X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Надання першої медичної допомоги притепловомута сонячному ударах, обмороженні та опіках"

Завантажити презентацію

"Надання першої медичної допомоги притепловомута сонячному ударах, обмороженні та опіках"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Надання першої медичної допомоги при тепловомута сонячному ударах, обмороженні та опіках Презентацію підготувала учениця 11-А класу Трачук Олеся

Слайд 2

Сонячний удар

Слайд 3

Сонячний удар - це стан, що виникає через сильний перегрів голови прямими сонячними променями, під впливом яких мозкові кровоносні судини розширюються і відбувається приплив крові до голови.

Слайд 4

Перші ознаки сонячного удару - почервоніння обличчя і сильні головні болі. Потім з'являється нудота, запаморочення, потемніння в очах і блювота. Перші ознаки

Слайд 5

Причини Під час походу необхідно в якості профілактики покривати голову легкою шапочкою, не здійснювати в жаркий час дня тривалих переходів, не спати на сонці, обливати голову холодною водою. Виникненню сонячного удару сприяє задушлива безвітряна погода, тривалий вплив сонячних променів на потилично-тім'яну частину голови.

Слайд 6

Постраждалого необхідно перенести в тінь, зробити холодний компрес. У важких випадках - штучне дихання. ТЕРМІНОВО! Усунути тепловий вплив: видалити постраждалого з зони перегрівання; укласти на відкритому майданчику в тіні; вдихання парів нашатирного спирту з ватки; звільнити від верхнього одягу; змочування особи холодною водою, поплескування по грудях мокрим рушником; покласти на голову міхур з холодною водою; часте опахіваніе; викликати бригаду швидкої допомоги.

Слайд 7

Тепловий удар

Слайд 8

Тепловий удар - це хворобливий стан, викликаний перегрівом тіла.

Слайд 9

Ознаки теплового удару: млявість; втома; головний біль; запаморочення; почервоніння обличчя; підвищення температури тіла; сонливість; погіршення слуху; нерідко блювота. Перші ознаки

Слайд 10

Тепловий удар настає, коли тепло, що утворюється в тілі (наприклад, під час руху по маршруту), не передається в зовнішнє середовище і в організмі порушується теплообмін. Тепловий удар трапляється не тільки в жарку погоду, але і при інтенсивному фізичному навантаженні, коли віддача тепла тіла людини в зовнішнє середовище утруднена через непроникний, щільний одяг.

Слайд 11

Перша медична допомога перенести потерпілого в прохолодне місце, у тінь; укласти на спину, підняти голову; якщо у потерпілого відкрилася блювота, йому необхідно повернути голову набік, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи; розстебнути одяг або зняти його, послабити напругу поясу; тіло обтерти рушником , змоченим холодною водою; у важких випадках облити холодною водою, прикласти до потиличної частини голови холодний компрес, обмахувати потерпілого.

Слайд 12

якщо людина при свідомості, їй треба давати багато пити (холодний чай або трохи підсолену воду); якщо потерпілий втратив свідомість, йому треба обережно дати понюхати нашатирний спирт, для чого змочену в ньому ватку кілька разів слід піднести до носа потерпілого .

Слайд 13

Відмороження

Слайд 14

Під час зимового лижного походу може виникнути відмороження. Відмороження - це ураження тканин тіла людини, що виникає в результаті дії низької температури. Найбільш часто відморожуються пальці ніг і рук, вуха, щоки, кінчик носа.

Слайд 15

Перші ознаки Спочатку людина відчуває холод і поколювання в області, що зазнала відмороження. Шкіра в цьому місці червоніє, потім різко блідне і втрачає чутливість. Розрізняють чотири ступені відмороження. Визначення ступеня відмороження можливе тільки після відігрівання постраждалої частини тіла.

Слайд 16

Відмороження відбувається, коли людина значний час знаходиться на холоді і її організм вже не в змозі регулювати температуру тіла. На можливість відмороження впливають температура повітря, вологість і вітер, а також тривалість перебування людини на холоді.

Слайд 17

необхідно зігріти відморожену частину тіла, розтираючи її м'якою вовняною тканиною або долонями до почервоніння шкіри, здобуття нею чутливості; напоїти постраждалого гарячим чаєм, укутати теплим одягом, якщо є можливість розмістити його в теплі; після відігрівання необхідно накласти на постраждалу ділянку тіла м'яку стерильну пов'язку, укутати її теплим одягом. при відмороженні пальців рук або ніг слід прокласти між ними вату або марлю. Не можна вскривати пухирі. при будь-якому ступені відмороження потерпілого необхідно напоїти гарячим чаєм.

Слайд 18

Опіки (термічні опіки)

Слайд 19

Термічний опік - це травма, яка виникає в результаті впливу на людину відкритого вогню (полум'я), теплового випромінювання, зіткнення тіла з розпеченими предметами, рідинами (окріп) та ін.

Слайд 20

Ступені термічного опіку опік першого ступеня, при якому уражається тільки верхній шар шкіри, вона червоніє, на місці опіку утворюється набряк, виникає біль. опік другого ступеня, при ньому уражена ділянка зволожується і покривається пухирями, розвивається сильний біль. Необхідно оперативне лікування. при опіку третього і четвертого ступеня уражаються всі шари шкіри, м'язи, нерви, жирова клітковина. Потрібна термінова госпіталізація.

Слайд 21

Слайд 22

припинити дію вражаючого фактора (погасити полум'я, прибрати розпечений предмет); зняти одяг та взуття з ураженої ділянки; охолодити місце опіку водою, льодом, снігом протягом 10 хв; накласти суху стерильну пов'язку на обпечену ділянку тіла;

Слайд 23

дати багато пити; обробити обпечену ділянку 30-40%-ним розчином спирту або горілкою; прикласти до місця опіку свіжу терту моркву, цибульну або картопляну кашку або синтоміцинову емульсію; у разі значних опіків потерпілого необхідно терміново доставити до лікувального закладу.

Слайд 24

При термічних опіках забороняється: залишати потерпілого в зоні дії вражаючого фактора; обривати прилиплі до рани одяг, сторонні предмети; вскривати опікові пухирі; обривати обгорілі тканини; наносити на уражена ділянка мазь, крем, жир; залишати на тривалий час (більше 1 години) відкритою уражену ділянку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина