X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Види календарів

Завантажити презентацію

Види календарів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Види календарів

Слайд 2

Календар - список днів усього року з поділом на тижні та місяці й позначенням свят. Календар - список днів усього року з поділом на тижні та місяці й позначенням свят.

Слайд 3

Єгипетський календар

Слайд 4

У долині Нілу був створений календар, що проіснував разом з єгипетського цивілізацією близько 4-х тисячоліть. Походження цього календаря пов'язане із Сіріусом — яскравою зіркою тропічного небосхилу, оспіваною багатьма поетами. Сонячний календар древніх єгиптян лежить в основі літочислення всього Старого Світу, аж досі.

Слайд 5

Юдейський календар

Слайд 6

Юдейський календар — водночас релігійний і офіційний світський календар Ізраїлю. Являє собою комбінований сонячно-місячний календар.

Слайд 7

Китайський календар

Слайд 8

Східний (китайський) календар, який діє вже кілька тисяч років, був складений в середині третього тисячоліття до нашої ери. Цей календар являє собою 60-річну циклічну систему. Китайський календар не рахує роки в нескінченній послідовності. Роки мають імена, які повторюються кожні 60 років.

Слайд 9

Японський календар

Слайд 10

Японське літочислення — китайський винахід. Кожен імператор Японії, сходячи на престол, стверджував девіз, під яким буде проходити його правління. У стародавні часи імператор іноді міняв девіз, якщо початок правління було невдалим. Початок дії девізу вважався першим роком нового правління, починалася нова епоха. Усі девізи унікальні, тому їх можна використовувати як універсальну шкалу літочислення.

Слайд 11

Індуїстські календарі

Слайд 12

Календар майя

Слайд 13

У календарі майя час розділено на цикли або «Сонця». Всього їх шість. Кожний цикл, стверджували жерці майя, закінчується нібито повним руйнуванням земної цивілізації. Минулі чотири «Сонця» повністю знищили чотири людські раси, і лише деякі люди вижили і повідали про те, що сталося.

Слайд 14

Давньогрецькі календарі Давньогрецькі календарі були місячно-сонячними з примітивними і нерегулярними правилами інтеркаляції.

Слайд 15

Юліанський календар

Слайд 16

Григоріанський календар

Слайд 17

Французький революційний календар

Слайд 18

Календар на Русі

Слайд 19

До прийняття християнства рахунок часу вели за чотирма порами року. Рік починався з весни, найважливішим сезоном, ймовірно, вважалося літо. Тому до нас дійшло слово «літо» як синонім року, наприклад «літочислення». Стародавні слов'яни користувалися також біло-сонячним календарем, у якому кожен 19 рік містив сім додаткових місяців. Семиденний тиждень називали «седмицею».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія