н.е.). 3. Медицина доби середньовіччя (IX–XVII ст.). 4. Медицина XVIII ст. 5. Медицина XIX ст. 6. Медицина XX ст.

Слайд 6

До найдавніших лікувальних галузей належать: допомога при пологах (особливо жінці, що родить уперше), при травмах (забиті місця, падіння з висоти, зіткнення з дикою твариною), деякі розлади травлення, явні зовнішні ураження на шкірі.

Слайд 7

Палеолітична Венера

Слайд 8

Обряд поховання в квітковому племені

Слайд 9

Остеоз стегна первісної людини з о. Ява. Найдавніший приклад патології людини.

Слайд 10

Тотем племені

Слайд 11

Священні тварини племен

Слайд 12

Священні тварини племен

Слайд 13

Перші уявлення про причини хвороб Хвороба вселяється у того, хто не шанує предка. У нього вселяється дух предка, мучить його, робить його хворим.

Слайд 14

Лікувальні прийоми Зображенню предка приносяться дари, в його честь виконуються пісні і танці. Дух предка виганяється шляхом страхітливих прийомів, вигуків, одяганням страхітливих масок тощо. Здійснюються заходи щодо перенесення духа предка у якусь тварину.

Слайд 15

Ритуальна маска, яку використовували в обряді “вигнання духу предка”. Шрі Ланка

Слайд 16

З цією ж метою робиться трепанація черепа, щоб через отвір в голові виходив дух предка. Цей дух висмоктується із тіла хворого з допомогою трубок, оленячих рогів, скляних банок. Після всіх цих дій з’являється місцевий крововилив, який підтверджує ефективність здійснюваного заходу. Щоб хвороба вийшла ще швидше, тіло піддають скарифікації і насічкам з допомогою щелепи риби, уламків мушель тощо.

Слайд 17

Операція трепанації черепу.

Слайд 18

Бронзовій ніж для трепанації черепу. На ручці зображено процес трепанації. Гамбург.

Слайд 19

Черепи давніх людей, які пережили трепанацію черепу (виражена регенерація країв трепанаційних отворів). Копенгаген.

Слайд 20

Череп давньої людини, яка загинула внаслідок ритуальної трепанації черепу (краї трепанаційного отвору без ознак регенерації)

Слайд 21

Дякую за увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина