Система оподаткування підприємства
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Поняття та функції системи оподаткування підприємств. 2. Склад і характеристика загальнодержавних та місцевих податків
Сутність податків проявляється в їх функціях. Податки виконують 2 основні функції: Фіскальну; Регулюючу.
Фіскальна функція передбачає максимальну мобілізацію коштів у бюджет. Регулююча функція пов’язана з втручанням держави через податки у процес відтворення.
Розкладні податки — у деяких державах встановлюються централізовано для адміністративно-територіальної одиниці, а потім розподіляються по конкретних платниках. Окладні податки передбачають встановлення спочатку ставок, а відтак, і розміру податку для кожного платника окремо. Загальна величина податку формується як сума платежів окремих платників. Звісно, держава прогнозує загальні надходження того чи іншого податку і залежно від потреби в доходах встановлює відповідну ставку. Але стягнення спочатку йде від платника, від розміру об’єкта податкування.
Сукупність загальнодержавних та місцевих податків та зборів, що справляються в установленому порядку, становить податкову систему України. Інакше кажучи, податкова система – це сукупність різних видів податків, які стягуються в державі.
В Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені Податковим кодексом України і є обов'язковими до сплати на всій території України. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених Податковим кодексом України, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.
Для оцінювання впливу системи оподаткування на фінансово-господарську діяльність підприємств та рівня податкового навантаження, яке зумовлює ця система, використовують показники: сума сплачуваних підприємством податків; загальний коефіцієнт оподаткування підприємства; структура податків у доходах, ціні та собівартості; коефіцієнт податкомісткості реалізованої продукції; коефіцієнти оподаткування (доходів, витрат, операційної діяльності, інвестиційної діяльності, фінансової діялності)
Податкове планування Податкове планування – це вибір між різними варіантами здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства і розміщення його активів з метою досягнення найнижчого рівня податкових зобов’язань, що виникають при цьому. В основі податкового планування лежить максимальне використання всіх визначених законом податкових пільг та реалізація оптимізаційних податкових схем.
Схожі презентації
Категорії