X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Косинські реформи

Завантажити презентацію

Косинські реформи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Косигінські реформи

Слайд 2

Необхідність і цілі реформ Після усунення від влади М. Хрущова в жовтні 1964 р. економіка країни продовжувала перебувати в стані кризи. Для її подолання було два можливих шляхи:  радикальні реформи (тобто такі, що стосуються основ соціалістичного ладу, його характерних принципів); часткові реформи (які не стосувалися основ соціалістичного ладу і спрямовувалися на пом'якшення економічної кризи, але не були здатні подолати її в цілому). Керівництво СРСР, розуміючи необхідність здійснення економічних реформ як таких, обрало другий шлях, що в підсумку і визначило їхній крах.

Слайд 3

Передбачалося, що реформи забезпечать подолання недоліків радянської економіки: - поглиблення диспропорцій у розвитку галузей господарства; - збільшення капіталовкладень при їхній низькій віддачі; - неефективне використання виробничих фондів; - наявність великої кількості незавершених об'єктів у промисловому і цивільному будівництві; - низька ефективність сільськогосподарського виробництва, значне відставання за темпами розвитку від промисловості всього аграрного сектору; - невідповідність між зростанням зарплати і продуктивності праці; " масовий випуск товарів, що не знаходили збуту; - відсутність діючих матеріальних стимулів для підвищення продуктивності праці та якості продукції, що випускається.

Слайд 4

Сутність реформ Реформи в сільському господарстві

Слайд 5

Перша з реформ, ініційована головою радянського уряду, зводилася до запровадження ряду невідкладних заходів щодо розвитку аграрного сектору економіки: збільшення капітальних вкладень у сільське господарство; розвиток матеріальної та соціальної бази села; зменшення планів з обов'язкового постачання основних видів сільськогосподарської продукції; підвищення закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію; уведення надбавок до> цін на надпланову продукцію; уведення гарантованої оплати праці колгоспників; скасування обмежень стосовно особистих підсобних господарств.

Слайд 6

Перші кроки щодо здійснення реформи дали позитивні результати: оживилося сільськогосподарське виробництво, збільшилися постачання продовольства в міста, у