X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Використання ядерної енергії в мирних цілях

Завантажити презентацію

Використання ядерної енергії в мирних цілях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Використання ядерної енергії в мирних цілях

Слайд 2

Використання ядерної фізики Завдяки ядерній фізиці промисловість отримала атомні електростанції та реактори для опріснення води й отримання трансуранових елементів. У сільському господарстві знайшли застосування установки для опромінення овочів і фруктів,щоб вберегти їх від гниття й цвілі. Крім того, розроблені способи виведення нових сортів рослин шляхом генетичних трансмутацій. Неоціненною є допомога ядерної фізики в геології, медицині, біології і багатьох інших областях знань завдяки тому, що за її допомогою можна одержувати неймовірно точні й швидкі результати. Величезне значення мають ізотопні джерела струму і тепла. Їх застосовують для енергопостачання важкодоступних районів і автоматичних станцій (наприклад, метеорологічних або супутників Землі).

Слайд 3

Атомна електростанція (АЕС) — комплекс споруд, машин, апаратів і приладів, з допомогою яких створюється тепло внаслідок процесу ланцюгової реакції в ядерному реакторі для нагрівання пари, що обертає турбіну. Турбіна, у свою чергу, обертає електричний генератор, який створює електричний струм. Атомні електростанції

Слайд 4

Отримання електричної енергії базується на реакціях радіоактивного розпаду урану, плутонію, торію, що відбуваються у ядерних реакторах і супроводжуються виділенням значної кількості тепла. Тепло поглинається теплоносієм, який циркулює навколо активної зони ядерного реактора. Розігрітий теплоносій в теплообміннику нагріває воду до кипіння. Пара, що утворилася, спрямовується на парову турбіну, яка обертає ротор електрогенератора. Принцип дії АЕС

Слайд 5

Реактори розрізняють: за енергією нейтронів, що викликають розпад (реактор на теплових, швидких і проміжних нейтронах) за характером розпаду ядерного палива (гомогенні і гетерогенні) за видом сповільнювача (графітові, водо-водяні та ін.) за призначенням (енергетичні, дослідницькі) Атомний реактор — пристрій для одержання енергії за рахунок керованої реакції поділу ядра. Існує кілька типів атомних реакторів, усі вони використовують ядерну ланцюгову реакцію поділу. Розпад ядер відбувається в активній зоні реактора, у якій зосереджене ядерне паливо, і супроводжується вивільненням значної кількості енергії. Перший реактор був запущений у США в 1942 (в СРСР в 1946). Атомний реактор

Слайд 6

Атомні електростанції в світі Атомні електростанції в світі Атомні електростанції в світі Перша в світі атомна електростанція потужністю 5 МВт була запущена 27 червня 1954 року в СРСР в місті Обнінськ. Наступна АЕС потужністю 46 Мвт була введена в експлуатацію в 1956 році в Колдер-Холі (Великобританія). Через рік вступила в дію АЕС потужністю 60 МВт в Шиппінгпорті (США).

Слайд 7

Лідери у виробництві ядерної електроенергії На середину 2008 року в світі працює бл. 440 АЕС. Усі вони зосереджені в 30 країнах світу, зокрема: У 2008 році в світі працювало близько 440 АЕС. Усі вони зосереджені в 30 країнах світу, зокрема: США 788,6 млрд. кВт/г Франція 426,8 млрд. кВт/г Японія 273,8 млрд. кВт/г Німеччина 158,4 млрд. кВт/г Росія 154,7 млрд. кВт/г

Слайд 8

Найбільша АЕС в Європі — Запорізька атомна електростанція в місті Енергодарі, будівництво якої розпочато 1980 року і на середину 2008 року працювало 6 атомних енергоблоків Найбільші АЕС Найбільша АЕС в світі Касівадзакі-Каріва знаходиться в японському місті Касівадзакі— в експлуатації знаходяться сім киплячих ядерних реакторів, сумарна потужність яких складає 8,212 гігават.

Слайд 9

АЕС в Україні В Україні розташовані 5 АЕС: Чорнобильська атомна електростанція - 4 атомних енергоблоки. Південно-українська атомна електростанція - 3 атомних енергоблоки. Хмельницька атомна електростанція - 2 атомних енергоблоки. Запорізька атомна електростанція - 6 атомних енергоблоків. Рівненська атомна електростанція - 4 атомних енергоблоки.

Слайд 10

На працюючих українських АЕС встановлено 15 енергоблоків потужністю 13888 Мвт, які виробляють приблизно 40-50% від загального обсягу електроенергії в Україні.

Слайд 11

Українські АЕС відповідають більшості стандартів МАГАТЕ Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердили повну відповідність більшості вимогам та стандартам з ядерної безпеки на АЕС України. За даними Всесвітньої ядерної організації, Україна займає одне з провідних місць серед найбільших виробників електроенергії, отриманої на АЕС. Щорічно вітчизняні атомні станції виробляють більше 13 Мвт, а частка ядерної електроенергії складає майже 50%.

Слайд 12

Катастрофи на АЕС Дві найбільші аварії на АЕС: Виндскейл (7 жовтня 1957 р.) Чорнобиль (26 квітня 1986 р.). Першу з них фактично вдалося "зам'яти", друга ж похитнула саму ідеї "мирного атома". Головним психологічним наслідком Чорнобиля стала масова радіофобія, коли все, що пов'язане з ядерною енергетикою почало сприйматися різко негативно.

Слайд 13

Чорнобильська атомна електростанція Майже 25 років минуло, як вибухнув 4 реактор на ЧАЕС, але відлуння тої катастрофи в Україні, та на Європейському континенті відчувається ще й досі.

Слайд 14

Катастрофа є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічним збитком.

Слайд 15

Ця катастрофа до цих пір залишається єдиною з 7-м рівнем небезпеки. Ця шкала, по суті, схожа на шкалу Ріхтера, що оцінює землетруси, і створена для оцінки ядерних аварій і катастроф.

Слайд 16

Білорусь отримала 70% радіаційного забруднення у наслідок аварії на ЧАЕС.У економічному плані втрати Білорусі складають приблизно $235 мільярдів доларів США.

Слайд 17

Слайд 18

У штаб зони надходили сотні і тисячі листів з пропозиціями науковців і дослідників, як подолати лихо. Люди пропонували свої знання, свою працю і своє життя.

Слайд 19

Близько 97% радіоактивного матеріалу 4-го реактора знаходиться в саркофазі, який потроху руйнується. Наразі планується побудова нового, ціна такого проекту – 2 млрд.$.

Слайд 20

Ми не забудемо героїв-ліквідаторів

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія