Магдебурзське право
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Виконав учень групи Ок-21 Хведчук Ярослав Есе з теми: «ВІД МАГДЕБУРГА ДО ТВОГО МІСТА» (презентація регіону-міста через призму відповідності його інститутів місцевого самоврядування європейському праву)
Вступ Побудова в Україні громадянського суспільства, демократичної, соціальної, правової держави з верховенством права,пріоритетом прав людини, поділом влади супроводжується становленням місцевого самоврядування – неодмінної складової частини демократичного суспільства. Подібний шлях до нас пройшла більшість демократичних держав світу. В Україні самоврядність теж має давні традиції, пов’язані насамперед із розвитком міст. Усвідомлення власного історичного досвіду є запорукою активного залучення громадян до управління місцевими справами – відповідно до розвитку реального місцевого самоврядування в умовах незалежної України.
Вступ Міська проблематика доби середньовіччя та ранньонового часу Волині, як і України загалом, у вітчизняній історичній науці розроблені недостатньо. Мало висвітленою є проблематика малих міст, які в той період переважали на цих землях. Хоча доволі цікаві праці з історії окремих волинських міст, опубліковані вченими ХІХ ст. – О. Андріяшевим, П. Івановим, Л. Крушинським, П. Батюшковим, Ю. Крашевським, А. Сендульським, М. Теодоровичем, не втратили свого наукового значення й донині. Теодорович Микола Іванович О. Андріяшев
Вступ Аналіз наукової літератури дає підстави для висновку про те, що проблематика еволюції магдебурзького права в містах Волині, особливо малих, є мало висвітленою.
Вступ Становлення місцевого самоврядування в Європі в контексті його правового оформлення передусім розглядають через поняття “магдебурзьке право ”. Магдебурзьке право – це один із видів право вільних міських общин у середньовіччі, що являв собою систему норм державного, кримінального,цивільного, процесуального права. Його назва походить від саксонського міста Магдебург, хартія якого була зразком для одержання тогочасних міських привілеїв. Зразок грамоти магдебурзького права
Вступ Отримавши магдебурзьке право, місто сплачувало в державну скарбницю зазначену суму грошей. У 1324 році було надано Магдебурзьке право місту Володимир-Волинський.
Освіта Продовжуючи давні традиції місцевого самоврядування – нині питаннями життєдіяльності міста займається 36 депутатів – представників громади на чолі з міським головою та виконавчий комітет у складі 11 чоловік. До складу міськвиконкому входять: Саганюк Петро Данилович – міський голова; Веремчук Микола Климович – перший заступник міського голови; Кулікова Лариса Володимирівна – заступник міського голови; Свідерський Олег Миколайович – заступник міського голови - секретар ради; Никитюк Олександр Євгенович - начальник Володимир-Волинського МВ УМВС у Волинській області; Вірковський Валентин Петрович – директор Володимир – Волинської школи – інтернату для дітей – сиріт, депутат обласної ради; Борбелюк Олег Васильович – директор ТзОВ “Гербор – холдинг”, депутат обласної ради; Гудим Андрій Богданович – вчитель НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей; Принда Андрій Петрович – підприємець; Прогонюк Наталія Тарасівна – керуючий справами міськвиконкому; Віщик Андрій Іванович - начальник міжрайонного відділу Управління СБУ у Волинській області.
Освіта У Володимирі-Волинському працюють 5 загальноосвітніх шкіл (з них одна гімназія), школа-інтернат для дітей з вадами слуху, та школа-інтернат для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. З вищих навчальних закладів знаходяться: Педагогічний коледж імені Агатангела Кримського — вул. Устилузька, 42
Агротехнічний коледж — вул. Генерала Шухевича, 27 Медико - технічний коледж — вул. Устилузька, 140
Філія університету «Львівська Політехніка» — вул. Луцька, 233 Вище професійне училище — вул. Данила Галицького, 10
Висновок На мою думку, дуже важливим є розвиток і відповідність інститутів місцевого самоврядування європейському праву. Моє місто на даному етапі часу знаходиться на двадцять першій сходинці, але все - таки, якщо поглянути правді в очі, то для міста не вистачає тих начальних закладів і їх рівнів. Не вистачає їх різноманітності професій, які можна здобути. Більшість сучасного підростаючого соціуму у Володимирі – Волинському бажає отримати сучасну, перспективну професію, яка буде високо оплаченою. Отже, якщо заохочувати молодше суспільство новими реформами, веденнями чогось нового, тоді цей соціум буде впроваджувати нові ідеї щодо самоврядування, буде скоріше призвичаюватись до дорослого життя. Життя студентом робить нас повнолітніми, зрілими до справжнього життя. Студентами можна відчути тільки в інституті (університеті).
Схожі презентації
Категорії