X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Методи астрофізичних досліджень"

Завантажити презентацію

"Методи астрофізичних досліджень"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Методи астрофізичних досліджень

Слайд 2

Астрофізика Астрофі зика — розділ астрономії, вивчає всю різноманітність фізичних явищ у Всесвіті. За об'єктами дослідження виділяють фізику Сонця, планет, міжзоряного середовища і туманностей, зірок,космологію. Астрофізика розпочала свій розвиток з відкриття спектроскопії в 19 столітті, що дозволило астрономам аналізувати склад зір за випромінюваним ними світлом. Астрофізики розглядають Всесвіт як величезну лабораторію, у якій вони можуть вивчати матерію при різних температурах, тиску і щільності, які недосяжні на Землі.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Методи досліджень Основним джерелом інформації про події в далекому космосі є електромагнітні хвилі та елементарні частинки, які випромінюють космічні тіла. Спостереження за об’єктами Всесвіту здійснюється у спеціальних астрономічних обсерваторіях.

Слайд 6

Астрометрія розділ астрономії, завданням якого є визначення геометричних та кінематичних характеристик як окремих небесних тіл, так і їх комплексів, а також Всесвіту в цілому; розташування світил на небесній сфері та у просторі, визначення їх власних рухів, вимірювання діаметрів небесних тіл і взаєморозташування деталей на їхній поверхні, визначення географічних координат і азимутів на земній поверхні, вимірювання часу.

Слайд 7

Неозброєне око Око людини є унікальним органом чуття, за допомогою якого ми отримуємо понад 90% інформації про навколишній світ. Оптичні характеристики ока визначаються роздільною здатністю та чутливістю. Загалом, це один з найдавніших методів дослідження астрофізики, адже ще до початку нашої ери люди спостерігали на небом, зорями, Сонцем і робили певні припущення чи гіпотези.

Слайд 8

Телескопи прилад для спостереження віддалених об'єктів, був сконструйований Галілео Галілеєм у 1609 році. Термін «телескоп» також вживається для позначення астрономічних приладів для спостережень електромагнітних хвиль невидимих для людського ока (інфрачервоні, ультрафіолетові, рентгенівські, гамма- і радіотелескопи), а також для реєстрації відмінного від електромагнітного випромінювання (нейтринні та гравітаційні телескопи).

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Тест 1. Що називають астрофізикою? А. Наука, що вивчає закони Всесвіту. Б. Наука, про тісну взаємодію астрономії та фізики. В. Наука, що вивчає різноманітність фізичних явищ у Всесвіті. 2. Астрофізика розпочала свій розвиток з відкриття спектроскопії в.. А. 19 столітті. Б. 20 столітті. В. 21 столітті. Г. 18 столітті. 3. Основним джерелом інформації про події в далекому космосі є.. А. Планети, зорі, “чумацький шлях”. Б. Електро хвилі та електрони. В. Атоми, молекули, йони, хімічні речовини. Г. Електромагнітні хвилі та елементарні частинки.

Слайд 12

Тест 4. Одним з найстаріших методів астрофізики є.. А. Чорне тіло. Б. Неозброєне око. В. Телескоп. Г. Астрометрія. 5. Астрометрія - це.. А. Розділ астрономії про дослідження космічних тіл, їх положень, складу тощо. Б. Наука, що вивчає зорі, їх розмір, положення, діаметр. В. Наука про будову космічних тіл та їх розташування у Всесвіті. Г. Розділ астрономії, що вивчає характеристики Всесвіту. 6. Телескопи були сконструйовані.. А. М. Коперников у 1543р. Б. Г. Галілеєм у 1609р. В. І. Ньютоном у 1727р. Г. Й. Коплером у 1629р.

Слайд 13

Відповіді 1 = В. Наука, що вивчає різноманітність фізичних явищ у Всесвіті. 2 = А. 19 столітті. 3 = Г. Електромагнітні хвилі та елементарні частинки. 4 = Б. Неозброєне око. 5 = Г. Розділ астрономії, що вивчає характеристики Всесвіту. 6 = Б. Г. Галілеєм у 1609р. 7 = 8 = 9 = 10 = 11 = 12 =

Слайд 14

Дякуємо за увагу! Над презентацією працювали учні 11-А класу: Шевченко Тарас Кононова Ліза

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія