X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Звертання

Завантажити презентацію

Звертання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТЕМИ «РЕЧЕННЯ ІЗ ЗВЕРТАННЯМИ ТА ВСТАВНИМИ СЛОВАМИ» (На матеріалі поезій Платона Воронька) М е т а: узагальнити й систематизувати знання учнів про звертання, вставні слова та розділові знаки при них; виробити вміння виконувати синтаксичний розбір речень, ускладнених звертаннями чи вставними словами; розвивати пам'ять, уважність і навички виразного читання, розвивати творчі вміння; комунікативні вміння редагувати, моделювати синтаксичні конструкції зі звертаннями і вставними словами; виховувати інтерес до поетичної творчості П. Воронька та цікавість до вивчення української мови.

Слайд 2

К У Т Н А Е Р Е П А Ж Ь М П Ч О А З З Н А Д Р Н В Б Е Й Ь Ч А И О И Л Ж Е Т И Л К Т Е М О Т Й І М З Є В И Д І И К У Р У Ч О Н Т П А З О К А Р П Ш В А Н Е А В Т Є Е Р А Н Ж Н Д Ь А А Р Ж М О Д А С Д Д У Й Т Е О Е Я З

Слайд 3

Робота з віршами: 1 – а група Народжуйся, незнаний, дивний світе, У повені Дніпровій, у бруньках. Піднось, о весно, всі знамення літа Нового і єдиного в віках, Що посміхається в зелених сповитках. Народжуйся, нова вселюдська віро, В ласкавість розуму, в дбайливу доброту, Що збереже життя пташині, звіру, Лісам Карпат, Кавказу і Сибіру. Морям і рікам верне чистоту. Неси красу, наш новоявний світе, У барвах, в музиці, в поезії живій. Навчи нас милуватися, радіти Шипшині скромній, квітці польовій І берегти природи заповіти.

Слайд 4

Робота з віршами: 2 – а група Може, й син її промчався? Може, з нею пострічався? Поклонився, привітався В полум’ї зорі? Може, й він – та не пізнала, Пролетів – та не догнала, Стара мати заридала: «Ой зоря, зоря! Ой світи ж ти, ясна зоре! То на поле, то на море, То на ті високі гори, Де максим гуля. А як пізньою порою Десь поранять – будь сестрою, Будь сестрою серед бою, Зіронько моя!»

Слайд 5

Робота з віршами: 3 – а група - Звідки ідеш, мала? - Я із поліського краю. - Як на Поліссі діла? - Дуже багато вмирає. - Що тут, в ріжечку мішка? - Їжа, привітливий друже. - Мабуть, занадто важка? - Ні, то слабка я ще дуже. - Дай попоїсти мені. - Що ж тобі , рідний мій, дати? – Взяв я мішок, А на дні Три бронебійні гранати.