суспільне виробництво, і відтворення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сукупний суспільний продукт – це сукупність створених матеріальних благ за відповідний період часу.
Діяльність людей, спрямована на задоволення суспільних потреб, називається суспільною працею. Суспільна праця, організована в масштабах всього суспільства, називається суспільним виробництвом.
ССП= С+V+М або ССП=М3+НП+ДП, де С – стара вартість, v- вартість сукупної робочої сили;м-додаткова вартість Мз – матеріальні затрати, нп- необхідний продукт, дп- додатковий продукт
Чистий суспільний продукт – це валовий суспільний продукт без фонду заміщення. Тобто це є національний дохід.
НД=ВСП - ФЗ НД = сумі за рік всіх первинних доходів НД = сумі всіх кінцевих доходів НД=ФС+ФН Національний дохід розраховується кількома способами. Де, НД – національний дохід, ВСП – валовий суспільний продукт, ФЗ – фонд заміщення, ФС – фонд споживання, ФН – фонд накопичення.
Валовий національний продукт (ВНП) – це ринкова вартість всіх кінцевих товарів та послуг, вироблених протягом року.
Валовий внутрішній продукт – це ринкова вартість кінцевих благ і послуг, створених всередині країни протягом певного часу.
До складу ВВП входить вся продукція, створена на території даної країни, в тому числі також і іноземним капіталом
До складу ВНП входить певна кількість товарів і послуг, створених на підприємствах, що належать капіталу даної країни, в тому числі, що знаходяться за кордоном.
Кінцевий суспільний продукт – це частина ВСП, що остаточно виходить за межі поточного виробництва і використовується для споживання, нагромадження та експорту – це засоби праці і предмети споживання.
Амортизація – це процес поступового перенесення вартості засобів праці в міру їх зношування на виготовлену продукцію і використання цієї вартості на відтворення зношених засобів праці.
Чистий національний продукт (ЧНП) – це валовий національний продукт за вирахуванням амортизації.
Національне багатство – це вся сума матеріальних благ, накопичених в суспільстві за час його існування.
Рентабельність – характеризує прибутковість чи збитковість виробництва за певний проміжок часу.
Трудоємкість – це показник затрат робочого часу на виробництво однієї одиниці продукції або на виконання однієї виробничої операції.
Фондовіддача – це обсяг виробництва продукції на одну одиницю ( 1 грн) вартості основних виробничих фондів
Фондоємкість –це вартість основних виробничих фондів, що припадає на одиницю обсягу виробництва продукції
Фондоозброєність – визначає відношення середньорічної повної балансової вартості основних виробничих фондів до середньої чисельності працівників.
Продуктивність праці –це плідність доцільної діяльності людей, яка визначається кількістю продукції створеної за одиницю часу.
Схожі презентації
Категорії