Поняття про альтернативні види енергії
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Альтернативні види енергії Альтернативна енергетика — сукупність перспективних способів здобуття енергії, які поширені не так широко, як традиційні, проте представляють інтерес із-за вигідності їх використання при низькому ризику спричинення шкоди екології району.
СОНЦЕ- як альтернативний вид енергії Сонце - невичерпне джерело енергії - щомиті дає Землі 80 трильйонів кіловат, тобто в декілька тисяч разів більше, ніж всі електростанції світу. Потрібно лише уміти користуватися їм. Наприклад, Тибет - найближча до Сонця частина нашої планети - по праву вважає сонячну енергію своїм багатством. На сьогодні в автономному районі Тибету Китаю побудовано вже більше п'ятдесяти тисяч геліопечей. Сонячною енергією опалюються житлові приміщення площею 150 тисяч квадратних метрів, створені геліотеплиці загальною площею мільйон квадратних метрів. Хоча сонячна енергія і безкоштовна, здобуття електрики з неї не завжди досить дешево. Тому фахівці безперервно прагнуть удосконалити сонячні елементи і зробити їх ефективніше. Новий рекорд в цьому відношенні належить Центру прогресивних технологій компанії “Боїнг”. Створений там сонячний елемент перетворить в електроенергію 37 відсотків сонячного світла, що попало на нього.
Це досягнення стало можливим, з одного боку, завдяки використанню двошарової конструкції. Верхній шар - з арсеніду галію. Він поглинає випромінювання видимої частини спектру. Нижній шар - з антимоніду галію і призначений уловлювати інфрачервоне випромінювання, яке зазвичай втрачається. З іншого боку, висока ефективність досягається завдяки спеціальному покриттю, заломлюючому світло і що фокусує його на активні області сонячного вічка.
У Японії учені працюють над вдосконаленням фотогальванічних елементів на кремнієвій основі. Якщо товщину сонячного елементу існуючого стандарту зменшити в 100 разів, то такі тонкоплівкові елементи зажадають значно менше сировини, що забезпечить їх високу ефективність і економічність. Крім того, їх мала вага і виняткова прозорість дозволять легко встановлювати їх на фасадах будівель і навіть на вікнах, для забезпечення електроенергією житлових будинків. Проте оскільки інтенсивність сонячного світла не завжди і не скрізь однакова, то навіть при установці безлічі сонячних батарей, будівлі буде потрібно додаткове джерело електрики. Одним з можливих рішень цього питання є використання сонячних елементів в комплексі з двостороннім паливним елементом. У денний час, коли працюють сонячні елементи, надлишкову електроенергію можна пропускати через водневий паливний елемент і таким чином отримувати водень з води. Вночі ж паливний елемент зможе використовувати цей водень для виробництва електроенергії.
Компактна пересувна електростанція сконструйована німецьким інженером Хербертом Бойерманом. При власній вазі 500 кг вона має потужність 4 КВт, інакше кажучи, здатна повністю забезпечити електрострумом достатньої потужності заміське житло. Це досить хитромудрий агрегат, де енергію виробляють відразу два пристрої - ветрогенератор нового типа і комплект сонячних панелей. Перший оснащений трьома півсферами, які (на відміну від звичайного вітрового колеса) обертаються при щонайменшому русі повітря, другий - автоматикою, акуратно орієнтуючою солярні елементи на світило. Здобута енергія накопичується в акумуляторному блоці, а той стабільно забезпечує струмом споживачів.
Дивлячись вперед, в ті часи, коли штат Каліфорнію потребуватиме зручних станцій для заряджання електробатарей, “південно-каліфорнійська компанія Едісон” планує почати випробування спеціальної автостанції для машин, що працюють на сонячній енергії, яка кінець кінцем повинна стати звичайною заправною станцією з безліччю парковочних місць і різними магазинами. Сонячні панелі на даху станції, розташованої в місті Даймонд-пані, забезпечать енергію для зарядки електромобілів протягом всього робочого дня навіть взимку.
А надлишок, що отримується від цих панелей, використовуватиметься для потреб самої автостанції. Вже в 1981г. через протоку Ла-манш зробив переліт перший в світі літак двигуном, що працює від сонячних батарей. Щоб зробити переліт на відстань 262 км., йому було потрібно 5,5 години . А по прогнозах учених кінця минулого століття, очікувалося, що до 2000 року на дорогах Каліфорнії з'явиться близько 200000 електромобілів. Можливо, і нам варто подумати про використання сонячної енергії в широких масштабах. Зокрема, в Криму з його “солнцеобільностью”.
ВИСНОВОК У осяжному майбутньому природне паливо як і раніше буде важливим джерелом енергії. Проте природні ресурси обмежені, і врешті-решт людство буде вимушено перейти на використання енергії вітру і Сонця, про що з незапам'ятних часів мріють захисники довкілля. Теоретично, кожне підприємство, будівля, житловий будинок і автомобіль може мати своє власне екологічно чисте, поновлюване джерело енергії, що дозволить людству обходитися без нафтових свердловин, вугільних шахт, електростанцій, ліній електропередачі і позбавитися, таким чином, від всіх негативних наслідків їх використання. Проте на даний момент перед людством коштує більш невідкладне завдання: зупинити перегрівання планети і зробити це щонайшвидше. Завдяки автомобілям з паливними елементами, досконалішим вітровим турбінам і сонячним елементам, і іншим описаним в даному рефераті проектам, впровадження яких вже стає реальністю, загроза глобального потепління здається тепер не настільки страхітливою, якою вона представлялася ще кілька років тому.
Схожі презентації
Категорії