X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВІЛ/СНІД та методи запобігання інфікуванню

Завантажити презентацію

ВІЛ/СНІД та методи запобігання інфікуванню

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“ВІЛ/СНІД та методи запобігання інфікуванню”

Слайд 2

СНІД – синдром набутого імунодефіциту Що ж означають ці незрозумілі і загадкові слова? «синдром» означає, що мова йде не про окрему хворобу, а про цілий комплекс різних порушень в організмі. «набутий» означає, що це те, що можна «набути» чи чим можна "заразитися". "імунодефіцит" - слово складне. Перша його частина означає, що мова йде про імунну систему людини, а друга - що ця система порушена і не функціонує нормально.

Слайд 3

ВІЛ- вірус імунодефіциту людини Що таке вірус? Вірус - це дрібний мікроорганізм, який можна розглянути тільки під дуже могутнім мікроскопом. Віруси живуть усередині живих клітин, з яких складаються всі тканини організму людини. У нашому організмі нараховуються мільярди таких клітин. Вони об'єднані в групи і виконують різні функції.

Слайд 4

ОБОВ'ЯЗКОВО ТРЕБА ЗНАТИ 10 основних фактів про ВІЛ/СНІД 1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини - ВІЛ, призводить до смертельної хвороби - синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД - невиліковні. 2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть, якщо вона є носієм вірусу. 3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

Слайд 5

4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. 5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо ВІЛ- інфікування. 6. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.

Слайд 6

7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив. 8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до - та післятестовим консультуванням. 9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо. 10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, - це порушення прав людини.

Слайд 7

Розповсюдження ВІЛ-інфекції у регіонах України (за данимі офіційної реєстрації за1987-2004рр.) на 100тис.населення показник понад 90 показник від 41 до 90 показник до 40 середній показник 155,17

Слайд 8

Щодня 7 тис. осіб у світі заражаються ВІЧ, 2,1 млн. людей померли від хвороби за минулий рік, а 33 млн. у світі живуть зі СНІДом 

Слайд 9

Динаміка зареєстрованих у 1987-2005 роках ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД

Слайд 10

Зростання кількості хворих на СНІД в Україні

Слайд 11

Динаміка зростання смертності від СНІДу в Україні

Слайд 12

Періоди інкубації СНІДу

Слайд 13

Причини поширення епідемії

Слайд 14

Розподіл захворюваності ВІЛ – інфекцією в залежності від факторів передачі

Слайд 15

Методи запобігання інфікуванню ВІЛ

Слайд 16

Уникай спілкування з людьми, які мають наркотичну залежність. Пам’ятай, що наркомани в групі ризику. Якщо ти де-небудь побачиш кинуті шприци чи голки, ні в якому разі не доторкайся до них.

Слайд 17

Будь уважним та обережним, коли доводиться мати справу безпосередньо з кров'ю (ін'єкції, аналізи, переливання крові і т.д.), і головне при цьому - використовувати тільки ОДНОРАЗОВІ шприци.

Слайд 18

Уникаючи статевих контактів, також можна уникнути зараження вірусом. У випадку статевого контакту, надійний засіб – це презерватив.

Слайд 19

Відвідуючи перукарню, манікюний та педікюрний зали вимагай використання тільки стерильного інструменту

Слайд 20

В Україні найважча епідемія СНІДу серед європейських країн. ВІЛ виявлено у 1,4% дорослого населення (360 тисяч людей), повідомляє прес-служба Світового банку.  За даними ВБ, щорічне збільшення кількості хворих в Україні збільшується. "У 2005 році зареєстровано понад 11 тисяч нових випадків, що підвищило загальну кількість відомих випадків до 85 тисяч. Кількість незареєстрованих випадків набагато вища", - наголошується в повідомленні. Це, за даними Світового банку, практично вдвічі перевищує дані за 2000 рік і підтверджує побоювання про те, що епідемія СНІДу швидко поширюється в Україні.

Слайд 21

"Дві третини ВІЛ-інфікованих - молоді люди віком від 20 до 34 років, що є найактивнішою репродуктивною групою. Епідемія є серйозною загрозою для української молоді і майбутнього країни", - відзначається в повідомленні. Зокрема, за інформацією СБ, через епідемію ВІЛ/СНІД у період з 2004 по 2014 роки кількість робочої сили в Україні може знизитися на 1-2%. Банк також посилається на український Центр боротьби зі СНІДом, згідно з даними якого, цього року від СНІДу в країні загинуло 1,7 тис. людей, що є найбільшим показником за останні роки.

Слайд 22

Міжнародні організації в цілому надали для підтримки українських програм боротьби зі СНІДом у період з 2004 по 2008 роки $150 мільйонів. "Однак, незважаючи на ці зусилля, епідемія СНІДу продовжує зростання на рівні, що викликає занепокоєння"

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина