"Зоряне небо. Сузір'я"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У безхмарну і безмісячну ніч далеко від населених пунктів можна розрізнить близько 3000 зірок.Вся небесна сфера містить близько 6000 зірок, видимих неозброєним оком.
Астрономи вдавнину розділили зоряне небо на сузір'я. Велика частина сузір'їв, названих за часів Гіппарха і Птолемея, має назви тварин або героїв міфів. Птолемей Гіппарх
У 1603 році Іоганн Байєр почав позначати яскраві зірки кожного сузір'я літерами грецького алфавіту (α альфа), (β бета), (γ гамма), (ε дельта) і так далі, в порядку зменшення їх блиску. Ці позначення використовуються до сьогодня.
Сузір'ям називається ділянка небесної сфери, межі якої визначено спеціальним рішенням Міжнародного астрономічного союзу (МАС). Всього на небесній сфері - 88 сузір'їв.
Вивчити ці назви нескладно: Сузір'я Великої Ведмедиці може слугувати гарним помічником для запам'ятовування найяскравіших зірок Північної півкулі
До винаходу компаса зірки були основними орієнтирами: саме за ним стародавні мореплавці і мандрівники знаходили потрібний напрямок. Астронавігації (орієнтування за зірками) зберегла своє значення і в наш час-століття супутників та атомної енергії. Вона необхідна для штурманів і космонавтів, капітанів та пілотів. Навігаційними називають 25 найяскравіших зірок, з допомогою яких визначають місцезнаходження корабля.
Один раз у багато років(сотні років) можна спостерігати народження нової зорі.Під час появи нової зірки на небосхилі відбувається дуже яскравий спалах.
А коли зірка помирає,то на її місці залишається або чорна діра,або білий карлик. чорна діра білий карлик
Схожі презентації
Категорії