X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з устаткуванням кабінету хімії і лабораторним посудом

Завантажити презентацію

Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з устаткуванням кабінету хімії і лабораторним посудом

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з устаткуванням кабінету хімії і лабораторним посудом

Слайд 2

«Широко простирає хімія руки свої в справи людські» (М. В. Ломоносов). Щодня нас оточують мільйони хімічних речовин. Чи завжди ми правильно поводимося з ними? Хімія не вибачає помилок. Тому перше, що потрібно знати, перш ніж вивчати хімію, - як правильно використовувати хімічні речовини та які небезпеки в них приховані.

Слайд 3

Лабораторний посуд та устаткування Пробірки на штативі Пробірки

Слайд 4

Штатив Колби

Слайд 5

Спиртівка та газові горілки Мірні стакани

Слайд 6

Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті Перше правило, якого слід суворо дотримуватися в кабінеті хімії: якщо ви помітили яку-небудь несправність у приладах, тріщини в скляних посудинах, загоряння в кабінеті, якщо ви пролили або розсипали якісь реактиви, ви повинні негайно сповістити про це вчителя. У випадку будь-якої неординарної ситуації не панікувати, а суворо й неухильно виконувати всі вказівки вчителя.

Слайд 7

1. Речовини не можна брати руками й перевіряти їх на смак. 2. Для з’ясування запаху речовин не можна підносити посудину близько до обличчя, тому що вдихання парів і газів може спричинити подразнення дихальних шляхів. Для ознайомлення із запахом потрібно долонею руки зробити рух від отвору посудини в бік носа. 3. Без указівки вчителя не змішуйте не відомі вам речовини. Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті

Слайд 8

4. Під час виконання дослідів користуйтеся невеликими дозами речовин. Якщо в описі лабораторної роботи рекомендується брати небагато певної речовини, то слід пам’ятати, що твердої речовини потрібно близько 1/3 чайної ложки, а рідини - 1-2 мл. 5. Особливої обережності дотримуйтесь під час роботи з кислотами й лугами. Якщо кислота або луг випадково потрапить на руки чи одяг, то негайно змийте їх великою кількістю води. 6. Під час розведення кислот водою завжди пам’ятайте чітке правило: під час змішування слід повільно тонким струменем наливати кислоту у воду, а не навпаки.

Слайд 9

7. Завжди користуйтеся тільки чистим лабораторним посудом. 8. Залишки речовин не висипайте і не вливайте назад у посудину з чистими речовинами. 9. Під час роботи з газовим пальником, спиртівкою й електронагрівачем дотримуйтесь таких правил: 1) Щоб запалити газовий пальник, піднесіть палаючий сірник до отвору пальника і повільно відкривайте газовий кран. 2) Якщо під час роботи відбудеться проскакування полум’я, негайно закрийте газовий кран. Після того як пальник остигне, закрийте регулятор подачі повітря і знову запаліть пальник.

Слайд 10

3) Якщо полум’я газового пальника має жовтий колір, це означає, що в пальник надходить недостатня кількість повітря. У такому випадку слід відкрити регулятор подачі повітря, так, щоб полум’я стало знебарвленим. 4) Після закінчення роботи не забудьте перевірити, чи закритий газовий кран. 5) Якщо в приміщенні відчувається запах газу, то запалювати сірника категорично заборонено. Про запах газу негайно повідомте вчителеві. 6) Користуючись спиртівкою, не можна запалювати її від іншої спиртівки, тому що може пролитися спирт і виникне пожежа.

Слайд 11

7) Щоб загасити полум’я спиртівки, її слід накрити ковпачком. 8) Перед вмиканням електронагрівача в мережу перевірте, чи не пошкоджена ізоляція електричного проводу нагрівача. 9) Якщо після вмикання електронагрівача в мережу не відбувається нагрівання, сповістіть про це вчителя. 10) Під час роботи з електронагрівачем не допускайте забруднення спіралі накалювання. 11) Після закінчення роботи обов’язково вимкніть електронагрівач з мережі.

Слайд 12

Домашнє завдання Вивчити правила техніки безпеки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія