X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Допоміжні засоби лікування"

Завантажити презентацію

"Допоміжні засоби лікування"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Допоміжні засоби лікування. Правила користування.

Слайд 2

Гірчичники. Гірчичники - листки прямокутної форми розміром 8х12,5 см з щільного паперу, які з одного боку покриті тонким шаром сухої гірчиці.

Слайд 3

Гірчичники застосовують при: гострих запальних процесах верхніх дихальних шляхів, гострому бронхіті, плевриті, пневмонії, гіпертензії, гіпертонічній хворобі. Протипоказання: підвищена чутливість до гірчиці, захворювання шкіри, температура тіла вища ніж 38 °С, легенева кровотеча, злоякісні новоутворення

Слайд 4

Для постановки гірчичників необхідно підготувати: придатні гірчичники, лоток з водою температури 40—45С (при вищій температурі ефірно-гірчична олія руйнується); рушник, чисту серветку. Гірчичники почергово змочують у теплій воді і накладають гірчичною масою на відповідні ділянки шкіри на 10—15 хв. Хворого накривають рушником, а зверху — ковдрою. Після зняття гірчичників шкіру обмивають серветкою, змоченою теплою водою, щоб зняти залишки гірчичної маси, витирають насухо, а хворого укутують теплою ковдрою.

Слайд 5

Накладати гірчичники можна практично на всі ділянки тіла: при нежиті та головному болю — на потилицю, при гострому трахеїті — на верхню частину грудини, при бронхітах і пневмоніях — між і під лопатками, при болі в серці — на ділянку серця, при гострих запальних процесах верхніх дихальних шляхів — на литкові м'язи

Слайд 6

Важливо пам’ятати: Не ставте дитині гірчичники на ділянку серця (на область серця гірчичники ставлять дорослим - при болях у серці).

Слайд 7

Банки. Банки - скляні посудини з потовщеними краями і напівкруглим дном, об'ємом 30—60 мл. За рахунок створюваного в банці від'ємного тиску (вакуум) вони спричинюють приплив крові й лімфи до шкіри з підлеглих тканин і органів.

Слайд 8

Показання: запальні процеси органів грудної клітки (пневмонія, бронхіт, плеврит), міжреберна невралгія, міозит, радикуліт. Протипоказання: туберкульоз легень, легеневі кровотечі, різко підвищена чутливість шкіри, кахексія, висока температура тіла , загальне збудження з корчами, підвищена кровоточивість тканин, злоякісні пухлини

Слайд 9

Для постановки банок необхідно підготувати: емальований лоток, банки, флакон з етиловим спиртом, вазелін, корнцанг або металевий стержень з нарізкою на кінці і накрученою на нього ватою, сірники, вату, рушник. Попередньо банки ретельно миють у гарячій воді, витирають насухо і перевіряють цілісність країв. Використовують від 10 до 20 банок.

Слайд 10

Шкіра на місці постановки банок повинна бути чистою. Шкіру обмивають теплою водою, витирають насухо і змащують вазеліном. На металевий стержень намотують вату, змочують в 70% спирті, злегка відтискають і запалюють. Банку тримають лівою рукою біля поверхні тіла, а правою швидким рухом вносять на мить запалений факел всередину банки, після чого її швидко прикладають до тіла. Полум'я має нагріти повітря в банці, не розпечуючи її країв, щоб не допустити опіку шкіри. За рахунок створеного вакууму в банку втягується шкіра, внаслідок чого банка щільно фіксується до тіла.

Слайд 11

Важливо пам’ятати: Не можна ставити банки на ділянку серця, грудини, хребетний стовп і молочні залози у жінок. Щоб зняти банку, її однією рукою злегка нахиляють на бік, а пальцями другої руки з протилежного боку надавлюють на шкіру біля краю банки.

Слайд 12

Дякую за увагу! підготувала учениця 11-Б класу Усенко Анастасія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина