Комунальний позашкільний навчальний заклад еколого-натуралістичний центр Краснолуцької міської ради
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Комунальний позашкільний навчальний заклад еколого-натуралістичний центр Краснолуцької міської ради
визначення стану рідкісних й зникаючих рослин родини Тонконогові (Poaceae), роду Ковила (Stipa) Луганської області в історичному ракурсі; прогнозування тенденцій сучасного та майбутнього розвитку флори Луганщини, ураховуючи дію природних та антропогенних чинників, шляхи їх відновлення й охорони; залучення дітей та учнівської молоді до роботи щодо збереження формацій ковили та степових угрупувань.
1980р. – видано Червону книгу України. Червона книга України містить відомості про рідкісні та зникаючі види тварин і рослин. У цій книзі є різні сторінки: чорні, червоні, жовті, білі, сірі, зелені. Рідкісні рослини і тварини. Їх можна ще побачити, але дуже мало. Рослини і тварини, кількість яких швидко зменшується. Численність цих рослин і тварин невелика. Рослини і тварини маловивчені, місця їх життя малодоступні. Рослини і тварини, яких вдалося зберегти, врятувати від вимирання. Рослини і тварини, яких ми вже ніколи не побачимо..
Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
Невже в майбутньому на світі Не будуть квітнуть дивні квіти? Конвалії й фіалки ніжні, І вісник березня-підсніжник? Невже ми більше не побачим, Як сон-трава росою плаче? Ковила в степу, квітка мрії Жар-цвітом землю не зігріє?
В Луганській області понад 13 видів ковили: ковила азовська, відмінна, волосиста, вузьколиста, дніпровська, донецька, ковила Залеського, ковила Лессінга, найкрасивіша, пірчаста, пухнастолиста, українська, шорстка.
Ковила азовська Багаторічна трав`яниста рослина. Утворює щільні дернини. Стебла завдовжки 40-55 см, під волоттю короткощетинистоволосисгі. Цвіте у травні - червні. Плодоносить у червні. Розмножується насінням.
Багаторічна трав’яна щільнодернинна рослина 50–60 см заввишки. Стебла голі й гладенькі, під вузлами коротко опушені. Листки довгі. Колоски одноквіткові, зібрані у вузьку стиснуту багатоквіткову волоть. Цвіте у травні–червні, плодоносить у червні–липні. Розмножується насінням.
. Багаторічна трав’яна рослина 30-90 см заввишки, утворює щільні дернини. Стебло голе. Листки вузьколінійні, вздовж згорнені, всередині опушені, зовні голі. Суцвіття 10–25 см завдовжки, багатоколоскове. Цвіте у липні–серпні. Плодоносить у серпні–вересні. Розмножується насінням.
Багаторічна трав’яна рослина 50–100 см заввишки. Утворює щільні дернини. Стебла голі, тільки у вузлах короткопухнаті. Листки щетиноподібні, згорнуті, дуже тонкі, на верхівці волосоподібні, шорсткі від щетинкоподібних волосків. Цвіте у червні–липні. Плодоносить у серпні. Розмножується насінням.
Щільнодернинний злак .Стебла голі або слабко шорсткуваті під вузлами. Волоть з 8–17 колосків; її вісь 11–18 см завдовжки, гола, на нижньому вузлі з пензликом волосків; колоскові луски до 5–7,5 см завдовжки; Цвіте у травні–червні. Плодоносить у червні–липні. Розмножується насінням.
Ковила донецька Багаторічна трав’яна щільнодернинна рослина до 100 см заввишки. Дерновина компактна. Стебла голі або під вузлами щетинисті. Рослина сірувата. Листки довгі, плоскі, зовні шорсткі, зверху волосисті. Колоски одноквіткові. Цвіте у травні, плодоносить у червні–липні. Розмножується насінням.
Ковила Залеського Багаторічна трав’яна рослина, щільнодернинний степовий злак. Стебла 40–80 см заввишки. Листки тонкі, щетиноподібно згорнуті.Цвіте у травні–липні. Розмножується насінням.
Багаторічна трав’яна рослина 30 – 60 см заввишки. Утворює щільні дернини. Стебла численні, голі. Листки щетиноподібні, згорнуті, зовні шорсткі від щетинистих волосків або горбиків. Колоскові луски довгасто загострені. Цвіте у квітні – червні. Плодоносить у травні – червні. Розмножується насінням.
Багаторічна трав’яна рослина. Стебла 40 – 90 см завдовжки, голі. Листки зовні голі, гладенькі або шорсткі. Волоть вузька, стиснута. Остюк , пірчастий, його гола частина коричнево-бура. Цвіте у травні – липні. Плодоносить у червні – липні. Розмножується насінням.
Багаторічна трав'яна рослина. Листки в сухому стані згорнуті, голі. Молоді листки мають на кінчику китичку волосків, яка легко відпадає. Цвіте у травні–червні. Плодоносить у червні. Розмножується насінням.
Ковила пухнастолиста Багаторічна трав’яна рослина. Утворює щільні дернини.Листки вузькі, вздовж складені, інколи пласкі, досить густо опушені. Цвіте у травні–липні. Плодоносить у червні. Розмножується насінням. Зростає серед чагарників.
Багаторічна трав’яна рослина, утворює щільні дернини. Стебла 40–70 см заввишки, численні. Листки щетиноподібні, згорнуті. Цвіте у квітні–травні. Плодоносить у травні липні. Розмножується насінням.
Ковила шорстка Трав’яний щільнодернинний багаторічник.. Листки неплідних пагонів зовні гостро-шорсткі, згорнуті. Волоть з 7–9 колосками. Цвіте у травні — на початку червня. Умови місцезростання: кам’янисті степові схили, відслонення вапняків і кристалічних порід, кам’янисто-щебенисті ґрунти. Плодоносить у червні. Розмножується насінням.
Ковила прикрашає наші степи. Росте на кам’янистих степових силах, на розвинутих чорноземних ґрунтах, кам’янисто-щебенистих ґрунтах . Без ковили немає Луганських степів…
Зелена книга України є офіційним державним документом, в якому зведено відомості про сучасний стан рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, та типових природних рослинних угруповань, які підлягають охороні.
Шкребтій Наталія Олександрівна, (керівник гуртка “Основи біології”, секції МАН ЕНЦ) Керівник проекту:
Схожі презентації
Категорії