Роль фізики в житті людини
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Навчальний проект Роль фізики в житті сучасної людини Виконала учениця 9-Б класу Зубок Валерія
Вступ Людина – це найвища цінність нашої цивілізації, вона вивчає ряд наукових дисциплін: біологію, антропологію, психологію та інші. Однак створення цілісного уявлення про феномен людини неможливо без фізики. Фізика є лідером сучасного природознавства і фундаментом науково-технічного прогресу, а підстав для цього достатньо. Фізика в більшій мірі, ніж будь-яка з природних наук, розширила межі людського пізнання. Фізика дала в руки людини найбільш потужні джерела енергії, вона різко збільшила владу людини над природою. Фізика є зараз теоретичним фундаментом більшості основних напрямків технічного прогресу і областей практичного використання технічних знань. Фізика, її явища і закони діють в світі живої і неживої природи, що має дуже важливе значення для життя і діяльності людського організму і створення природних оптимальних умов існування людини на Землі.
Заслуги фізики Заслуги фізики важко переоцінити. Будучи наукою, що вивчає найбільш загальні і фундаментальні закони оточуючого нас світу, вона невпізнанно змінила життя людини. Так що ж вона дала людству? Щоб відповісти на це питання, досить озирнутися навколо. Завдяки відкриттю та вивченню електрики люди користуються штучним освітленням, їх життя полегшують незліченні електричні пристрої. Дослідження фізиками електричних розрядів привело до відкриття радіозв’язку. Саме завдяки фізичним дослідженням у всьому світі користуються інтернетом і мобільними телефонами.
Колись вчені були впевнені в тому, що апарати важче повітря літати не можуть, це здавалося природним і очевидним. Але брати Монгольф’є, винахідники повітряної кулі, а за ними і брати Райт, які створили перший літак, довели необгрунтованість цих тверджень.
Вихід людства в космос. За допомогою ракет вдалося подолати земне тяжіння, побудувати космічні станції і навіть побувати на Місяці .Перший штучний супутник було запущено в 1957 р. у Радянському Союзі, а радянський космонавт Юрій Гагарін став першою людиною, яка побувала в космосі. Космічним апаратам вдалося сфотографувати з близької відстані багато планет Сонячної системи. На Марс, Венеру, Місяць і навіть на супутник Сатурна Титан вдалося висадити дистанційно керовані апарати.
Пекло повинно бути ізотермальним. В іншому випадку поміщені туди інженери та фізико-хіміки (а їх там має бути чимало) змогли б сконструювати теплову установку, яка б живила холодильник, з тим щоб охолодити частину свого оточення до будь-якої заздалегідь обраної температури. (Генрі Бент) Науки поділяються на дві групи - на фізику і збирання марок. Ернест Резерфорд Якщо воно зелене або сіпається - це біологія. Якщо смердить - це хімія. Якщо не працює - це фізика.«Короткий визначник наук» Нещастя фізики в тому, що її фундамент ніяк не досягне дна абсолютної істини.ГеоргійАлександров Гуманітарії гинуть на дорогах, не знаючи фізики. Станіслав Лец
Саме завдяки фізиці людство поставило собі на службу силу пари. Поява парових машин, а разом з ними паровозів і пароплавів, дало потужний поштовх до промислової революції. Завдяки приборканої силі пару люди отримали можливість використовувати на заводах і фабриках механізми, які не тільки полегшують працю, а й в десятки, сотні разів підвищують її продуктивність. Парова турбіна Паровий двигун
Висновок Можна без перебільшення сказати, що знання, здобуті фізиками за століття розвитку науки, присутні в будь-якій області людської діяльності. Огляньте поглядом те, що вас зараз оточує — у виробництві всіх, хто знаходиться навколо вас предметів найважливішу роль зіграли досягнення фізики. У наш час ця наука активно розвивається, у ній з’явився такий по-справжньому загадковий напрямок, як квантова фізика. Відкриття, зроблені в цій галузі, можуть невпізнанно змінити життя людини.
Схожі презентації
Категорії