X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сузір'я Орел

Завантажити презентацію

Сузір'я Орел

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сузір'я Орел Підготував Учень 11-Б класу Сиворакша Олексій

Слайд 2

Орел Орел (лат. Aquila) — екваторіальне сузір'я. Західна його частина лежить у східній гілці Чумацького Шляху, південніше сузір'я Стріли. Площа сузір'я 652,5 квадратних градусів, число зірок яскравіших 6m — 70. Стародавня українська назва цього сузір'я — «Дівчина з відрами» .

Слайд 3

Походження назви Ще 5 тисячолітть тому шумери назвали це сузір'я Орлом. Греки бачили в ньому орла, посланого Зевсом для викрадення Ганімеда. Орел включений в каталог зоряного неба Клавдія Птолемея «Альмагест». Частина зірок, що нині входять до складу Орла, Птолемей у сузір'я не включає, а описує як "зірки біля Орла, яким надано ім'я "Антіной", не виділяючи, однак, у самостійне сузір'я. Пізніше в Римській імперії із сузір'я стали виділяти окреме сузір'я Антіной.

Слайд 4

Пошук на небі Сузір'я Орла із «Дзеркала Уранії», набору тематичних карток опублікованих у Лондоні, бл. 1825 Найкращі умови для спостережень у червні-серпні, видно на всій території України. Сузір'я лежить на південний захід від Лебедя. Його легко впізнати за трьома яскравими зірками, що розташовані майже точно уздовж прямої лінії: Альтаїру, Таразеду й Альшаїну (α, γ и β Aql), — шия, спина та ліве плече «орла».

Слайд 5

Зірки Альтаїр (від арабського аль-Наср аль-Таїр, (орел що летить), Aql - біла зірка 0,77 m, що знаходиться на відстані 16,8 світлових років від Сонця і має в 9 разів більшу, ніж у Сонця, світність. Одна з вершин «Літнього Трикутника». У 7 ° на південь від Альтаїра розташована класична цефеїд Aql, що змінює свій блиск з 3,48 до 4,39 m з періодом 7,177 доби. Крім неї у сузір'ї в Орла знаходяться ще три цефеїд, доступні для спостереження: FF Орла, ТТ Орла і U Орла.. Яскраві нові зірки спалахували в Орлі в 389 р. і 1918 р. Перша з них з'явилася поблизу Альтаїра, була яскравою як Венера і спостерігалася три тижні. Друга, помічена 8 червня 1918, досягла в максимумі блиску 1,4 m і виявився найяскравішою новою з початку XVII ст. (Коли у 1604 р. спалахнула Нова Кеплера).

Слайд 6

Астеризми Астеризм Коромисло легко ідентифікується на небі: конфігурація трьох головних зірок сузір'я, розташованих в ряд на невеликій відстані один від одного. Це зірки (Таразед), (Альтаїр) і (Альшаін). У астеризм Сім'я Орла крім зазначених трьох зірок входять дрібні зірки, що оточують астерізм Коромисло і не формують певної фігури.

Слайд 7

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія