Альтернативні види енергії
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Енергія була і залишається головному складовому життю людини. Вона дає можливість створювати різні матеріали, є одним з головних чинників при розробці нових технологій.. Все активніше обговорюються питання використання нового нетрадиційного, альтернативного вигляду енергії. По оцінках фахівців, світові ресурси вугілля складають 15 трильйонів тонн, нафти - 300 мільярдів тонн, газу - 220 трильйонів кубометрів. Чому ж спостерігається тенденція до освоєння альтернативних видів енергії, при таких, здавалося б, значних цифрах, при тому, що останніми роками в шельфових зонах Морея відкриті величезні запаси нафти і газу? ВСТУП
Є декілька відповідей на це питання. По-перше, безперервне зростання промисловості, як основного споживача енергетичної галузі. Існує точка зору, що при нинішній ситуації запасів вугілля хватит приблизно на 270 років, нафти на 35-40 років, газу на 50 років. По-друге, необхідність значних фінансових витрат на розвідку нових родовищ, оскільки часто ці роботи пов'язані з організацією глибокого буріння і іншими складними і наукоємкими технологіями. І, в третіх, екологічні проблеми, пов'язані з видобутком енергетичних ресурсів. Не менш важливою причиною необхідності освоєння альтернативних джерел енергії є проблема глобального потепління.
В даний час висуваються безліч різних ідей і пропозицій по використанню всіляких поновлюваних видів енергії. Розробка деяких проектів ще лише починається. Так, існують пропозиції по використанню енергії розкладання атомних часток, штучних смерчів і навіть енергії блискавки. Але існують і “традиційні” види альтернативної енергії. Це енергія Сонця і вітру, енергія морських хвиль, приливів і відливів. Основним виглядом “безкоштовної” невичерпної енергії по справедливості вважається Сонце. Сонце щомиті випромінює енергію в тисячі мільярдів разів більшу, ніж при ядерному вибуху.
АЛЬТЕРНАТИВНОЕ ТОПЛИВО ДЛЯ ТРАНСПОРТА Автотранспорт сьогодні практично повністю представлений автомобілями, що працюють на викопному паливі. Більше 99 % палива, використовуваного на транспорті, виробляється з нафти. Проте автомобілі можуть їздити і на альтернативному паливі, що виробляється за рахунок поновлюваних джерел енергії, в першу чергу, з біомаси.
General Motors представила на автошоу в Детройті свій концептуальний Hummer HX, превью якого були показані ще в минулому році. Цей екологічний за всіма показниками позашляховик вважається головним суперником Jeep Wrangler, але GM вважає, що їх навіть не варто порівнювати, оскільки HX - позашляховик вищого класу. Hummer HX менше і легше за всіх три своїх попередників, не дивлячись на що він оснащений 3,6-літровим гібридним двигуном прямого уприскування V-6, здатним також працювати на етанолі (E85). Крім того, автомобіль має повний привід і автоматичну коробку передач.
Енергія вітру Ветроенергетічеськие установки є на сьогоднішній день основним способом перетворення вітрової енергії в електричну. Вітроенергетика активно розвивається у всьому світі. Установка по перетворенню енергії вітру в електричний струм виглядає, як вітрова турбіна з горизонтальним валом, на якому встановлено робоче колесо з різним числом лопатей, - зазвичай їх 2-3. Багатолопатеві колеса застосовуються в малих установках, призначених для роботи при невисоких швидкостях вітру.
Енергія води Енергія води використовується в установках двох типів. Це, в першу чергу, приливні електростанції, чий принцип роботи заснований на перепаді рівнів «повної» і «малої» води під час приливу і відливу. Основна їх перевага полягає в тому, що вироблення електроенергії носить передбачений плановий характер і практично не залежить від змін погоди. Другим типом «водних» електростанцій є річкові. Автономні джерела електроживлення, в основному, встановлюються на малих річках.
Енергія сонця На думку більшості фахівців, за альтернативним енергопостачанням - майбутнє не лише автономних джерел енергопостачання, але і всієї енергетики. У міру появи нових технологічних рішень, використання подібних установок все ширше застосовуватиметься у всьому світі. У тому числі і в Росії. Адже вже зараз основним мотивом використання альтернативних джерел живлення є не екологічне обгрунтування, а економічний чинник.
Не відстаючи від світових тенденцій використання альтернативних джерел енергії, технічний відділ УСБСМС компанії «Карбону» розробив сонячну енергетичну установку СЕУ-1. Метою розробки дослідного зразка стало бажання випробувати його ресурси на практиці - в рамках офісу компанії «Карбону». У основі СЕУ-1 лежить фотоелектричний елемент - пристрій, який використовує сонячну енергію і перетворює її на електричну.
Великий адронний коллайдер Великий адронний коллайдер на зустрічних пучках, призначений для розгону протонів і важких іонів і вивчення продуктів їх зіткнень. Коллайдер побудований в науково-дослідному центрі Європейської поради ядерних досліджень, на кордоні Швейцарії і Франції, недалеко від женевы. За станом на 2008 рік БАК є найкрупнішою експериментальною установкою в світі. Великим БАК названий із-за своїх розмірів: довжина основного кільця прискорювача складає 26 659 адронним через те, що він прискорює адрони, тобто частки, що складаються з кварків; коллайдером через те, що пучки часток прискорюються в протилежних напрямах і стикаються в спеціальних місцях
Схожі презентації
Категорії