Структуруємо Ваш бізнес у міжнародному масштабі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
* Юридична фірма «Амонд Сміт Лтд» Київ тел.: +38 (044) 498-28-79 www.amondsmith.ua Структуруємо Ваш бізнес у міжнародному масштабі (податкові та корпоративні питання) 2011
* Офшор утворено від англ. offshore — «поза берегом», «поза межами». Не варто плутати з «офшорною діяльністю» - діяльністю, пов’язаною з видобуванням корисних копалин на континентальному шельфі. Головна ознака офшорної зони - пільговий характер оподаткування зареєстрованих в ній компаній. ПОНЯТТЯ ОФШОРА
* ОФШОРИ ТА ОНШОРИ «Оншор» перекладається з англійської мови як «в межах берега», «всередині кордонів». Оншор – це компанія, зареєстрована на податковій території, що не надає податкові пільги, незалежно від того, здійснює компанія діяльність на даній території або поза її межами. В оншорі можуть існувати спеціальні пільги для конкретних видів доходів (наприклад, на Кіпрі прибуток, отриманий в результаті торгівлі цінними паперами, у базу оподаткування не включається). Оншори використовуються у якості фасадних або холдингових структур.
ЗНАЧЕННЯ ОФШОРІВ В офшорах зосереджено 5-7 триліонів долларів США. На Британских Віргінських островах зареєстровано 360 000 офшорних компаній, всього у світі – 1 500 000 офшорних компаній. Сингапур – третій за приватними заощадженнями світовий центр після Люксембургу та Швейцарії. Каймани - п’ята за об’ємом депозитних вкладів в банках юрисдикція. 9,4 біліона долларів США шорічно переводиться з БВО до Китаю. *
* ВИДИ ОФШОРНИХ ЮРИСДИКЦІЙ 1. Класичні офшори: Багамські Острови, Британські Віргінські Острови (БВО), Сейшельські острови, Беліз, Маврикій, Нeвіс, Панама, острови Теркс та Кайкос. 2. Низькоподаткові юрисдикції: Гібралтар, Гонконг, Ліхтенштейн, Люксембург, Уругвай. 3. Юрисдикції, що надають податкові пільги: Кіпр, США, Великобританія, Швейцарія.
* ПЕРЕЛІК ОФШОРНИХ ЗОН КМУ Острів Гернсі, острів Джерсі, острів Мен, острів Олдерні; Маршальські острови, Багамські острови, Бермудські острови; Бахрейн, Беліз, Вануату, Науру, Ніуе; Андорра, Гібралтар, Монако; Ангілья, Антигуа и Барбуда; Сейшельські острови, Мальдівська Республіка. Аруба, Гренада, Кайманові острови; Монтсеррат, Нідерландські Антильські острови, Пуерто-Ріко; Сент-Вінсент и Гренадіни, Сент-Кітс и Невіс, Сент- Люсія; Співдружність Домініки, Теркс и Кайкос; Ліберія, Острови Кука, Самоа; Барбадос, Британські Віргінські острови, Віргінські острови (США) Перелік офшорних зон встановлений Кабінетом Міністрів України - розпорядження КМУ від 23 лютого 2011 р. № 143-р «Про перелік офшорних зон»:
* ЦIЛI ВИКОРИСТАННЯ ОФШОРНОЇ КОМПАНІЇ Оптимізація оподаткування бізнесу; Структурування міжнародної торгівлі; Побудова холдингових структур; Акумулювання грошових коштів; Захист активів; Міжнародна інвестиційна діяльність.
* НОВI ТЕНДЕНЦIЇ ВИКОРИСТАННЯ ОФШОРIВ Лістинг на закордонних біржах; Мінімізація загрози рейдерських атак на бізнес; Переміщення центру управління за кордон; Оптимізація процедур купівлі-продажу підприємств; Активне використання інституту трасту для захисту активів; Користування перевагами закордонної судової системи; Мінімізація суперечок між акціонерами, а також менеджментом та акціонерами; Використання гарантій для іноземних інвестицій.
* Зміни, які вплинуть на стратегію податкового планування у 2011 році ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ Податковий Кодекс України
* ЗАСТОСУВАННЯ ДОГОВОРІВ ПРО УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПАДАТКУВАННЯ Розділ II Кодексу «Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)» регулює порядок застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування: На законодавчому рівні обмежується право застосовувати положення таких договорів. N. B. Кодекс встановлює, що таке право виникає лише у бенефіціарного (фактичного) отримувача (власника) доходу, резидента країни, з якою укладено міжнародний договір).
ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ «БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК» Бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу для цілей застосування пониженої ставки податку згідно з правилами міжнародного договору України до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважається особа, що має право на отримання таких доходів. При цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу. ПКУ застосовує концепцію кінцевого вигодонабувача при визначенні поняття «бенефіціарного власника». *
* ОПОДАТКУВАННЯ ДИВІДЕНДІВ Авансовий внесок по податку на прибуток не справляється у разі виплати дивідендів платниками єдиного сільськогосподарського податку, інститутами спільного інвестування і управителем фонду операцій з нерухомістю при виплаті платежів власникам сертифікатів фонду, материнськими компаніями (в межах сум доходів такої материнської компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб), у разі виплати фізичним особам, а також з дивідендів, що виплачуються в негрошовій формі (якщо співвідношення часток власників не змінюється); Авансовий внесок по податку на прибуток може бути зарахований проти поточних зобов’язань по податку на прибуток. Надміру сплачена сума авансового внеску по податку на прибуток переноситься в наступні періоди; N. B. Дивідендний дохід не оподатковується, крім випадків, коли він отримується від нерезидентів, що не знаходяться під контролем (менше 20%), чи нерезидентів, які мають офшорний статус.
