X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Усний твір-опис природи за картиною

Завантажити презентацію

Усний твір-опис природи за картиною

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Усний твір-опис природи за картиною

Слайд 2

-Що вам відомо про Катерину Білокур? -Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? -Які типи мовлення вам відомі?

Слайд 3

Існують такі жанри (різновиди) живопису: пейзаж, інтер'єр, портрет, натюрморт, побутовий жанр.

Слайд 4

Давайте пригадаємо, для чого в творах використовується пейзаж. Пейзаж - походить від слова paysage, що з французької перекладається як «місцевість» або «ландшафт». У живописі пейзажем прийнято називати картину із зображенням видів природи, навколишнього свiту, місцевості, - це можуть бути сільські або міські мотиви, морські або лісові теми.

Слайд 5

Отже, пейзаж - це жанр живопису. Ми часто зустрічаємося з пейзажем в художніх творах, письменники передають їхнє ставлення до описаного куточка природи (певний настрій), а допомагають їм у цьому відповідним чином дібрані художні засоби мислення. - Які? - Світ природи здавна приваблював і митців пензля. З ХVІІ-ХVІІІ ст. пейзаж стає самостійним жанром. Виникають різновиди: міський, сільський, історичний, морський, фантастичний. Художники, зображуючи картини природи, теж виразно передають власне ставлення до зображуваного: захоплення, відразу, зачарування, здивування. Крім того, кожен пейзаж пройнятий відповідним настроєм і радістю, смутком, гнівом.

Слайд 6

Коротке повідомлення про останні роки творчості художниці. В останні роки життя К.Білокур захопилася акварельною технікою, що засвідчують чисельні композиції, зокрема “Багрянець осені”(1950-рр.), “Гай”(1955р.), “Вересень” (1956р), “Напровесні”(1958р.), “Осінь”(1960р). Усі вони витримані в одному стильовому ключі, передачу психології стану природи.

Слайд 7

“Осінь”(1960р) “Вересень” (1956р)

Слайд 8

“Напровесні”(1958р.) “Гай”(1955р.)

Слайд 9

Білокур Катерина Василівна (1900 - 1961).

Слайд 10

Поцінування й уславлення званням народної художниці України майже не змінило щоденних життєвих ситуацій: холодна хата взимку, хвороба,матері і самої художниці, а найтрагічніше-постійна нестача фарб, а пізніше-ліків. На прохання допомогти відгукувалося небагато. Так тривало до кінця її страдницького життя. Два останні роки життя Катерина Василівна майже не працювала.

Слайд 11

Пам'ятник Катерині Білокур в Яготині.

Слайд 12

Аналіз картини 1. До якого жанру належить картина “Осінь”? 2.Чи можна визначити тему художнього полотна? 3. Що зображено на картині?

Слайд 13

4. У чому проявляється краса рідної природи? 5. Яка пора року зображена на картині? 6. Які кольори присутні?

Слайд 14

Творча робота 1.Перед нами… 2.Автор картини знайомить нас із … 3.Художниця вдало дібрала…

Слайд 15

Слово "план" нам давно знайоме. Ми говоримо про державні, особисті, пишемо план до твору, плануємо особистий робочий план. І пейзаж має план: а) правий план (те, що зображено справа); б) лівий план (те, що зображено зліва); в) передній план (те, що зображено ближче до глядача, в центрі картини); г) задній план (те, що зображено далі).

Слайд 16

Складіть твір-опис за жанровою картиною “Осінь”.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова