X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
МОДЕЛІ ПОВЕДІНКИ У КОНФЛІКТІ

Завантажити презентацію

МОДЕЛІ ПОВЕДІНКИ У КОНФЛІКТІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок 20 МОДЕЛІ ПОВЕДІНКИ У КОНФЛІКТІ Автор проекту: Саханюк С.А., психолог-методист Луцького НВК №9 Волинської області

Слайд 2

ПЛАН Характеристика моделей поведінки у конфлікті. Способи управління конфліктами. Стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях. Практична робота.

Слайд 3

Моделі поведінки в конфліктній ситуації

Слайд 4

Конструктивна модель індивід націлений на пошук прийнятного рішення; відрізняється витримкою і самовладанням; доброзичливий до суперника; відкритий і щирий; індивід прагне залагодити конфлікт; лаконічний і небагатослівний у спілкуванні.

Слайд 5

Деструктивна модель індивід постійно прагне до розширення і загострення конфлікту; принижує суперника; негативно висловлюється про партнера; проявляє підозрілість і недовіру до суперника; грубо порушує етику спілкування.

Слайд 6

Конформістська модель особистість веде себе пасивно; схильна до поступок; непослідовна в оцінках, судженнях, поведінці; легко погоджується з точкою зору суперника; відходить від гострих питань.

Слайд 7

Організаційні способи управління конфліктами Використання координуючих механізмів Встановлення загальних цілей і формування загальних цінностей Використання системи заохочень Чітке формулювання вимог

Слайд 8

Стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях Суперництво - учасник конфлікту намагається примусити прийняти свою точку зору, його не цікавлять думки та інтереси інших. Дана стратегія призводить до погіршення відносин між конфліктуючими сторонами, але може бути ефективною, якщо вона використовується в ситуації, що загрожує існуванню організації або перешкоджає досягненню цілей.

Слайд 9

Стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях Уникання - людина прагне уникнути конфлікту. Така поведінка може бути доречною, якщо предмет розбіжностей не представляє великої цінності або якщо зараз немає умов для продуктивного вирішення конфлікту, а також тоді, коли конфлікт є нереалістичним.

Слайд 10

Стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях Пристосування - людина повністю відмовляється від власних інтересів, готова принести їх в жертву іншому, піти йому назустріч. Така стратегія може бути доцільною, коли предмет розбіжностей має для людини меншу цінність, ніж взаємини з протилежною стороною. Однак якщо ця стратегія стане для керівника домінуючою, то він швидше за все не зможе ефективно керувати підлеглими.

Слайд 11

Стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях Компроміс - одна сторона приймає точку зору іншої, але лише до певної міри. При цьому пошук прийнятного рішення здійснюється за рахунок взаємних поступок. Здатність до компромісу в управлінських ситуаціях високо цінується, оскільки зменшує недоброзичливість і дозволяє відносно швидко вирішити конфлікт. Однак компромісне рішення може згодом призвести до незадоволеності через свою неповноту і стати причиною нових конфліктів.

Слайд 12

Стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях Співпраця - учасники визнають право один одного на власну думку і готові його зрозуміти, що дає їм можливість проаналізувати причини розбіжностей і знайти прийнятний для всіх вихід. Ця стратегія заснована на переконаності учасників у тому, що розбіжність в поглядах - це неминучий результат того, що у розумних людей є свої уявлення про те, що правильно, а що ні. При цьому установку на співпрацю зазвичай формулюють так: «Не ти проти мене, а ми разом проти проблеми».

Слайд 13

ПРАКТИЧНА РОБОТА Тема: “Діагностика стилю вирішення конфліктів. “ Мета: Провести діагностику стилю вирішення конфліктів за допомогою тесту К.Томаса “Стилі вирішення конфліктів”.

Слайд 14

Питання для самоконтролю Назвати моделі поведінки у конфлікті та охарактеризувати кожну модель. Які є способи управління конфліктами? Назвати стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях. Довести доцільність кожної стратегії у тій чи іншій конфліктній ситуації.

Слайд 15

Рекомендована література: Корнєєв М.Н., КоваленкоА.Б. Соціальна психологія: Підручник.- К.; 1995. Рибакова М.М. Конфлікт і взаємодія у педагогічному процесі. М.; -1991. Джині Грехем Скотт. Кофликты: пути их преодоления. К.; - 1991.

Слайд 16

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія