X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінками життя і творчості Миколи Негоди

Завантажити презентацію

Сторінками життя і творчості Миколи Негоди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінками життя і творчості Миколи Негоди “Іти між люди – не згубити сліду…” М. Негода

Слайд 2

“В синій обрій залюблений змалку…” Негода Микола Тодосійович народився в багатодітній родині 9 січня 1928 року над срібним Тясмином в селі Бузуків Черкаського району тодішньої Київської, нині Черкаської області.

Слайд 3

Було те на п'ятому році життя літа тисяча дев'ятсот тридцять третього Пережив голодомор 1932-1933 років, дошкільником перебував у дитбудинкові, був тяжко поранений у бою з гітлерівцями.

Слайд 4

«Чую завжди голос Ваш. Чую і вслухаюсь» Ходив у Бузуківську початкову, потім у Степанківську семирічну школу. Закінчив 5 класів, коли почалася війна. Перший його – третьокласника Бузуківської школи – вірш надрукувала республіканська піонерська газета. Цей твір потрапив на очі поетові - академіку Павлові Тичині. Між поетом початківцем і відомим поетом зав'язалося щире листування. П. Тичина радив юному митцеві приглядатись до життя, вивчати його.

Слайд 5

Прийшла трагедія страшна… Був зв’язковим антифашистського підпілля, бійцем 2-ої роти Холодноярського партизанського загону під командуванням П. Дубового.

Слайд 6

Шлях до Спілки письменників По війні працював у редакціях черкаської та смілянської районних газет. Екстерном склав екзамени за середню школу і вступив до Київського університету, одночасно з навчанням працював у редакції газети «Київська правда». 1952 року перевівся в Літературний інституті ім. Горького. 1956 року закінчив його, того ж року був прийнятий до Спілки письменників .

Слайд 7

На рідній Черкащині Після навчання повернувся в Черкаси, де редагував альманах «Дніпрові зорі» та керував обласним літоб’єднанням. У 1977—88 роках очолював обласну організацію Спілки письменників України.