* Положення Податкового Кодексу, що стосуються обмежень по виплатам роялті (ч.1) Щодо віднесення на валові витрати До складу витрат не включаються нарахування роялті у звітному періоді на користь нерезидента в обсязі, що перевищує 4 відсотки доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за вирахуванням податку на додану вартість та акцизного податку) за рік, що передує звітному, а також у випадках, якщо виконується будь-яка з умов: а) особа, на користь якої нараховуються роялті, є нерезидентом, що має офшорний статус; б) особа, на користь якої нараховується плата за такі послуги, не є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) такої плати за послуги за виключенням випадків, коли бенефіціар (фактичний власник) надав право отримувати таку винагороду іншим особам; в) роялті виплачуються щодо об’єктів, права інтелектуальної власності щодо яких вперше виникли у резидента України. г) особа, на користь якої нараховуються роялті, не підлягає оподаткуванню у відношенні роялті в державі, резидентом якої вона є.
Положення Податкового Кодексу, що стосуються обмежень по виплатам роялті (ч.2) Щодо застосування пониженої ставки податку за договорами про уникнення подвійного оподаткування Бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу для цілей застосування пониженої ставки податку згідно з правилами міжнародного договору України до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважається особа, що має право на отримання таких доходів. При цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу. *
* Обмеження відносно валових витрат Існує обмеження в работі з чистими офшорами - п. 161.2 ст. 161 Податкового кодексу України: У разі укладення договорів, які передбачають здійснення оплати товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус, чи при здійсненні розрахунків через таких нерезидентів або через їх банківські рахунки, незалежно від того, чи здійснюється така оплата (в грошовій або іншій формі) безпосередньо або через інших резидентів або нерезидентів, витрати платників податку на оплату вартості таких товарів (робіт, послуг) включаються до складу їх витрат у сумі, що становить 85 відсотків вартості цих товарів (робіт, послуг).
ОБМЕЖЕННЯ ВІДНОСНО ВАЛОВИХ ВИТРАТ Податковий кодекс забороняє відносити до складу валових витрат витрати на придбання товарів, робіт, послуг у платників єдиного податку (крім осіб, що надають послуги у сфері інформатизації). Заборонено віднесення до складу валових витрат придбання послуг з консалтингу, маркетингу та реклами у нерезидентів (крім придбання у постійних представництв нерезидентів) в розмірі, що перевищує 4% від обсягу доходу від реалізації товарів, робіт і послуг за рік, що передує звітному. Повністю заборонено відносити до складу валових витрат придбання вказаних послуг у нерезидентів, що розташовані в офшорних зонах. *
* ІНКОРПОРАЦІЯ ОФШОРНОЇ КОМПАНІЇ Компанії реєструються професійними агентами, які володіють відповідною ліцензією. Особиста присутність, як правило, не потрібна; Засновницькі документи: Меморандум (Memorandum), Статут (Articles of Incorporation); Реєстрація у державному реєстрі.
* Ознаки класичного офшору Офшорна компанія є нерезидентною по відношенню до території, де вона зареєстрована; Повне звільнення від податків, наявність обов’язкового фіксованого щорічного реєстраційного збору; Спрощена процедура створення компанії та управління нею; Офшорна компанія має спеціальний статус: IBC (International Business Company) або Exempt Company; Компанія не зобов’язана подавати до державних органів фінансову та бухгалтерську звітності; Відсутній валютний контроль.
* СТАНДАРТНI ДОКУМЕНТИ КОМПАНIЇ Свідоцтво про інкорпорацію або витяг з торгового (судового) реєстру; Протокол або свідоцтво про призначення засновників, директора; Свідоцтво про юридичну адресу; Меморандум; Статут з відміткою про реєстрацію та апостилем; Сертифікати акцій; Печатка; Генеральна довіреність; Трастова угода, декларація про передачу права на акції; Заява директора про відставку (недатована).
* СТРОКИ РЕЄСТРАЦIЇ НЕРЕЗИДЕНТНОЇ КОМПАНIЇ Строки реєстрації офшорної компанії залежать від юрисдикції; Реєстрація компанії на Багамських островах, Белізі, Британських Віргінських островах (БВО) – 2-3 тижні; Реєстрація компанії в таких юрисдикціях як Великобританія, Гонконг, Гібралтар, Кіпр, Панама, Сейшельські острови- 3-4 тижні.
* НОМIНАЛЬНИЙ СЕРВIС Номінальний сервіс – це призначення на офіційні посади в компанії (директор, президент, секретар) осіб, які будуть виконувати свої обов’язки винятково на підставі письмових інструкцій істинного власника (бенефіціара); Метою використання номінального сервісу є приховування особи істинного власника (бенефіціара); В комплект документів офшорної компанії, оформленої на номінальних директорів, завжди входить підписана довіреність на управління компанією; В комплект документів офшору входять також так звані «відмовні» листи номінальних директорів.
* РИЗИКИ НОМIНАЛЬНОГО СЕРВICУ Номінальний сервіс – завжди ризик; Для країни реєстрації номінальний директор є «реальним»; Номінали, як правило, не знають, в яких банках відкрито рахунки; Можливість видачі генеральної довіреності іншим особам; Відчуження активів, що належать компанії, без згоди бенефіціарів.
Схожі презентації
Категорії