X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вступ в історію медицини. Медицина первісного суспільства

Завантажити презентацію

Вступ в історію медицини. Медицина первісного суспільства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вступ в історію медицини. Медицина первісного суспільства Доц. Пришляк А.М.

Слайд 2

План Зміст медицини і історії медицини Аргументація необхідності знань історії медицині для лікаря Джерела вивчення історії медицині, їх класифікація Материальні умови життя людей та їх вплив на виникнення і розвиток медицины первіснообщинного ладу Медицина за часів матриархату та патриархату Вплив засобів виробнитства, створеных відношень на погляди про причини захворювань та їх лікування Висновки

Слайд 3

Історія медицини поділяється на загальну, яка вивчає розвиток медичних знань у людському суспільстві в цілому, і спеціальну, яка вивчає розвиток окремих напрямків медицини — терапії, хірургії та ін. Через те, що розвиток медицини залежить від рівня розвитку виробничих сил и характеру виробничих відношень, то за основу викладення загальної історії медицини закладений принцип поділу на епохи та періоди, загальноприйняті в історії людства.

Слайд 4

Історія медицині Загальна Спеціальна (терапії, хірургії)

Слайд 5

Джерела вивчення історії медицини 1. Письмові джерела (рукописи, друк, папірус, кераміка та ін.). 2. Речові джерела (знаряддя праці, інструменти, пам'ятники, кістки тварин та людей, медалі, монети). 3. Етнографічні джерела (обряди, звички, пісні, легенди, методи лікування). 4. Спосіб життя сучасних племен, які живуть на рівні минулих епох. 5. Фото- та кінодокументи.

Слайд 6

Періодизація історії медицини 1. Медицина первісних часів (3 міліони - 5 тисяч років до н. е.) 2. Медицина стародавнього світу (5 тисяч років до н. е. - V століття н. е.). 3. Медицина епохи середньовіччя (V–XVII в.). 4. Медицина XVIII століття. 5. Медицина XIX століття. 6. Медицина XX століття.

Слайд 7

Періодизація історії медицини України 1. Медицина первісних часів (до IV тис. до н.е.). 2. Медицина стародавнього світу (IV тис. до н.е.–VIII ст. н.е.). 3. Медицина епохи середньовіччя (IX–XVII ст.). 4. Медицина XVIII ст. 5. Медицина XIX ст. 6. Медицина XX ст.

Слайд 8

Найдавнішими лікувальними процедурами є: допомога підчас пологів (особливо перших), травмах (забиті місця, падіння з висоти, зіткнення з дикими тваринами), деякі розлади травлення, виражені зовнішні ураження на шкірі.

Слайд 9

Палеолитична Венера

Слайд 10

Ритуал поховання у квітковому племені

Слайд 11

Остеоз стегна первісної людини з о. Ява. Найдавніший приклад патології людини.

Слайд 12

Тотем племені

Слайд 13

Священні тварини племені

Слайд 14

Священні тварини племені

Слайд 15

Перші уявлення про причини хвороб Хвороба вселяється в того, хто не поважає предка. В нього вселяється дух предка, виснажує його, робить хворим.

Слайд 16

Лікувальні прийоми Зображенню предка приносять жертви, на його честь виконують ритуальні пісні і танці. Дух предка виганяється шляхом криків, залякуванням, одяганням страшних масок. Здійснюються заходи по перенесенню духа предка в якусь тварину.

Слайд 17

Ритуальна маска, яку використовували в ритуалі “вигнання духа предка”. Шри Ланка

Слайд 18

З цією ж метою робиться трепанація черепа, що б через отвір в голові виходив дух предка. Цей дух висмоктували з тіла хворого за допомогою трубок, оленячих рогів, скляних банок. Після всіх цих дій виникає місцевий крововилив, що вказує на ефективність проведеної процедури. Для того, що б хвороба вийшла ще скоріше, на тілі проводять скарифікацію та надрізи за допомогою щелеп риби, скалок мушлі і таке подібне.

Слайд 19

Операція трепанації черепа.

Слайд 20

Бронзовий ніж для трепанації черепа. На ручці зображений процес трепанації. Гамбург.

Слайд 21

Черепа стародавніх людей, які пережили трепанацію черепа (виражена регенерація країв трепанаційних отворів). Копенгаген.

Слайд 22

Череп стародавньої людини, яка загинула внаслидок ритуальной трепанації черепа (краї трепанаційного отвору без ознак регенерації)

Слайд 23

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина