X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фізичній стан

Завантажити презентацію

Фізичній стан

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виступ соціального педагога Назаренко О.В. на «Тижні здоров’я»

Слайд 2

Здоров'я – це не дарунок, який людина отримує один раз і на все життя, а результат свідомої поведінки кожної людини і всіх в суспільстві. (П. Фосс) Здоров'я – це все, а без здоров'я все – ніщо! (Сократ)

Слайд 3

Табакокуріння. Алкоголізм. Наркоманія. Шкідливі звички.

Слайд 4

Табакокуріння. Табакокуріння часто відносять до шкідливих звичок, адже це одна з небезпечних хвороб, звана хімічною залежністю. Згідно зі світовою статистикою, щорік з числа курців передчасно вмирають близько 2,5 млн. чоловік.

Слайд 5

У тютюновому димі близько 400 компонентів, 40 з яких мають канцерогенний ефект, тобто здатні викликати ракові захворювання. Найбільш небезпечний радіоактивний полоній-210.

Слайд 6

Особливо згубно впливає куріння на організм жінки. Якщо жінка палить в період вагітності, то підвищується вірогідність викидня, знижується вага плоду, можуть статися передчасні пологи. Дитя у такої жінки частіше хворіє. Якщо жінка палить в період годування грудьми, то дитя стає слабким, хворобливим, відстає в розвитку.

Слайд 7

Дуже шкідливе куріння для дітей і підлітків, хлопців і дівчат. Адже саме в підлітковому віці остаточно формується організм, який повинен служити все життя. Куріння небезпечне не лише для самого курця, але і для людей, що оточують його. Так зване «пасивне куріння», коли людина вимушена вдихати дим, знаходячись в прокуреному приміщенні, надає на організм таку ж негативну дію, як і власне куріння.

Слайд 8

Слайд 9

«Алкоголізм робить більше спустошення, чим три історичні бичі, разом узятих: голод, чума, війни» В. Гладстон. Алкоголізм.

Слайд 10

В глибокій старовині людина познайомилася з незвичайною звеселяючою дією деяких напоїв. Найзвичайніше молоко, мед, соки плодів, постоявши на сонці, міняли не лише свій зовнішній вигляд, смак, але і набували здатності збуджувати, вселяти відчуття легкості, безтурботності, благополуччя. Не відразу люди відмітили, що наступного дня людина розплачується головним болем, розбитістю, поганим настроєм. Наші далекі предки і не здогадувалися, якого страшного ворога вони придбали.

Слайд 11

Основною складовою речовиною більшості алкогольних напоїв є етиловий спирт. Прийнятий усередину, через 5–10 хвилин він всмоктується в кров і розноситься по всьому організму. Алкоголь – отрута для будь-якої живої клітини. Швидко згораючи, він віднімає в тканин і органів кисень і воду. Під дією алкоголю порушуються мало не всі фізіологічні процеси в організмі, а це може привести до важких захворювань. Швидше і губітельнєє всього алкоголь діє на клітини головного мозку, перероджується тканина нирок, серця, судин, печінки

Слайд 12

На телеекрані заборонена реклама алкогольних напоїв і сигарет, а реклама пива все ж присутня. Пиво – абсолютно доступний напій для молоді. Значить, воно нешкідливе? Пиво зовсім не так нешкідливо, як деколи здається. Воно робиться з корисного продукту – ячменю. Цей напій містить вуглеводи, білки, жири і навіть вітаміни. Але в процесі приготування пива мікроби бродіння знищують всі корисні компоненти, так що користі від нього, м'яко кажучи, небагато. До того ж 0,5 л пива відповідають 60-80 г горілки. За спостереженнями німецького психотерапевта Е. Крепеліна, 45% його пацієнтів стали алкоголіками в результаті того, що регулярно  багато пили пиво. Крім того, не забувайте, що це дуже калорійний напій. Постійні споживачі пива швидко товстіють.

Слайд 13

Часто перший крок до наркотиків робиться з цікавості. До 60% наркоманів саме так «спробували» наркотики. Наркотична залежність формується дуже швидко, її процес настільки стрімкий, що в 30-40 років наркоман – це вже глибокий старець. Наркоманія.

Слайд 14

Від психологічної схильності до фізичної залежності проходить всього 2–3 місяці.

Слайд 15

Наркотичні речовини роблять на організм людини надзвичайно виражений вплив. Нервові клітини як би згорають, різко знижуються захисні функції організму. Беззахисний організм піддається атаці безлічі хвороб. Страждають всі органи і системи організму: приголомшується м'яз серця, виникають гастрит, виразкова хвороба, панкреатит, цироз печінки, жовчнокам'яна і нирково-кам'яна хвороби, пневмонія, плеврит, гепатит, СНІД.

Слайд 16

Порушуються всі види обміну: білковий, вуглеводний, жировий. Зміни особі виражаються в прогресуючій деградації, незрідка перехідній в недоумство.

Слайд 17

Слайд 18

Дякую за увагу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина